Velká encyklopedie her 1: Hry v přírodě

Nejlepší a nejzajímavější dětské hry z celého světa. Autor se v tomto díle zaměřuje na hry: na louce, v lese, ve zvláštním prostředí a na dlouhodobé hry. Kniha je určena vedoucím dětských kolektivů.

https://www.databazeknih.cz/images_books/71_/71487/velka-encyklopedie-her-hry-v-prirode-71487.jpg 532

Velká encyklopedie her (1.)

Literatura naučná, Encyklopedie
Vydáno:, Olympia

Kniha Velká encyklopedie her 1: Hry v přírodě

slimáčik
13.12.2017

Naše deti do určitého veku ani netušili, že mnohé hry pod réžiou (a dozorom) nás "múdrych, zodpovedných, uvážlivých" rodičov boli inšpirované práve knihami pána Zapletala. Ale na dvore pri hrách s ostatnými deťmi nimi spestrili, ozvláštnili "nútený pobyt na zdravom vzduchu", keď sme ich museli dostať od televízie, počítača...
Ako staršie v týchto "bichliach" samy hľadali nápovedu.

AniLes
03.09.2017

Nedovedu si předstsvit, že by dnešní děti zvládli většinu her z této knihy. Určitě by docházelo k častým úrazům.

Kapis
29.09.2014

Vynikající záležitost a dobře odvedená práce. Hodně využíváná kniha v dobách, kdy jsme jako děti ještě nebyli obtloustlí závisláci na počítačích a lítali jsme neustále venku a pořád si vymýšleli zábavu, hráli miliony her a užívali si dětství bez moderní techniky. A brzo ji asi opět otevřu, abych mohl začít vymýšlet zábavu bez hledění do monitoru, rostoucím dětem. Jsem moc rád, že jsem si uhájil vlastnictví této čtyřbichlové parády až do dospělosti a nikde ji nezašantročil.

eraserhead
01.11.2011

Dá se snad téhle knize dát něco jiného než plný počet? Vždyť koho podobné hry nebaví, respektive podobná problematika jde zcela mimo něj, ten o té knize jednak buď vůbec neví, a nebo i když o ní ví, tak se do ní pravděpodobně nezačte. Ale pro toho, kdo alespoň jednou za čas potřebuje tu a tam vymyslet nějaký program pro venkovní zabavení jednoho až více dětí rlzného věku a různých povah, je kniha obrovským rádcem a přítelem, které ho přesvědčí o tom, že nejen malé děti a ještě nedorostlá mládež se dokáže nechat strhnout prostou venkovní hrou v přírodě, ale že tomu nejednou může propadnout i on sám. Kdo má děti pochopí, kdo je nemá, může alespoň nahlédnout co všechno se dá dělat venku a jak málo stačí k tomu se nějak zabavit.

dětské hry aktivity s dětmi hry v přírodě

Miloš Zapletal
česká, 1930