Anchie Anchie komentáře u knih

Víla Dita Víla Dita Petr Měrka

Miluju pohádku O zkaženém princi! :-)

16.07.2019 5 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Dobře napsané, mám ráda prolínání minulosti a současnosti v jednom příběhu, navíc ještě s trochou té detektivní zápletky, ALE ten konec byl jedno velký COŽE?!

21.05.2019 3 z 5

Ohrožená Ohrožená Rachel Abbott

Tak tohle mě bavilo! Pěkně zapletený příběh, a kdo za vším stojí mi došlo až na konci. Trochu to připomíná Sedmilhářky - Všechna ta malá a někdy dost hloupá tajemství...

18.05.2019 4 z 5

Jidášovo evangelium Jidášovo evangelium Simon Mawer

Byl by to skvělý námět na další knihu Dana Browna :-)

23.04.2019 3 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Bravurně napsaná kniha, stejně jako všechny od Ruty Sepetys, ale tahle je navíc nečekaná oddychovka. Paráda!

05.04.2019 5 z 5

Roztomilé malé lhářky Roztomilé malé lhářky Sara Shepard

Seriál je seriál :-)

17.02.2019 3 z 5

Zmrzlinový sen Zmrzlinový sen Cathie Linz

Moje první (a poslední Harlequinka) v životě - dostala jsem ji ve 14 od babičky :-) Jako oddechovka je to dobrý.

13.02.2019 3 z 5

Vídeň Vídeň Stephen Brook

Skvělý a nadčasový průvodce díky úžasným kresbám průřezů staveb, mapek jednotlivých ulic i detailů, které stojí za to neminout. Včetně podrobně popsaných tipů na trasy procházek a ke všemu spoustu zajímavých informací. Ta "modernější část" ohledně cen, jídla apod. je sice neaktuální (90. léta), ale tyhle informace se dají zjistit i jinde.

13.02.2019 5 z 5

Benátky a Veneto Benátky a Veneto Susie Boulton

13.02.2019 5 z 5

Houby Houby Helmut Grünert

Pěkné fotky a dobré popisy jednotlivých hub. Mě se podle téhle knihy určují houby lépe než podle těch kreslených atlasů. Ale pozor - ne všechny houby z atlasu u nás rostou.

13.02.2019 4 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Knížku jsem milovala v dětství a miluju ji pořád. Krásně vykouzlený svět - co bude po tom až umřeme - mě úplně okouzlil a jednou se doufám taky podívám do Třešňového údolí :-)
A všem těm, co tu píšou v komentářích jak mohla knížka skončit sebevraždou, bych chtěla doporučit knížku přečíst znovu a pořádně, protože když umřete v Nangijale, dostanete se přeci do Nangilimi!

08.02.2019 5 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Když jsem tuhle knihu přečetla poprvé, zcela okamžitě jsem nalistovala první stránku a hned se dala do čtení znovu! Ten příběh vás prostě chytne a nepustí. Doporučuju taky její audio verzi, kterou čas od času poslouchám znovu a znovu a znovu... je prostě úžasná, i když už to nikdy nebude tak napínavé a překvapivé jako napoprvé.

25.01.2019 5 z 5

Velká kniha čůrání Velká kniha čůrání Jakub Plachý

Knížečka, která by neměla chybět v žádné domácnosti, teda konkrétně na žádném záchodě!

25.01.2019 5 z 5

Má léta s Andy Warholem Má léta s Andy Warholem Ultra Violet

Tuhle knížku jsem četla jenom proto, abych nahlédla do Factory a řeknu vám dalo mi to dost práce se tim prokousat, protože UltraViolet jsem nesnášela od první do poslední stránky.

25.01.2019 2 z 5

V mé paměti V mé paměti Leni Riefenstahl

Rozhodně zajímavá kniha, Leni není ani za mák sebekritická, za nic se nestydí ani neomlouvá. Celkem čtivá sonda do začátků filmařské branže a třetí říše. Jen ta Leni vás bude možná tak trochu štvát jako mě.

25.01.2019 4 z 5

Tajnosti pro děvčata: holčičí magazín Tajnosti pro děvčata: holčičí magazín Eva Vrchlická (p)

Jedna z čtvercových knížek pro dívky ze 60. let po mojí mamince. Četla jsem je všechny ve věku kolem dvanácti let. (tzn. ve stejném věku jako ona) Hezké a úsměvné retro, zajímavé povídky a čtení o všem možném. Dnes se mi zpětně líbí hlavně grafické zpracování.

Mezi námi děvčaty Mezi námi děvčaty Vlasta Váňová

Dřív než vyšel... Dřív než vyšel... Jana Červenková

12 do tuctu 12 do tuctu Dagmar Lhotová

Lazar Lazar Lars Kepler

Bohužel autoři už asi neví o čem by psali... Zmrtvýchvstání nepřemožitelného Jurka mě vůbec, ale vůbec nebavilo, kniha je pro mě velké zklamání.

08.01.2019 1 z 5