aneleh18 aneleh18 komentáře u knih

V pavučině vztahů V pavučině vztahů Joy Fielding

Hlavní hrdinka je mi od prvních stránek sympatická, což u některých dalších z pera Joy není pravidlem, musím si často počkat na vyústění děje, abych pochopila a ocenila jejich osobnost. Takže jako vždy u paní Fielding - dalo se to číst.

20.06.2014 4 z 5

Nic mi neprozrazuj Nic mi neprozrazuj Joy Fielding

Milá Joy, je znát, že tato kniha byla napsaná před 20ti lety. Není to špatné, ale četla jsem od Vás mnohem lepší. Postupem času dáváte svým románům větší autentičnost a velice nepravděpodobné a šokující zápletky nahrazujete realističtějšími a pro dnešní ženu i pravděpodobnějšími situacemi. Proto Vás máme rádi a děkujeme za Váš pohled na mnohá ožehavá témata.

25.05.2014 3 z 5

Bukukururuna Bukukururuna Zdeněk Karel Slabý

Miloučké čtení. Všichni ji shánějí, takže jsem ráda, že já ji vlastním ještě z dětství a nedala bych ji za nic. Je mi líto ...

01.04.2014 5 z 5

Sloky lásky Sloky lásky Stěpan Petrovič Ščipačov

Básně vůbec nečtu, ale tato kniha - nádhera.

01.04.2014 5 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Jako vždy se mi nevyplatilo dříve vidět divadelní hru. U čtení si vytvářím představy o postavách vlastní fantazií a po výkonu úžasné Báry Hrzánové mne kniha moc nezaujala. Prostě divadlo zvítězilo na celé čáře. Ale to je můj problém.

01.03.2014 2 z 5

Ve vrcholu pyramidy Ve vrcholu pyramidy Jiří Švejda

Mám ráda knihy, které tvoří povídky. Jiřího Švejdu moc nemusím, jeho tvorba je už trochu mimo dobu, ale tato kniha je jedna z těch, ke kterým se někdy vracím pro nenáročné a oddechové čtení.

24.02.2014 3 z 5

Králův klenotník Králův klenotník Alexandre Dumas, st.

Miluju Benvenuta Celliniho. Strašně příjemné čtení, přenesení se do doby, kdy čest a láska jsou postaveny v žebříčku hodnot na nejvyšší příčky je někdy velice osvěžující.

12.02.2014 4 z 5

Ta maličká, ta je má Ta maličká, ta je má Karel Ptáčník

Nedávno jsem ji objevila ve věcech po mamince. Už jen z nostalgie, ale i pro miloučké čtení dávám 5 x hvězdičku.

12.02.2014 5 z 5

Absolutní nasazení Absolutní nasazení Martina Navrátilová

Překvapivě docela dobré čtení, když uvážíme, že autorka nepochází z řad spisovatelů. Vidět je dobrá znalost prostředí a odpustitelná je proto i úzká spolupráce s Liz Nicklesovou, která určitě musela Martinu Navrátilovou hodně vést.

12.02.2014 3 z 5

Druhá garnitura boží Druhá garnitura boží Willi Heinrich

Působivé, čtivé, navíc navozující jednu z neožehavějších celosvětových otázek té doby. Doporučuji každému.

12.02.2014 5 z 5

Nikdy nevíš Nikdy nevíš Chevy Stevens (p)

Chápu určitou rozpačitost některých hodnotících čtenářů, protože sama nedokážu dost dobře vyjádřit moje pocity po přečtení. Asi to musím nechat uležet. Takže pro tuto chvíli jednoduše - 3 hvězdy.

11.02.2014 3 z 5

Aleš & spol. Aleš & spol. Vojtěch Steklač

Návrat do dětských let. Moc příjemné a oddychové.

10.02.2014 4 z 5

Všechno mi řekni Všechno mi řekni Lisa Jackson

Moje prvotina od této autorky. Podle ostatních komentářů slabší, ale o to víc se těším na další knihy. Tato nebyla žádný "trhák", ale číst se dala.

24.10.2016 3 z 5

Operace Blackmail Operace Blackmail Jenk Saborowski

Ale ano, dalo se to číst, jen nevím jestli se ještě k četbě tohoto příběhu vrátím.

11.02.2016 3 z 5

Šepoty a lži Šepoty a lži Joy Fielding

Joy nám předložila zase trochu jiný pohled na ženskou problematiku. Pro mne jedna z nejlepších jejích knih. Mám je všechny a pořád se k nim vracím, po Neúplné mozaice a knize Ta druhá, bude tato jedna z nejfrekventovanějších. Poslední dobou jsem měla pocit, že si Joy tak trochu "vystřílela munici," ale tímto titulem mne vyvedla z omylu.

12.07.2014 5 z 5

Psi že nesmějí do nebe? Psi že nesmějí do nebe? Robert T. Sharp

Takový slabší odvar Herriota. Ale jako oddychovka velice příjemné.

24.06.2014 3 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Nevím co to se mnou je, ale tuto knihu jsem neměla energii vůbec dočíst. Koupila jsem ji zde na DK a strašně jsem se těšila na pošťačku, až mi balíček donese. Moc se mi to nestává, ale asi po 14ti denním trápení a nucení se do čtení jsem ji odložila s myšlenkou "snad někdy příště."

03.05.2014 1 z 5

Princezna Rozmarýnka Princezna Rozmarýnka Markéta Zinnerová

Pověstnou čtivost autorky doplňují zdařilé ilustrace.

01.04.2014 4 z 5

Poplach v pavilonu M Poplach v pavilonu M Neven Orhel

Čtivé jedním dechem. Nejen o trochu utopické možnosti léčby rakoviny, ale hlavně o vztahu dcery a otce, kdy dcera je pro jeho záchranu ochotná obětovat kariéru a osobní život . Krásně vykreslené charaktery postav.

04.03.2014 4 z 5

Gulliverovy cesty Gulliverovy cesty Jonathan Swift

Dočetla jsem s velikými rozpaky a souhlasím se svými kolegy "komentátory". Nějak jsem zatím nepřišla na to, co z této knihy udělalo tak opěvovanou klasiku.

03.03.2014 2 z 5