anickalysano anickalysano komentáře u knih

Křišťálové srdce Křišťálové srdce Marina Fiorato

Ech. Čekala jsem tedy něco úplně jiného. Nejenže autorka moc literárních kvalit nepobrala, ale místo dobrodružného historického románu s tajemnou zápletkou (jako můj milovaný Lamprierův slovník) to končí jak přiblblej milostnej román. Ble.

31.01.2016 2 z 5

No myšlenka je fajn a je mi jasné, proč bychom kolem sebe neměli mít věci, které nemáme rádi. A spousou rad se řídit budu (líbí se mi třeba systém brát úklid/vyhazování dle kategorií a vše si před sebe naskládat a vidět to a ošahat si to - těch dnešních 700 knih byl vážně dost zápřah :D - asi 150 vytříděno). Trochu mi ovšem vadí, že je to psané jako pro blbečky, je třeba taky brát v potaz kulturní rozdíly a brát s rezervou to, proč by člověk musel mít rád některé spotřební nezbytné věci, jako je toaleťák nebo zubní kartáček.

20.01.2016 3 z 5

Moc pekne jsem si to uzila. Prijemny styl psani, zajimave postavy, knizni prostredi, trochu zahad a tajnych spolku. Supr knizka!

22.10.2015 5 z 5

Zpěv v rahnoví Zpěv v rahnoví Ngaio Marsh

Opět krásně napsáno, Nájou zkrátka umí. Nicméně jedna hvězda dolů za to, že SPOILER sériový vrah je skutečně sériovým vrahem a hlubší zápletka chybí.

11.10.2015 4 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Ploché a neuvěřitelně klišoidní. To vážně myslel někdo vážně?

07.09.2015 2 z 5

Zlověstný podzim Zlověstný podzim G.M. Malliet

Musím říct, že jsem nadšená. Autorka bezvadně zvládá drobnokresbu malé anglické vesničky. Celou dobu jsem se bála, aby mě rozuzlení nezklamalo, ale i to se velmi povedlo a pointa byla dost nečekaná. Musím ale říci, že mě trochu osobnost hlavního hrdiny přišla přetažená - vikář a bývalý agent MI5 nemají mnoho styčných bodů, na kterých stavět, jinak mi ale Max Tudor hodně připomínal Roryho Alleyna. Ale jinak skvělá detektivka jako ze starých časů, určitě budu čekat na další příběhy.

30.08.2015 5 z 5

Ema je na všetko sama Ema je na všetko sama Jacqueline Wilson

Fuf, tak to mám za sebou a zase jedna z drsnějších wilsonovek. Tu matku bych fakt seřezala. Děti sympatický, problém opět záludnej. A ten otevřenej konec je vyloženě podrazáckej. Ale to je asi na další knížku.

19.08.2015 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Rozhodně překvapilo, Ze začátku jsem měla trochu problém se začíst a uchopit knížku vůbec z nějaké strany, ale od druhé třetiny mě to dost chytlo. Je to dost neotřelé a ve vyjadřování přímočaré, autor má fajn nápady a Peterovy peripetie jsou zajímavé a dost novátorské. Svět je načrtnutý originálně, avšak někdy mě zarazí nějaké to PROČ SAKRA. Určitě si přečtu další díl, protože mě zajímá, co se z tohodle konceptu ještě vyvine.

18.08.2015 4 z 5

Oldřich z Chlumu Oldřich z Chlumu Vlastimil Vondruška

Kniha naprosto splnila moje očekávání (a že jsem na ni čekala hodně dlouho!) První část je psaná svižně, vtipně a milovník oldřichovských detektivek si nad ní užije mnoha ahá! momentů. Čtyři krátké povídky, vlastně dosud neznámé střípky z Oldřichova života, zaplní některé vágnější mezery životopisu jeho i jeho pomocníků. Rozhodně nezbytnost pro každého, kdo si nenechá ujít žádného nového "Vondrušku".

26.05.2015 5 z 5

Dotek temnoty Dotek temnoty Scarlett St. Clair

Pardon, to je tak hloupoucke, naproto me mijeji motivace postav (postava ma cekat v kancelari a misto toho behem tri stranek uplne bez duvodu skonci zranena nekde jinde, kdo vi, vi) , jsem na strane 108 a nevim, jestli zvladnu vic. Cekam nez mi dorazi sesty dil Maasove Trunu, tak jsem zatim sahla po tomto a tezce sem narazila. Edit - nedočteno, strašné.

18.02.2024 1 z 5

Za temným portálem Za temným portálem Christie Golden

Prvoplánové, nelogické, černobílé. Postavy jsou trochu povrchní.

04.01.2018 3 z 5

Beatrice a Vergilius Beatrice a Vergilius Yann Martel

Velice zajímává a hluboká kniha, ale možná mám problémy pochopit všechny ty metapříběhy v ní. Každopádně člověka přinutí o něčem pořádně přemýšlet. Konec mi přišel dost rychle useknutý a halabala vyřešený.

28.05.2017 4 z 5

Královské vraždění Královské vraždění S. S. Van Dine

Knihu mi doporucil kolega, podlektereho je Van Dine nejlepsi detektivkar. No, nevim, zustanu asi u jinych. Nic bombastickeho se nekonalo, ackoliv to postavy v knize stale proklamovaly.

19.03.2017 3 z 5

Nejlepší den pro umírání: (Thompsonův rok) Nejlepší den pro umírání: (Thompsonův rok) Vladimír Šlechta

Asi můj nejoblíbenější Šlechta. Thompsův thonnierický plán je úplně skvělý. Ale zas je pravda, že mám raději Thompsonovu rodinu, kde je Čolek už starší, a navíc mě tu Arietta občas dost krká. Ale jinak je to skvělá kniha. A ten můj výtisk už je pořádně ohmataný :-). Baví mě, že další dva díly trilogie (Likario a Orcigard) jsou o dost jiné - skladbou děje, stylem, průběhem a postavami.

10.08.2015 5 z 5

Znamení rožmberské růže Znamení rožmberské růže Vlastimil Vondruška

Spolu se Mstou písecké panny a Románem o růži řadím Znamení rožmberské růže mezi ty lepší "Vodnrušky". Příběh je svižný, zábavný, s dobrými zvraty a hezky napsanými postavami. Královna Kunhuta je tu navíc uplně skvělá. :-)

10.08.2015 5 z 5

Nejdelší velrybí píseň Nejdelší velrybí píseň Jacqueline Wilson

Už to sice není taková pecka, tako bejvala Tracy, Dvojčata a První... ale furt to je moc dobré. Na to, že jsem mimo věkovou kategorii, pro kterou Wilsonová píše, a že její knihu slupnu za hodinku, se k jejím knihám stále ráda vracím a nikdy mě nezklamou. Naopak teď vnímám ty dětské problémy z té druhé strany - zde zejména "nevlastního tátu" Jacka a nejlepší kamarádku Lizz - nejen děti to mají v knížkách od J. Wilsonové těžké. Plus strašně chválím knihu po vizuální stránce, vypadá strašně pěkně, drží se strašně pěkně, jako předmět sám o sobě má dobrou hodnotu.

01.07.2015 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Už drahnou dobu o knížce přemýšlím a pořád tak nějak nevím. Bylo to schválně takové vágní? O co tam šlo? Nepochopila jsem zápletku?
Jisté je, že knížka je určena pro trochu mladší věkovou kategorii; asi už mě úplně natankuje problém náctiletých kluků o holkách, popularitě a o tom "něco znamenat".
Autorovi se musí nechat, že píše hezky, je to vtipné, čtivé, odsejpá to. Ale jestli mi neuniklo něco zásadního, měl by si najmout někoho, aby mu vymyslel příběh. Protože kniha o tom, jak dva nešťastný kluci odjedou do města, kde se vyrábějí šňůrky k tamponům, tam se nechají zmlátit, zamilují se a zjistí, že město mele z posledního, aby si nakonec uvědomili, že vlastně jejich problémy nejsou problémy - mi nepřijde zrovna jako skvost světové literatury. Ale možná mi časem ještě něco dojde. Zahrnutí matematiky a hodně literárních odkazů chválím. :)

05.05.2015 3 z 5