Aniga Aniga komentáře u knih

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Bohužel tentokrát pro mne zklamání....
Nebylo to špatné, ale autorka vždy v předchozích knihách nám toho nabídla mnoho, co stálo za přemýšlení.
Tentokrát to bohužel více spadalo do červené knihovny :o(
Příběh bavil, měl však předvídatelný děj.... velká škoda.
Hodnocení: jen za 3* (musím být spravedlivá a více bohužel dát nemohu ani za nádhernou obálku, na kterou jsme si u paní Jojo Moyesové zvykli)

28.08.2016 3 z 5

Knihkupec Knihkupec Mark Pryor

Pro mne veliké překvapení. Dle hodnocení jsem čekala spíše průměrnou detektivku.
Jak již někdo psal, není to HH, ale rozhodně to neznamená, že by to nebylo dobré :)
Děj je zajímavý, dýchá na nás Paříž, velice povedená obálka, která mi ihned zaujala a donutila mne si knihu prohlédnout.
Nemohu dát jinak než za pět *.
PS: srovnání s HH mi napadlo vzhledem k tomu, že Hugo a jeho přítel Tom si také občas přihnou něčeho dobrého k pití :D

23.08.2016 5 z 5

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Nele Neuhaus

Autorka knihy paní Neuhausová opět nezklamala- moje třetí kniha od ní a opět skvělá.
Pia Kirchhoffová i Oliver von Bodenstein jsou mi ve všech třech dílech velmi sympatičtí.
Děj má spád, který nás nutí několikrát přehodnotit postavy a zamyslet se nad tím, komu v té chvíli nejméně věříme a myslíme si, že je vrahem.
Od první strany jsem byla zabraná do četby, nemohla jsem přestat o příběhu přemýšlet, dokud nebyl konec.
Souhlasím s komentářem Ra-Amon, je veliká škoda, že bylo zatím přeloženy do češtiny jen tři knihy.

19.08.2016 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

O knize jsem už slyšela a když jsem ji náhodně objevila v knihkupectví, nemohla jsem bez ní odejít :o) (jeden čas jsem také dost aktivně provozovala GC).
Myslela jsem, že vrah je někdo úplně jiný a nedávalo mi to smysl, takže jsem si musela na jeho objevení počkat až do konce.
Zápletka se mi líbila, jen mi trochu bohužel nesedla hlavní postava Bea, ale neubírá to na mém hodnocení.
Knize PĚT dávám PĚT *

14.08.2016 5 z 5

Perníková chaloupka Perníková chaloupka Carin Gerhardsen

Bohužel na první pohled každý, kdo trochu jen čte krimi, vraha odhalí.... no kdo by to jen mohl být?
Zápletka je tak jednoduchá, že ani nestojí o řeč, zatímco my musíme počkat na závěr, který mne také moc nepřekvapil.
Téma knihy je velmi zajímavé, jen kdyby příběh byl více propracovaný, určitě by měl mnohem více úspěchu.
První díl série mne nepřesvědčil o tom si okamžitě sehnat pokračování a prožít další vyšetřování, škoda...

07.08.2016 3 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Nečekala jsem, že mi kniha až tak moc zaujme. Ještě dlouho po přečtení musím o celém příběhu přemýšlet (především i o závěru, jak se nakonec Angie rozhodla).
Nedokáži si vůbec představit, co vše musela zažít a jak se musela vyrovnávat nejen s poznáním své minulosti, ale i s tím, jak sama někdy jednala v přítomnosti, když "ztratila svoji identitu"
Klobouk dolů, kniha se paní Liz Coleyové opravdu povedla a nemohu hodnotit jinak než za pět hvězdiček.

28.07.2016 5 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Moje první setkání se spisovatelkou Jamie McGuire.
Kniha mi zaujala nádhernými deskami a aniž bych tušila o čem kniha bude, zakoupila jsem. Doma se dívám na zadní stranu obalu a nestačím se divit. Ono to má být o zombie??
Tak jsem se pustila trochu s obavami do čtení, že to asi nebude můj šálek kávy ani čaje.
Jak jsem se zmýlila... velmi povedený děj, líbila se mi od začátku až do konce.
Nemám k tomu co vytknout, jen přemýšlím, co je lepší označení: je to Šourač nebo Tupoun :o)
Dávám čtyři hvězdičky, ale kniha by si rozhodně zasloužila 4,5*.
Rozhodně to nebude moje poslední četba od této autorky.

16.07.2016 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Hurá...konečně dočteno, další díl bych už nedala.
Se sama sebe ptám, co to vlastně mělo znamenat? Tomu se říká kniha? Tento třetí díl snad ani není na odreagování, spíše budete naštvaní, za co jste vyhodili peníze (pokud jste si knihu zakoupili)
Paní autorka má dar, to jen tak někdo nemá...rozepsat blábol na 650 stran.
Pokud dva předchozí díly bylo o ničem, nevím, co říct o tomto...žádný komentář mi nenapadá.
Už prosím nikdy více... stačilo mi to přečíst jednou.. už se k této sérii nevrátím.
Posledních pár stránek byla nejspíše "ochutnávka" z knihy Grey ..... do toho vážně už nejdu, je to stejně stupidní i z jiného pohledu!
Kdo váhá, zda číst nebo ne, tak radím NE, o nic nepřijdete, věřte mi.

10.07.2016 1 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Pokud jsem prvnímu dílu dala dvě hvězdičky, musím nyní dát bohužel tři, abych byla spravedlivá.
V tomto díle vnitřní bohyně už naštěstí nebyla na každé stránce, takže se to dalo :o)
A co říct o ději? Prostě pohádka pro ženy čelící doma reálnému životu..... Pan Grey je ten nejbáječnější muž na celém světě, který jako bonus má tu největší kopu peněz, jenž si dovedeme představit. U něj je každé jídlo přímo rozplývajícím orgasmem na jazyku, samet sametovější než kdykoliv jinde, červánky nad městem červenější,bavlna bavlnější, bílá bělejší... .. prostě nic nemá sebemenší vadu. Luxus nám autorka připomíná na každém dvacátém řádku, kdybychom na to náhodou zapomněli.
Slečna Anastasia je tak tupá, že ani když jí Christian dvacetkrát napíše a řekne aby přestala používat služební email, si to bohužel nedokáže zapamatovat. Žárlí na všechny osoby a věci, které jsou rodu ženského a vůbec jí nevadí, že je to např. letadlo (to vážně bylo i na mne moc).
A k tomu vanilkový sex s vanilkovou zmrzlinou... no co více si člověk může přát číst ??? :))))
A nyní se ptám, sakra, za co vlastně ty tři hvězdičky?

02.07.2016 3 z 5

Oddělej se, a zaplatím! Oddělej se, a zaplatím! Libuše Burger

Velmi povedená knížka.
Některé situace opravdu komické, když si je představíte.
Konec byl pěkný, je tedy pravda, že mi během knihy došlo, že to asi tak nějak bude... ale stejně jsem se bavila četbou dál :)
Tentokrát jen za 4 hvězdičky, novela "Novináři" byla pro mne zábavnější.

26.06.2016 4 z 5

Mokrý hrob Mokrý hrob Helena Reich

V začátku mne kniha bavila a byla jsem zvědavá, jakým směrem se bude příběh ubírat.
Děj byl i na mne moc překombinovaný, chvílemi jsem se trochu během četby ztrácela, kdo jaký měl vlastně motiv.
Posledních pár stran mne už nebavilo, i když se v nich zápletka chýlila ke konci a měla to být právě ta část, která nás nenechá ani spát a musíme dočíst....Bohužel, to se mi u této knihy nestalo.
Až okatě všichni pili turka. Nejprve jsem si říkala: "ha, autorka dala do knihy českou specialitu". Když se však tento kávový mok pil pořád, už mi to bylo protivné, navíc mám pocit že vždycky s cigaretou (jako přílohou), dokonce i v nemocničním bufetu, kde předpokládám snad je zákaz kouření!
Prostě pár věcí mi na knize nesedlo a proto pro tentokrát jen za 3 hvězdičky.

19.06.2016 3 z 5

Novináři Novináři Libuše Burger

Tak tato kniha byla pecka!
Nemohla jsem si pomoci, ale připomíná mi to "Stoletého staříka, který vylezl z okna a zmizel" nebo "Analfabetku, která uměla počítat" od Jonasa Jonassona.
Několikrát jsem se opravdu musela hlasitě zasmát!
Příběh je napsán výborným humoristickým stylem.
A ten konec?? To prostě byla třešinka na dortu.
Paní Libuše Burger, to se Vám opravdu povedlo :)
Moc děkuji za knihu.

12.06.2016 5 z 5

Následky Následky Koethi Zan

Celkové hodnocení knihy nebylo moc potěšující, takže jsem toho moc od příběhu neočekávala.
Kniha mi však překvapila a to nejen dobře udělanou obálkou. Jednalo se o velmi propracovaný psychologický thriller se zajímavou zápletkou. Posledních padesát stran jsem se nemohla od knihy odtrhnout.
Myslím si, že ve skutečnosti by ženy, které si prošly "peklem" takto znova již neriskovaly, takže ubírám jednu hvězdičku. To však nic nemění na skutečnosti, jak kvalitně jsou vykresleny jednotlivé postavy.

11.06.2016 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Jo Nesbø nezklamal...
Líbil se mi styl, jakým je kniha napsaná. Hlavní postava je prostě "pohodář- zabiják", který má vše pod kontrolou... až do určitého momentu.
Je to právě on, kdo knihu dělá tak zajímavou - samotný Olav!
To, jak dovede být láskyplný a na druhou stranu bez problému za pět minut někoho odpráskne, aniž by z toho měl před tím nervy.

05.06.2016 4 z 5

Londýnská mise Londýnská mise Peter Schwindt

Skvělé ukončení série Justina.
Moc se mi líbilo rozuzlení celé zápletky, jak to vlastně bylo s jeho rodiči a kde se po celou dobu nacházeli.
Myslím si, že p. Peter Schwindt odvedl moc dobrou práci na to, že to byly jeho první knihy, které napsal.
Příběh měl pěkně rozložen do všech pěti dílů, nebylo to "plácání bahna", jak v některých pokračováních bohužel bývá.
Takže nezbývá mi nic jiného než dát pět hvězdiček.

04.06.2016 5 z 5

Zrada ve Florencii Zrada ve Florencii Peter Schwindt

Zdařilé pokračování, ve kterém se s Justinem dostaneme zpět v čase až do roku 1492.
Kniha se čte (jako i ostatní díly) velmi dobře, děj má spád.
Zápletka celé série se nám pomalu odhaluje, jsem moc zvědavá, jak to vše skončí...
Takže co jiného mi zbývá než se vydat ještě jednou s Justinem v čase a rychle otevřít poslední díl...

31.05.2016 5 z 5

Sibiřská brána Sibiřská brána Peter Schwindt

Napínavé cestování Justina a Fanny v roce 1908 na Sibiři.
Autor knihu napsal velice čtivě, jen mi trochu nesedělo to, že hlavní hrdinou je kluk, kterému je třináct let... myslím, že pro větší autentičnost by neuškodilo mu pár let přidat :)
Každopádně děj je zajímavý a nutí nás sáhnout po dalším dílu "Zrada ve Florencii", abychom se dozvěděli pokračování.

29.05.2016 4 z 5

Případ Montauk Případ Montauk Peter Schwindt

Skvělé pokračování příběhu, ve kterém se dozvídáme, že nic není tak jednoduché, jak se zdálo na začátku série a Montauk má svá tajemství...
Dle tohoto dílu si myslím, že autor knihy má celý děj velmi dobře promyšlený.
Takže co dál... hurá z roku 1983 do roku 1908 :)

26.05.2016 5 z 5

Do hlubin času Do hlubin času Peter Schwindt

Kniha mne velmi překvapila.
Poutavý, zajímavý příběh, který si rád přečte i "dospělák", i když je převážně určen pro větší děti.
Líbila se mi popsaná realita Londýna v 19.století a navíc pro mne zajímavé téma cestování časem a jeho možné dopady minulosti na budoucnost.
A jako třešinka na dortu, že jedna postava byla i Charles Darwin, podle kterého jsem před třemi týdny pojmenovala našeho nového kamaráda- morče skinny Darwin - uznávám, to sem do recenze nepatří, ale nemohla jsem si to odpustit :o)
Kdybych mohla, dala bych čtyři a půl hvězdičky. Jednu hvězdičku si nechávám v záloze, pokud by druhý díl byl ještě lepší. Hurá na něj!

22.05.2016 4 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Kdysi jsem na knížku nějakým způsobem natrefila již na základní škole v knihovně a zaujala mne při zběžném prohlížení natolik, že jsem si ji přečetla.
Druhé setkání mělo být na střední škole při povinné četbě. Kdo by však četl povinnou četbu, pojen povinná mne tak odradil, že jsem prostě svazkem ani nezalistovala.
Až nyní se mi kniha dostala opět do ruky, stejné vydání jako prve (6.vydání) a trklo mi to, že jsem tento příběh již jednou prožila...a chtěla jsem si jej ještě jednou projít s odstupem těch cca 16 let.
Měla jsem jako prve problém se do knihy vžít, prvních pár stránek jsem si opravdu musela dávat pozor na to, co vlastně čtu a pak už to šlo samo... příběh se rozjel a já nemohla přestat dokud nebylo za jedno odpoledne-večer přečteno.
Byla to zlá doba, až nyní podruhé jsem plně pochopila, jak muselo být Ester, když nemohla ani k oknu a musela být zavřená mezi čtyřmi stěnami v malém pokojíčku.

21.05.2016 4 z 5