andrejci andrejci komentáře u knih

Temná kněžka Temná kněžka Margaret Rogerson

Hezká oddychová knížka. Na Kouzla to nemá, ale i tak to nebylo vůbec špatné. Svět ve, kterém hlavní roli hrají přízraky se mi moc líbil. Líbil se mi přehled přízraků na konci a způsob jejich vzniku. Autorka to umí krásně popsat a vysvětlit. Z toho jsem byla nadšená. Rozhodně mě pekvapil věk hlavní hrdinky, ale její škádlení s přízrakem se mi moc líbilo.
Rozhodně si nešlo nevšimnou, že knížka se dějově hodně podobá kouzlům. Přišlo mi tam celkem dost věcí stejných. Roozhodně ze začátku. Bylo to jako kdyby vzala autorka Kouzla a jen je přepsala, aby to sedělo. Za mě to byla fajn knížka při kterém jsem si krásně odpočinula.

19.02.2023 5 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

Tak druhý díl je za mnou. Ale já si nemůžu pomoct. Knížka je fajn, ale prostě jsem si z toho nesedla na zadek. Mě tam dějově prostě nesedlo.
Abriela mi přišla jako hrdinka o ničem. Stejně tak Finn a ostatní. Nemastní, neslaní. Za mě měl největší potenciál Finn a Misha a ti nedostali moc prostoru. U Finna mi přišlo že se vším tak nějak sžil a se vším souhlasil. Brie se mohla líp naučit zacházet se svými schopnostmi. Má být mocná, ale čekala jsme nějaké lepší triky. To mě strašně mrzí
Děj mě taky moc nebavil. Přišlo mi to hodně uspěchané. Závěr jsme rozhodně čekala velkolepější. Mě to prostě přišlo takové obyčejné. Strašně jednoduché. Čekala jsme prostě nějakou informaci nebo intriku ze které bych si sedla na zadek.
Knížka je rozhodně čtivá. Tím se to zachránilo a je to díky tomu nad průměrem. Sérii rozhodně hodnotím kladně, ale já si z toho na zadek prostě nesedla. Za mě stejná úroveň jak první díl.

05.02.2023 4 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Kdybych neměla tolik načtené v tomto žánru tak si myslím, že bych byla ještě víc nadšená.
Děj ve věznici se mi líbil. Bylo to originální. Věznice navíc byla dobře popsaná a vymyšlená stejně jako pravidla a úkoly. Líbilo se mi, že hlavní hrdinka je víc než obyčejný vězeň. Za mě byly dobře vymyšlené i úkoly.
Za konec, ale rozhodně smekám. Ten byl skvělý a opravdu jsem z něho byla překvapená. Autorka navíc píše dobře takže knížka byla čtivá a rychle ten děj utíkal. Rozhodně se těším na další díl.
Zhodnotila bych to tak, že to je krásná odpočinková knížka. Prostě stará dobrá fantasy kniha.

02.02.2023 5 z 5

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

Já se teda přidám k názoru většiny a to, že to byl nejslabší díl série. To, ale neznamená, že to nebylo skvělé. Od začátku tam byla akce. Knížka MĚ hned vtáhla do děje. Akce tam hodně i nečekaných zvratů. Autorka se toho rozhodně nebojí.
Postavy za mě bez chybičky. Poppy a Casteel pořád stejně skvělý, ale uvítala bych kdyby spolu nespali skoro každou kapitolu. Už tam toho na mě bylo moc. Místo toho by prostor mohl dostat například Kieren. Pořád čekám, že se o něm dovzím víc a víc. Stejně jako vztah Poppy například s králem a královnou. Kdyby tam taky byly víc tam by mi to nevadilo.
Ještě mám jednu malu výtku a to na ,,výpravu´´. Za mě to bylo strašně jednoduché. Jsem čekala, že to bude napínavější a, že tam bude více léček.
Co, ale autorka umí moc dobře jsou konce. Jedním slovem wow. Ještě teď vstřebávám co se tam stalo. A budu to vstřebávat hooodně dlouho. Moje čtenářskoá duše dostala infarkt když otočila na další stránku a byl konec. Nutně potřebuji další díl. Toto bylo skvělé zakončení knížky.

28.01.2023 5 z 5

Démon z lesů Démon z lesů Leigh Bardugo

Moc hezká dopňková knížka.

26.01.2023 5 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Začneme malinkatou kritikou. Nepřišlo mi tak wow jak první díl. Bylo to trošičku horší, ale i tak to bylo naprosto skvělé.
Knížka mě hned v táhla. Začátek mě moc bavil. Ten jsem doslova zhltala. V druhé části jsem se trošku zasekla, ale ta třetí to napravila naprosto skvělým způsobem. Tu jsem zhlatala. Maasová opět předvedla svůj um a to, že všechno točila o 180 stupnňů během pomalu jedné kapitoly. Ten konec byl naprosto epický a famozní. Jsem neuvěřitelně zvědavá co vymyslý do dalšího dílu. Klasicky vyvstává víc otázek než odpovědí. Ale to už je u Maasové zvykem. No a ten konec?! Najednu byla poslední stránka a můj splašený tep nevěděl co má dělat dřív. Jestli další díl nevyjde do roka v angličtině tak nevím co budu dělat. Myslím si, že tento díl nebyl tak epický jenom proto aby si připravila slušný podklad na další díly.
K postavám nemám žádnou výtku. Maximálně tak to, že Bryce a Hunt se mohli víc škádlit. Ale novou laťku nastavil Ruhn a Den.
Neuvěřitelně se těším na další díl. Doufám, že Maasová překoná samu sebe. Tahle kniha vás prostě vtáhna, zničí všechny vaše představy a pak vás vrátí zpátky do reality s hromadou otázek na které nutně potřebujete znát odpověď.

22.01.2023 5 z 5

Korunovace Korunovace Lena Valenová

Pravděpoddobně moje poslední kniha tohoto roku. No a musím říct, že to bylé překvapení. Od knižky jsem neměla moc velká očekávání. Zaujala mě obálka a anotace tam jsem si řekla, že tomu dám šanci.
Představa, že máme monarchii se mi moc líbila. Ta představa byla hezká. Taková celkem uklidňují a musím říct, že to bylo moc krásné vykreslené. Líbilo se mi, že jsme nahlédli do životů monarchů. To jak oni berou svůj život a to jak je všichni berou jako samozřejmost. Za tohle autorku chválím. Bylo zajímavé se na to podívat i z pohledu veřejnosti.
Líbilo se mi, že tam dala i tajemný prvek. Celou dobu čekám na to, že se dozvím co se tam děje a musím si počkat na další díl. Dotoho se navíc přidávají lehce intriky u kterých doufám, že se v dalším díle víc rozběhnou. Za co ještě budou chválit je mapa. Líbilo se mi, že jsem si mohla představti, kde se nacházím a mohla jsem si tedy všechno i vyhledat.
Za co ji možná budu trošku kritizovat jsou postavy. Na můj vkus jich tam bylo moc a neměli jsme moc šanci je víc poznat. Za mě byly všechny takové nemastné, neslané. Kdyby, některým dala víc prostoru tak by mi tovůbec nevadilo.
Knížku celkově hodnotím kladně. Pro mě taková oddechovka, ale se zajímavým nápadem. Na další díl se, ale teším. Po poslední stránce už odpočítávám měsíce. Jestli chce zajímavý a orginální příběh tak vřele doporučuji.

20.12.2022 4 z 5

Uchvatitelé říší Uchvatitelé říší Victoria Aveyard

Čekala jsem to teda lepší. Krásné provedení mapy, světa, dějin, vřeten. Tento svět autorka skvěle vykreslila. Tady nemůžu nic vytknout. Maximálně mohla trošku víc popsat historii a přesnější vliv řeten. Kdyby to trošku víc rozebrala tak by mi to nevadilo.
Velký problém jsem měla s postavamy. Žádná mi úplně nepadla do oka. Bylo tam pár sarkastických komentářů, ale všechno se ztratilo v záplavě myšlenkových pochodů. Těm autorka věnovala moc prostoru a to byla podle mě chyba. Hodně věcí tam rozebírala z několika pohledů. Žádná postavu mi díky tomu nepřišla nějal extra zajímá. Spíš mi připadali jako filozofové. Což je škoda. Myslím, že z nich mohla dostat víc. Víc z nich udělat skupinu. Celou dobu mi přišli jako lidi co se potkali a nevzniklo tam mezi nimi žádné pouto. Také mi tam chyběla romantická linka. A přitom by tam krásně pasovala. Potom mě celkem štvalo, že z hlavní hrdinky uděla neschopnou holku, kterou v podstatě všichni zachraňují. Rozhodně se myslím, že ji mohla dát víc prostoru. V průběhu knížky mohla projít značným vývojem. Co mě ještě mrzelo bylo, že jsme nezískali nějaké informace o nich samotných. Čím si prošli a jak se dostali do pozice, kde se nachází teď.
Navíc část z pohledu královny mi přišla celkem zbytečné. Taková zbytečná odbočka.
Polovinu knihy autorka popisuje jak hrdinové cestují všude možně. Když je tahá přes půl světa mohla zmínit například nějaké zajímavosti o zemi ve které jsou. Třeba bohy. Pár jich bylo zmíněno, ale určitě by si zasoužili víc prostoru.
Jsem prostě zklamaná. Začalo to moc hezky. Bitva, skvělý příběh, piráti, všichni jsme v háji a pak se to ztratilo v záplavě myšlenek. Dalšímu dílu dám rozhodně šanci. Mrzí mě to. Anotace mě hodně nálakal, stejně jako nádhrená obálka a krásné grafické provedení uvnitř. To vás naláká, ale rozhodně nečekejte nějaký epický příběh.

10.12.2022 4 z 5

Zkáza Ďáblova akru Zkáza Ďáblova akru Ransom Riggs

Řeknu to jednoduše - nastal konec jedné z nejlepších sérií co jsem četla. Po šesti kníhách přišlo skvelé zakončení a já jsem za něho moc ráda.
Děj poslední knížky byl akční. Něco jako třetí díl. Pořád se něco dělo, nikde nebyly prostoje a já si to užívala. Po konci minuého dílu mě to vtáhlo a pustilo až na samotném konci.
Trošku jsem čekala, že bude větší wow se sedmi vyvolenými. To je moje asi jedná malinká výtka. Ale hlavní bitva to napravila. Hlavně to co dokázal Jacob.

Sérii rozhodně budu doporučovat dál. Myslím, že patří k pokladům young adult. Originální děj, posatavy, svět. Autorovi se podařilo vytvořit užasný svět. Jestli se někdy objeví ještě nějaká knížka ze světa podivných rozhodně si ji přečtu.

02.12.2022 5 z 5

Aurora plane Aurora plane Amie Kaufman

Druhý díl byl lepší než první. Mnohoem víc mě děj bavil, ale i tak mi tam poříd něco chybí. Zvláť, když vím jak skvelá byla Akta. Druhá část mě moc nebavila. Třetí a čtvrtá byla nejlepší.
Líbilo se mi, že jsem sledovala děj z různých pohledů. Nejlepší ovšem byla záhada. To je nejlepší tahák a já se teším na její vyřešení. A samozřejmě tomu korunuje ten konec. Kdo toto vymýšlí???? To bylo skvělé, epické a všechno okolo. Potom co se stalo se nemůžu dočkat posledního dílu. Jsem opravdu zvědavá jak to skončí.

25.11.2022 5 z 5

Ptačí sněm Ptačí sněm Ransom Riggs

Předposlední díl je za mnou a já musím říct, že mě to baví čím dál tím víc. Co mě trošku mrzí je to, že to bylo krátné. Ale aspoň to bylo dynamické. Děj mi hodně rychle utekl. No a za ten konec bych autora opět přerazila. Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Rozhodně to nebyla nejlepší knížka ze světa podivných, ale byla moc povedená.

11.11.2022 5 z 5

Bohové a monstra Bohové a monstra Shelby Mahurin

Já jsem celkem překvapená. Byl jsem zvěvadá jak to zakončí a jak to celé dopadne.
Rozhodně bych uvítalal nějaké jasnější informace copřesně se stalo v minulém díle. Něco jsem si pamatovala, ale kdyby se to trošku víc objasnilo tak by mi to nevadilo.
Ale klady převažovaly nad zápory. Hodně vtipných míst - smála jsem se i nahlas. A skvělý slovník. Ke knížce a ději se skvěle hodil. Reid a Lou za mě super. Jejich příběh jsem si moc užívala. Celkem mě překvapil i Beau. Klidně bych uvítala kdyby tam byla víc Coco. No a ten konec? Za mě byl moc pěkně napsaný. Autorka celou sérii moc pekně zakončila. Nejen závěrečnou bitvou, ale i epilogem. Z toho jsem měla husinu.
Celá série se moc povedla. K tomu i obálky. Roozhodně ji hodnotím kladně a po menším z klamání z druhého dílu toto bylo super.

27.10.2022 5 z 5

Krev polobohů Krev polobohů Rick Riordan

Já nechci konec. Ale bohužel jsem se k němu dostala a musím říct, že mě moc bavil.
Trošičku mě zklamala finální bitva. Jsem asi trošku čekala, že bude velkolepější. Hlavně ta v Athénách. Zvlášť když vím, že ty velkolepé bitvy umí psát. K čemu bych ještě měla trošku malou výtku je, že děj byl z hodně pohledů. Hlavně teda většinou postav, které jsem si tak neoblíbila jako ostatní.
No, ale úplný konec byl super. Poslední kapitola byla skvělá. Do děju byla opět skvěle zakomponována mytologie. Navíc si autor krásně otvřel dvěře k další sérii. Hlavně ser mi teda líbila cesta z pohledu Nica a Reyny. Doufám, že Nico dostane víc prostoru.
Percy Jackson to prostě není, ale nebylo to vůbec špatné. Vtipné, moderní technologie a jeho styl psaní to je prostě bomba. Rozhodně dám další sérii šanci.

21.10.2022 5 z 5

Hádův chrám Hádův chrám Rick Riordan

Já si ten díl moc užívala. Předchozí mě sice bavil troškičku víc, ale asi jen o setinu.
Kde mám začít? Percy a Annabeth tam měli hodně prostor. Na jejich kapitoly jsem se moc tešila. Navíc se to tak prolínalo, že jsem jejich putování Tartarem dostávala v pravidelných dávkách aby mě nekleplo. Knížku jsem díky tomu úplně hltala. Navíc Riordan skvěle vykreslil Tartar. Bylo to super putování. Ale to věnování na začátku knížky od něho nebylo hezké.
Putování ostatních se mi taky moc líbilo. Ze všeho nejvíc mě bavily kapitoly z Leova pohledu. Leo je prostě božan. Když se tam navíc objevila stará posatava ještě z původní série tak to bylo super. Další postava kterou jsem si užívala byl Nico. Ten kluk je prostě super.
Co mě trošku štvě, že si polovina ze 7 vyvolených myslí, že jsou k ničemu, nic neumí a, že tam jsou zbytečně. To mi trošičku vadí.
Tohle je můj druhý nejoblíbenější díl této série. Na nic nečekám a jdu na poslední díl.

16.10.2022 5 z 5

Za mě to je zklamání. Od autorky jsem četla Krutého prince, ale toto bylo jako kdyby to psal někdo úplně jiný.
Svět s upíry mi přišel jako dobrý nápad. Bylo to pěkně propracovné. Líbil se mi nápad s městy chladu. I vykreslení upírů. Jejich vznik atd. Tím to asi tak nějak skončilo.
Tana mi přišla strašně naivní. Název knížky je nechladnější dívka. Já teda čekala, že bude víc chladnější. Tohle bylo prostě málo.
V celé knížce se vlastně řeší upíři. Čekala jsem, že se tam bude aspoň jeden konkrétní víc objevovat. Dodalo by to knížce trošku napětí.
Celkové vykreslení všech postav mi přišlo o ničem. Skoro bez charakteru. Z někoho se stane upír a on to hned přijme? Jsem teda čekala, že nebude hned v pohodě. Psychologii autorka moc nedala. Myslím, že by se to dalo zpracovat líp.
Knížka za mě byla celkem nudná. Začátek dobrý. Super napětí a dobrá atmosféra. Pak se to stalo ještě jednou. Tyhle části se mi moc líbili. Jinak polovina knížky je o myšlenkových pochodech. Za mě jo dobrý, ať tam jsou, ale trošku bych jich ubrala a místo toho tam dala akci. Je ve městě plných upírů a se vším si hned poradí?! Z toho jsem hodně zklamaná.
Neurazí ani nenadchne. Námět dobrý, zpracování horší. Dala bych tomu tak 3,5*. Takový lepší průměr. Hodně mě teda nalákala obálka. Ale i tak se to četlo celkm dobře.
Knížka o upírech, kde upíři moc nejsou a spíš čteme o myšlenkových pochodech hlavní hrdniky, která si se vším hned poradí.

13.10.2022 4 z 5

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

Páni, páni, páni kde mám začít? Tohle byla neuvěřitelná jízda. A to hned z několika důvodů.
1. Percy a Anabeth. Ti mi moc chyběli. Já si je moc užívala. Jejich škádlení. Navíc tam byl děj i z jejich pohledu což se mi moc líbilo.
2. Konečně se setkalo 7 polobůhu což je za mě skvělé parta. Jejích doplňování a škádlení jsem si moc užívala.
3. Leo je prostě geniální. Za mě jedna z nejlepších postav. Stejně jako trenér. Tyhle postavy se hodně povedly.
4. Ten konec?! Co to bylo toto. To nám snad udělal autor naschvál. To je prostě.... Kdo má to čekání vydžet. Já prostě nevím co mám k tomu napsat. Tohle bylo pekně podlé.
Co mi trokšu vadí je to, že se tam spíš objevují římští bohové. Kdyby se tam objevili řečtí bohové tam by mi to vůbec nevadilo. Stějně jako staré postavy. Zvlášť potom co se objevil Percy jsem čekala nějaké velké vítání. Třeba se ho ještě dočkám.
Šíleně moc se teším na další díl. A tento byl jednoznačně skvělý.

07.10.2022 5 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Další díl je za mnou. Na jednu stranu to bylo skvělé. Příběh jsem si moc užila. Líbilo se mi, že jsme zavítali do Ameriky. Poznali její podivné a jejich pravidla. Stejný druh lidí, ale jiný živto a jiná pravidla. Líbilo se, že jsme se dozvěděli i něco o Abeovi. Jeho život po příchodu do Ameriky mě zajímal.
Na další stranu mi pár věcí vadilo. Jacob mě místy troškku štval. Pořád se rozčiloval. Někdy opravdu zbytečně. Celá knížka je hlavně o cestování. Knížka klidně mohla míň stránek. Místy mě to nebavilo. Bylo to skoro jako kdybych četla nějaký dokument o Americe. Něco zajímavého se dělo až ke konci. No a mě tam chyběli netvoři. Já se moc těšila na nějaký boj. O ono nic.
Ale i tak to bylo hodně čtivé. Nemůžu říct, že bych se na další díl netěšila a , že jsem si tento díl neužila. Doufám, že se ke mě dostane brzy. Ale na původní sérii to nemá.

07.10.2022 5 z 5

Neptunův syn Neptunův syn Rick Riordan

K tomu se nedá nic dodat. Můj oblíbený polobůh je zpátky. Z toho důvodu jsem knížku došlova zhltla.
Percy je pořád stejný jak jsem si ho pamatovala. Úplně stejný trouba a kopyto (ale v dobrém). Děj z jeho pohledu jsem užívala nejvíc. Navíc se mi líbily nové posatavy. Hazel a Frenk za mě super. Oblíbila jsem si je víc než Jasona s Piper. Reyna taky nebyla vůbec špatná. Překvapilo mě, že uuž se s Percym potkala. Navíc se tam objevili o postavy z původní série a hezky se to propojilo.
Moc se mi líbilo, že tady jsme se víc zaměřili na Řím. Jejich pravidla, zákony, výcvik a božstvo. Hodně podobné Řecku, ale přesto jiné.
Knížka mi navíc přišla o hodně vtipnější než první díl. Hlavně teda jak Percy přišel o plyšáka.
Neuvěřitelně se těším na další díl. Potom zakončení se těším až se všichni potkají.

30.09.2022 5 z 5

Les bez srdce Les bez srdce Joanna Ruth Meyer

Pěkná pohádka pro dospělé. Děj rychle utíkal. Autorka se hodně zaměřila na pocity a myšlenkové pochody. Na ději mohla taky trošku zapracovat, ale tím, že se starala to pojala jako pohádku tak to ani tak nevadilo.
Dobro - zlo, šťastný konec, i oběť. Všchno tam bylo.
Za mě pěkná odpočinková kniha. Není to nic extra z čeho by mi spadla brada, ale na odpočinek to je pěkné.

30.09.2022 4 z 5

Spřízněni volbou Spřízněni volbou Veronica Roth

První půllka se mi líbila mnohem víc než druhá. Z té jsem byla taková rozpačitá.
Moc se mi líbilo jak jsme mohli sledovat co se děje s hrdiny po bitvě, kdy by mělo nastat štastně až na věky. Sloan mi díky tomu přirostla hodně k srdci. Byla mi díky tomu taková bližší. Hodně mě přakvapil osdu ostatních postav.
Ale druhá půlka mě moc nebavila. Za nějakou dobu se to zlepšilo, ale měla jsem pocit, že autorka si už nevyhrála s psychykou stránkou. Postavy mi přišly nemastné, neslané. Ke konci to už bylo opět super. Prostě celou dobu jsem měla pocit, že čtu na horské dráze, kde se střídaly pasáže baví - nebaví.
Divergence to není, ale nebylo to špatné. Plus dávám za obálku. Ta mě nalákala. Potom se mi ještě líbilo grafické zpracování. Krásně to knížku oživilo.

24.09.2022 4 z 5