AniLes AniLes komentáře u knih

Na Afriku zapomeň Na Afriku zapomeň Vladana Gomes Adolfo

Kniha se četla dobře, občas jsem měla pocit, že vyprávění bylo rychle useknuto. Jinak je kniha pěkně napsaná, taková fajn oddechovka, i když v některých pasážích jsem měla slzy na krajíčku. Škoda jen, že je v knize málo fotek z Angoly, kvůli bližšího seznámení s okolím.

17.02.2022 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Kniha s lehkým humorem. Četla se dobře.

27.11.2021 4 z 5

Můj africký příběh - Cesta za snem Můj africký příběh - Cesta za snem Hana Hindráková

Dobře napsaný autobiografický příběh. Autorčino vyprávění mě vtáhlo přímo do děje, jako bych v Keni byla s ní a vše s ní prožívala. Musím si ještě pořídit knihu Nezlomný,ta mi v knihovně chybí.

12.09.2021 5 z 5

Na kole přes Afriku Na kole přes Afriku Tadeáš Šíma

Kniha je povedená.Četla se dobře.Trochu mě mrzí lehce,jakoby odbytě napsaná cesta po Namibii.Na ni jsem se nejvíce těšila.Ale zároveň chápu,že ten půl rok na cestě se musel nějak vyhrotit,obzvlášť když se mu tam nedařilo.Je super,že autor cestu před koncem nevzdal a dokončil ji.

12.02.2021 5 z 5

Příběhy životních patálií Příběhy životních patálií Kristina Škrabalová

Autorka v knize popisuje proč se rozhodla odletět z ČR a bydlet nějakou dobu mimo Evropu, a vypráví v ní, co vše se jí za celou dobu pobytu událo. Kniha je velice zajímavě napsaná je trochu vtipná, ale zároveň autorka popisuje i né moc hezké chvíle, které se jí staly. Snažila se i svým způsobem pěkně popsat místa, jak ve Vietnamu tak třeba v Himalájích, která navštívila a kde nějakou dobu bydlela. Takže jsem si je dokázala při čtení i představit.

02.11.2020 4 z 5

Zelené pahorky africké Zelené pahorky africké Ernest Hemingway

Nedočetla jsem, vadilo mi bezhlavé střílení zvířat pro zábavu.

20.10.2020

Zpět - Vracíme se z Afriky Zpět - Vracíme se z Afriky Busny

Tato kniha byla psána nějak letem světem oproti první knize...což je škoda :-(

20.10.2020 3 z 5

Uprostřed africké svobody aneb (Ne)všední život v Keni Uprostřed africké svobody aneb (Ne)všední život v Keni Vendula Pavláčková

Přečetla jsem knihu docela rychle, ale nijak zvlášť mě neoslovila. Z knihy jde cítit, že autorka má Keňu velice ráda, a jde si za svým cílem pomoci jejím obyvatelům.

22.08.2020 3 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Tuto knihu jsem si zamilovala! Výborně napsaná kniha formou deníku.

05.06.2020 5 z 5

Jiná Afrika Jiná Afrika Pavla Jazairiová

Trochu jinak podaná kniha o Africe, líbilo se mi to.

13.05.2020 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Pohodové čtení, tato kniha je lepší než autorův Nejlepší víkend.

04.12.2019 5 z 5

Se šimpanzi ve dne v noci Se šimpanzi ve dne v noci Irena Gálová

Kniha byla napsána dobře, pěkně se četla. Přiblíží čtenáře s chovem lidoopů, který se odehrával v dobách, kdy ještě nebyla vyspělá veterinární péče exotických zvířat a také kdy se ještě umělé odchovy u těchto nebezpečných zvířat prováděly.

19.11.2019 5 z 5

Šimpanz Nim Šimpanz Nim Herbert S. Terrace

Knihu jsem ani nedočetla, ne že by nebyla zajímavá. Pro mě jako člověka, který nějakou dobu pracoval s lidoopy si moc nedovedu představit, že bych s nimi takto měla komunikovat. Určitě se ke knize jednou vrátím a dočtu ji.

19.11.2019 3 z 5

Namibie Namibie kolektiv autorů

Průvodce, který splňuje co má :-) jsem s ním spokojena.

19.11.2019 5 z 5

Afrika Afrika Joyce Koster

Průvodce v knižní podobě s tvrdými deskami. Obsahuje spoustu fotek. Nejvíce mě potěšilo, že v zadní části jsou uvedeny všechny země Afriky, ve zkratce napsány informace jako je rozloha, hlavní město, jazyk, měna....a jejich vlajky.

19.11.2019 3 z 5

Jižní Afrika Jižní Afrika Martin Gostelow

Znám lepší průvodce, kde je více informací než v tomto průvodci.

19.11.2019 1 z 5

Děti z Lugasy Děti z Lugasy Julie Chytilová

Kniha se čte dobře. Čtenáře lehce seznámí s Ugandou,jak to v ní chodí.

25.08.2019 5 z 5

Tajemná Afrika Tajemná Afrika Václav Petr

V knize je pár chybných údajů. Docela stroze napsaná.

14.08.2019 3 z 5

Jak jsem nezemřel v Africe Jak jsem nezemřel v Africe Jiří Tomčík

Zajímavě napsaná kniha o cestě, která se kvůli hlouposti autora,který snědl neznámé plody a otrávil se nepovedla podle jeho představ.Lehce až vtipně popsaný pobyt v nemocnici kdy autorovy určite nebylo do smíchu.Autor se po letech vrací na místo kde došlo k otravě a zjišťuje o jakou rostlinu se jednalo.

17.03.2019 5 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Výborně napsaná kniha,která přiblíží lidem práci MSF.Doporučuji k přečtení.

27.01.2019 5 z 5