Nejchladnější dívka ve Městě chladu

Tana žije ve světě, kde existují tajemná Města chladu. Jsou obehnaná vysokou zdí a slouží jako dekadentní a krvavá karanténa, kde nestvůry a lidé žijí jako predátoři a oběti. Problémem je, že jakmile projdete branami Města chladu, nikdy už se nemůžete vrátit zpět. Jednoho rána po naprosto obyčejném večírku se Tana probudí obklopena mrtvými těly. Kromě ní masakr přežil jen její protivně roztomilý ex-přítel, jehož život visí na vlásku kvůli infekci, a záhadný mladík, který skrývá strašlivé tajemství. Po počátečním šoku se Tana pustí do závodu s časem, aby je všechny zachránila. Napadne ji jen jediný způsob, jak toho dosáhnout – musí se vydat přímo do samotného Města chladu, plného nástrah a hrůzy. Nejchladnější dívka ve Městě chladu, román světově uznávané spisovatelky Holly Black, je originálním příběhem o hněvu a pomstě, o vině a strachu, o lásce a pohrdání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477402/big_nejchladnejsi-divka-ve-meste-chladu-tly-477402.png 4269
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , King Cool

The Coldest Girl in Coldtown, 2013

Kniha Nejchladnější dívka ve Městě chladu

Lutzinka
předevčírem

Bavilo mě to víc, než série Krutý princ, ale...

- nelíbilo se mi v tom příběhu propojení upírů a streamování všeho a všude, sice to dobře upozorňuje na šílenost dnešní online doby, ale nesedělo mi to k těm upírům.
- jen se tam mluví o šílenství Trnu z Istry, a přitom tam není krom pár jeho geniálních vět, ukázáno nic, než jeho geniální mozek, neuvěřitelné sebeovládání a naprostá oddanost jisté, věčně od krve špinavé, osobě.
- vadila mi tady neukončenost děje, klidně bych snesla epilog s nějakým nástinem budoucnosti s Pavoukem a jak to vlastně dopadlo s nákazou.

Jinak mě to fakt bavilo. Četlo se to rychle.
Citáty o smrti na začátcích kapitol byly skvělé a celkově tam je plno skvělých myšlenek a úvah vedoucích k zamyšlení.
Prostě Trník je skvělá postava, jen mohla být víc vidět jeho šílená stránka, aby byl uvěřitelnější.

bupilla

Kniha ma príjemne prekvapila a veľmi ma bavila, čítala sa sama :)
Má aj hĺbku a podnety k zamysleniu, to mám rada.
Po dočítaní vo mne zanechala celkom silný dojem a rozporuplné pocity, čo u príbehu o upíroch oceňujem. Čo je vlastne podstata zla v tomto prípade? Mení nákaza človeka v netvora alebo len človek nákazou stratí zábrany a dá voľný priebeh temnote, ktorú v sebe odjakživa nosí? ...
Nie je to plochá upírska romanca pre mládež, je to oveľa hlbší príbeh - dostala som od neho oveľa viacej, ako som čakala.
Je zaujímavé pozorovať, aké pocity v čitateľovi vyvoláva kontroverzný Gavriel... kolísať medzi láskou a zhnusením, náklonnosťou a odporom, pochopením a nesúhlasom...
Hlavnej hrdinke by sa dalo všeličo vytknúť a nie celkom uveriť jej správaniu a rozhodnutiam, ale... má len 17 rokov. Akí sme v tom veku boli? Ako sa v nás tvorili rozhodnutia? ...
A ten koniec? Ja som spokojná.
Ak by bolo pokračovanie, možno by som po ňom ani nesiahla. Mne sa ten koniec vyslovene hodil k príbehu...
Ja knihu môžem len odporúčať a hodnotím ju v rámci žánru YA fantasy plným počtom hviezdičiek.

*Pájuše*

(+ SPOILER) Jsem překvapená, že je z hlediska násilnosti tato kniha zařazená pro děti a mládež. Přeci jen, ačkoliv je hlavní hrdince sedmnáct let, upírům v knize sedmnáct bylo před nejméně pěti sty lety a jejich chování tomu odpovídá. Krutí, násilní, troufám si tvrdit, že se řadí na druhé místo hned po upírech L. K. Hamilton.
Kniha se četla takřka sama. Měla pár hluchých míst a těžko se některým věcem věřilo. Tana je, byla a bude pro mě navždy nejzvláštnější hrdinkou. Ta zvláštnost pramení hlavně z jejího přesvědčení, že musí ochraňovat ty, co zná a zahraňovat ty, kteří se dostanou do maléru, byť se jí snaží v případě jejich přátel dostat do žíly. Její paličatost s jakou zahraňovala celý svět, je vskutku prapodivná, nicméně překladatelé si zaslouží obrovskou pochvalu. Kniha je velmi dobře zpracovaná. Na pár gramatických chyb a určité skepse vůči jistým situacím v knize, dávám jen čtyři hvězdičky.

Knihomolka97

(+ SPOILER) ! Upozorňuju, že recenze může obsahovat spoilery!
Ve výsledku jsem určitě spokojená, ale pár výhrad přece jen mám. Příběh mě chytil od prvních stran, i když to bylo hodně drsné..tolik mrtvol na začátek. Brrr, masakr.
Musím upozornit, že v průběhu tam byly docela nechutně popisovány některé ehm... situace. Nebylo jich moc, ale přesto.
Tanu jsem si okamžitě oblíbila, i když mě pak trochu štvala svou naivitou. Její ex přítel Aiden byl ze začátku trochu jako osina v zadku, ale zlepšil se chlapec.
No a Gavriel byl.. zvláštní týpek, jen co je pravda. Ty jeho hlody neměly chybu. Trošku šílenec, no a co. :DD
Hlavní padouch byl docela charismatický, skoro mi ho bylo líto.. skoro. :D
Romantiky bylo pramálo, původně jsem jí čekala víc, ale musela jsem uznat, že do tohoto příběhu se ani nějaká velkaa lovestory s pikantnostmi nehodila.
Nebylo nouze o pár nečekaných zvratů. Něco bylo samozřejmě předvídatelné, ale autorka mě párkrát dokázala překvapit, hlavně ke konci.
Líbilo se mi prostředí, takové zvláštní, tajemné, krvavé, smradlavé, ideálně popsané, žádné zdlouhavé popisy.
Také chválím skoky do minulosti, které byly skvělé na vysvětlení některých věcí. Některé části byly velmi zajímavé.
Jen si nejsem jistá, jestli jsem spokojená a uspokojená takovýmto koncem...

nela3812

Musím přiznat, že jsem od knihy měla velká očekávání, která nebyla zcela naplněna. Začátek vypadal slibně, příběh nabral příjemné tempo a prvních 100 stran krásně ubíhalo. Autorka čtenářům naservírovala několik překvapivých momentů a zápletek. Dalších 150 stran příběh ubíhal pomalým tempem, a i když se tu a tam hlavním hrdinům něco přihodilo, tak jsem si z toho na zadek opravdu nesedla. Vůbec to ve mně neprobouzelo lačnost číst dál a chtít vědět víc. Poslední stránky to však opět trochu vyrovnali a o zvraty rozhodně nebyla nouze, škoda že si je autorka schovávala až na konec a v příběhu se neobjevovali postupně.
Hlavní postavy mě moc bavili. Vůči sobě byli opravdu různorodé a krásně se v příběhu doplňovali. Příběh je postaven na Taně, přičemž ostatní hlavní postavy se kolem ní střídavě ukazují a nikdy jich tam nebylo příliš mnoho. Pro někoho (jako jsem já), kdo se v postavách ztrácí, to bylo příjemné. Sama Tana pro mě byla sympatickou hlavní hrdinkou, jejíž rozhodnutí jsem sdílela a prožívala společně s ní. Jediné v co jsem doufala bylo, že jí potká trochu jiný osud.
Prostředí bylo trochu zmatečné, popravdě nemám absolutně žádnou představu, jak město chladu vypadá. Mapa by rozhodně potěšila. Nebo detailnější popis částí města. Měla jsem z toho pocit, jakoby se vše nacházelo „hnedle vedle“, ačkoliv tomu tak určitě nebylo.
Hodnotím 3,75/5. Námět knihy mě bavil, ale ocenila bych plynulejší gradaci a lepší popis míst, kde se postavy většinu času nacházeli.

Marry123
28.12.2021

Holly Black má prostě utahané začátky, to už jsem si ale zvykla u Krutého prince. :) Každopádně, tohle byla pěkná jednohubka (neurazila ani nenadchla). Cca za čtvrtkou se děj klasicky rozjel a nedalo se přestat. Upíři zas maličko jinak :) a Taně jsem fandila... každopádně mi chyběl nějaký epilog aby člověk věděl jak nakonec dopadla....

Karina_
13.12.2021

Knihu jsem zhatila velmi ale velmi rychle, četla jsem i v práci, MHD, prostě všude, děj mě rychle vytáhnu, ovšem konec... Každá kniha, kde je trochu romantiky, si žádá jasný a dobrý konec, abychom věděli "že žili šťastně až do smrti" A tady ten konec nebyl, každopádně v každé knize, kde takový konec je, tak je to takové trochu klišé, takže můj komentář je teď tak trochu rozporuplný, ale na kvalitě knihy to nic neubírá. Ihned jsem vyhledávala další knihy od autorky... Tímto doporučuji Nejtemnější část lesa

KatChiss
09.12.2021odpad!

První kniha, kterou jsem od Holly Black přečetla, byla Krutý princ. A zamilovala jsem se. Do autorčina stylu psaní. Do vílího světa, který není tak kouzelný, jak ho známe z pohádek. A do postav, které se v průběhu celé trilogie měnily. Tímto se Holly stala mou oblíbenou autorkou, od které bych si přečetla i nákupní seznam, jak říká Marky.
Bylo jasné, že když znovu vyšla Nejchladnější dívka ve Městě chladu (s novým překladem a krásnou obálkou), tak po ni sáhnu. Navíc jsou v knize upíři, které miluji ze všech nadpřirozených bytostí nejvíce! Yay! JENŽE... tahle kniha byla šíleným zklamáním. Jakože obrovským. Vůbec jsem se nedokázala začíst, můj mozek nebyl schopný zapamatovat si jména postav nebo se o ně - byť jen malinko - zajímat. Těch 414 stran se táhlo jako týden před výplatou. Naposledy jsem se takhle trápila asi loni u Zjizveného krále.
Řekla bych, že předchozí odstavec dost vypovídá o mých pocitech. Jestli se do knihy i přesto pustíte, přeji vám, abyste z ní byli nadšení! :)