AniLes AniLes komentáře u knih

Ukradené dívky Ukradené dívky Wolfgang Bauer

Zajímavá kniha,která se čte dobře.Občas jsem si musela dát pauzu od čtení,protože mi bylo "špatně" z toho co jsem se v ní četla.Je mi velmi líto lidí,kteří tam žijí každý den v nejistotě.Ty unesené ženy musejí být velice silné.

16.12.2018 5 z 5

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

Velmi dobře napsaná a čtivá kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

08.10.2018 5 z 5

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

Díky této knize jsem se dozvěděla o problematice z falešnými léky, o které jsem nevěděla. Četla dobře a myslím, že je to nejlepší autorčina kniha.

19.09.2018 5 z 5

Děti nikoho Děti nikoho Hana Hindráková

Knihu jsem přečetla za pár hodin. Přiblížila mi problematiku dětí na ulici, která v Keni je. Jen mě překvapilo, že na konci knihy byl takový nezvyklý happyend. Takový těžko uvěřitelný.

09.09.2018 4 z 5

Tanzánie Safari Njema Tanzánie Safari Njema Jiří Rosa

Pěkně napsaná knížka s humornými pasážemi. Četla se dobře.

16.08.2018 5 z 5

Kisongokimo : Příběhy afrického lovce Kisongokimo : Příběhy afrického lovce Charles Mahauden

Docela drsná knížka o lovci, který sice pomáhá domorodcům od nebezpečných zvířat, ale jsou tam i pasáže kdy nemilosrdně zastřelí jen tak pár zvířat, kteří nikoho neohrožovali.

19.03.2018 3 z 5

Legendární pták Zimbabwe Legendární pták Zimbabwe Boris Piljackin

Zajímavá kniha, která seznámí čtenáře s historií Zimbabwe.

01.02.2018 5 z 5

Velká encyklopedie her 1: Hry v přírodě Velká encyklopedie her 1: Hry v přírodě Miloš Zapletal

Nedovedu si předstsvit, že by dnešní děti zvládli většinu her z této knihy. Určitě by docházelo k častým úrazům.

03.09.2017

Afrika od Sahary ke Kapskému městu Afrika od Sahary ke Kapskému městu Jiří Zeman

Kniha je spis vice o historii.

03.09.2017 4 z 5

Afrika snů a skutečnosti 2 Afrika snů a skutečnosti 2 Jiří Hanzelka

Často se v ní opakují kapitoly s prvního dílu. Jinak hezké počteníčko.

04.01.2017 4 z 5

Vůně Kalahari Vůně Kalahari Alexander McCall Smith

Jednoduché a krátké příběhy z Botswany. Docela pěkné čtení.

23.11.2016 3 z 5

Africká kuchařka Africká kuchařka Assitan Katri

Zkusila jsem pár receptů a je to výborné. Člověk musí počítat s tím, že ingredience jsou trochu dražší, ale za to jídlo to stojí. V dalším vaření receptů budu pokračovat. Milovníci Afriky si pochutnají. :-)

08.01.2016 5 z 5

Naší přírodou krok za krokem - Zvířata Naší přírodou krok za krokem - Zvířata Jiří Felix

V dětství jsem touto knihou hodně listovala a četla. Pomohla mi s informacemi o zvířatech do školy.

08.01.2016 3 z 5

Jižní Afrika Jižní Afrika Thomas Barlow

Měla jsem ji s sebou v Jižní Africe. I když trochu zastaralé informace i tak pomohla třeba určit nějaký druh zvířete.

08.01.2016 5 z 5