alzbet alzbet komentáře u knih

Krevní pouto Krevní pouto Patricia Briggs

Pro mě byl tento díl lepší než první, docela jsem se pobavila. Knížka je docela krátká, má spád, dostatek akce a v podstatě neobsahuje moc hluchých momentů. Jediné co, tak na můj vkus se do děje příliš začíná vmíchávat milostný trojúhelník - nedejbože čtyřúhelník, uvidíme, kam to autorka dovede v dalších dílech. Příjemná oddechovka.

22.02.2015 4 z 5

Vzpoura oceánů Vzpoura oceánů Frank Schätzing

Můj počáteční dojem z knihy byl výborný, autor se na téma výborně připravil (musela to být opravdu rozsáhlá rešerže) a fakticky je kniha na velmi vysoké úrovni. Trochu jsem se bála pointy celého příběhu, ale autor to vymyslel opravdu bravurně, člověka to donutí zamyslet se, protože je to uvěřitelné. Škoda jen toho akčního konce, ten mě docela zklamal a ke zbytku knihy jako by nepatřil. Některé postavy se najednou začali chovat nelogicky, šílenost jedné z postav mi přišla až příliš přehnaná, trochu jako by autor potřeboval knihu rychle ukončit, protože už byla příliš dlouhá... Nicméně i tak je to skvělá kniha, která stojí za přečtení.

29.12.2013 4 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Po dlouhe dobe kniha, u ktere s hodnocenim hodne vaham. Na jedne strane je skvely namet, perfektni atmosfera pribehu, promysleny dej, a na druhe strane neuveritelne otravna hlavni postava. Coz je docela problem, pokud velkou cast knihy clovek cte o jejim rozpolozeni, pocitech, zkusenostech. A je to velka skoda. Kdyby autorka trochu ubrala v teatralnosti, byla bych nadsena. Doufam, ze se v dalsim dile dockam...

16.07.2017 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Mam rada knihy, ktere jsou urcitym zpusobem odborne, a je z nich znat, ze autor o nich opravdu hodne premyslel a studoval tema velmi podrobne. Takze pro me je to uzasna kniha, extremne zabavna (pirat nindza!) a chytra. Ano, sice jsem si rikala, ze by konec mel byt spatny, tim by se to vice priblizilo realu, ale ve skutecnosti stejne vzdy, i v zivote, doufam, ze vsechno dobre dopadne.

20.12.2015 5 z 5

Strážce duší Strážce duší Deborah Hewitt

Tahle kniha se těžko hodnotí. Má to nápad, celkem dobré zpracování, ale... hlavní postava je extrémně otravná, její nelogické chování je používáno jako berlička jak hýbat s dějem. A to ode zdi ke zdi, takže to někdy až nedává smysl. Asi polovinu knihy jsem Alici nenáviděla, Crowleyho litovala, protože to s ní taky musel přežít, a zbytek postav mi byl tak nějak jedno, jsou tam jen do počtu nebo Alici otvírají dveře. Doufám, že další díl bude lepší, přece jen to byla prvotina.

18.05.2021 3 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

Vzhledem k tem vsem negativnim komentarum jsem se na tu knizku skoro tesila. Jeste v pulce jsem cekala na nechutnosti a sokujici situace. Pak najednou kniha skoncila. Dostala jsem jen nudu, nudu, sed. Napsat knizku, kde je nekolik vrazd a mirne explicitnich sexualnich scen s absenci zajimaveho deje, humoru nebo napeti je na druhou stranu docela vykon. Za me uplne zbytecna kniha. Aspon ta obalka je docela pekna.

08.07.2017 2 z 5

Nejsem sériový vrah Nejsem sériový vrah Dan Wells

Kniha je celkem zabavna, cte se snadno, rychle. Nemuzu rict, ze by me nebavila, ale je hodne predvidatelna. Od zacatku clovek tak nejak tusi, kam autor smeruje. To, ze se zde vyskytuje demon mi nevadilo, naopak myslim, ze autor tim vyresil urcite moralni dilema. Prece jen je to kniha pro dospivajici, takze hon na cloveka by mohl byt trochu pres caru.

27.07.2016 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Na muj vkus byl ten konec moc pritazeny za vlasy. Asi jako culik Jane. Trochu mi ta snaha sokovat za kazdou cenu vadila, protoze nekdy to uskodi samotnemu pribehu. Prislo mi to trochu odflakle, jako by si autorka hodila korunou, kdo ze bude vrah. Ale pokud ma nekdo rad konec typu: "to jsem tedy opravdu, ale opravdu, necekal", bude se mu nejspis libit.

20.06.2016 3 z 5

Není to úplně špatná knížka, ale celou dobu jsem se nemohla zbavit pocitu, že už jsem něco takového četla nebo viděla. Chybělo mi tam něco originálního (kromě fotek), co by mě výrazně zaujalo. Doufám, že se jednalo jenom o rozjezd k něčemu velkému v dalších dílech.

06.08.2014 3 z 5

Rok pandemie Rok pandemie Jeff Carlson

Bohuzel. Dobry napad, blbe zpracovani. Kniha se hrozne spatne cte, jako kdyby mi vzdy chybelo nekolik stran textu a dialogu. Nekdy jsem se musela vracet, abych pochopila, o cem zrovna autor pise. Pokud je to schvalne, aby si ctenar musel trochu domyslet, o cem presne je rec, a kdo ze kam jede a proc, tak mi to opravdu nesedlo. Pritom je znat, ze autor ma tema nanotechnologie nastudovane, pusobi to verohodne, promyslene, ale nekde se stala chyba.

02.08.2016 2 z 5

Noční směna Noční směna Cassie Alexander

Průměrná kniha. A to jenom díky tomu, že mám velkou představivost. Postavy jsou na můj vkus málo propracované a ploché, je jich mnoho, chvílemi jsem nevěděla kdo je kdo, protože jsem si postavy nepamatovala z předchozích stránek (prostě mě nezaujali a pak mi to bylo už jedno...). Ani ten zombie to moc nevytrhl. Hlavní postava se někdy chovala tak pitomě, že jsem jí i přála něco ošklivýho. O akčních částech ani nemluvě. Zápletka je až moc komplikovaná, ale zároveň nepropracovaná a nevysvětlená, jako by spousta stránek chyběla. Chápu, že jedná o několikadílnou sérii, a dějová linka na x dílů se nějak musela vytvořit, ale kdyby se kniha víc věnovala nemocniční části a péči o para pacienty, byla bych raději. Další díly už mě nelákají.

09.09.2014 2 z 5