12 do tuctu

12 do tuctu https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237088/bmid_12-do-tuctu-654732928d109.jpg 4 5 2

Pestrá směs povídek, básní, reportáží, zajímavých zpráv a článků, her, písniček a vtipů s anketou "Čím bych chtěla být, kdybych nebyla herečkou". Je určena mladým děvčatům, která tu najdou nejen zábavu, ale i poučení o všem, co je zajímá.

Znedla
21.05.2020 4 z 5

12 do tuctu - 12 měsíců v roce - 12 spolužaček - kamarádek, které pro děvčata 60-tých let připravily to nejlepší čtení na celý rok 1965.

Knihu jsem si odvezla na chalupu, že si jí přečtu za dlouhých zimních večerů. A tak nějak jsem se k ní nemohla dostat, až teď v době pandemie došlo i na ní. Bylo to velmi milé retro čtení - za mé puberty se četlo Bravíčko :-). Ač občas se trochu té propagandy našlo, nebylo to nic hrozného a opravdu jsem se pobavila u článku o Beatles :-)

Anchie
17.01.2019 4 z 5

Jedna z čtvercových knížek pro dívky ze 60. let po mojí mamince. Četla jsem je všechny ve věku kolem dvanácti let. (tzn. ve stejném věku jako ona) Hezké a úsměvné retro, zajímavé povídky a čtení o všem možném. Dnes se mi zpětně líbí hlavně grafické zpracování.

antologie

Autoři knihy