Rok pandemie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nanotechnologie se měla stát konečnou zbraní lidstva v jeho odvěkém boji proti rakovině. Místo záchrany tisíců se však vytoužený lék kvůli lidskému selhání proměnil v masivní pandemii, která zahubila téměř pět miliard lidí a navěky změnila život na Zemi. Ale i vražední nanoboti mají jednu slabinu – v nadmořské výšce zhruba tří tisíc metrů se sami ničí. Těm, co se zachránili útěkem nad tuto hranici, se ale i tak čas rychle krátí. Zima, sněhové bouře, nedostatek potravy a především bezohledná lidská touha po přežití mohou rychle dokončit to, co pandemie nezvládla. Snad jediná opravdová naděje na záchranu lidstva a rychle se hroutícího životního prostředí spočívá v rukou špičkové odbornice, která přežila na palubě mezinárodní vesmírné stanice. Mezitím se v kalifornských horách skupinka odvážlivců odhodlá sestoupit pod hranici smrti… Podaří se včas vyvinout protilék? Anebo zvítězí osobní a mocenské zájmy, které se objevují i ve chvílích nejtěžších? Přežije lidstvo...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30106/rok-pandemie-30106.jpg 346
Série

Pandemie 1.

Žánr
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, BB art
Orig. název

Plague Year, 2007

více informací...


Nahrávám...

Komentáře (13)

Kniha Rok pandemie

Přidat komentář
CuPe77
05.06.2019

Dobrý, pomalu se rozvíjející. Přečetl jsme celou trilogii, ale tak od půlky druhý knížky jsme se hodně nutil. Celkově dobrý ale ...
...dá se
...delší
..dobrý

DariusvanDuyn
19.10.2017

Kniha je skutečně psaná dost těžkopádně, postavy jsou hlavně v úvodu absolutně nerozlišitelné a vůbec jsem se v nich neorientoval. Některé popisy situací, které by zasloužily být podrobnější, jsou třeba shrnuté dvěma větami. Knihu pro mě ale neskutečně táhne příběh a silná atmosféra postapokalyptického světa. Zhruba od poloviny se děj slušně rozjede a grandiózní finále pak dává tušit, že další dva díly budou stát za to.

alzbet
02.08.2016

Bohuzel. Dobry napad, blbe zpracovani. Kniha se hrozne spatne cte, jako kdyby mi vzdy chybelo nekolik stran textu a dialogu. Nekdy jsem se musela vracet, abych pochopila, o cem zrovna autor pise. Pokud je to schvalne, aby si ctenar musel trochu domyslet, o cem presne je rec, a kdo ze kam jede a proc, tak mi to opravdu nesedlo. Pritom je znat, ze autor ma tema nanotechnologie nastudovane, pusobi to verohodne, promyslene, ale nekde se stala chyba.

Palorizek85
01.05.2016

Oproti komentářům níže mě to celkem bavilo. Ano příběh by mohl být lépe zpracován, ale nápad to není špatný a popis propuknutí epidemie byl také zajímavý...cca 70%.

Mantikocka
29.01.2016odpad!

Nestojí za to číst :(

Terva
08.06.2015

Těžký příběh, špatně se čtenář dostává do děje, chvilkami jsem se ztrácel a chvilkama jsem usínal. Konec je povedený, ale byla k němu velmi strastiplná cesta.

lampernaqui
23.03.2015

Velké zklamání. Takové, že se mi moc nechce do dalších dvou dílů. Ale jelikož jsem si před časem řekl, že přečtu úplně vše, co mám nakoupeno v knihovně (a nevzdal jsem to ani u Jiráska), tak se do nich pustím. Příběh o pandemii, kde byl zbytek lidstva přinucen žít na vrcholcích hor mohl být pekelně dobrou zábavou. Apokalyptické procházení mrtvého světa, vývoj nové protilátky, vzteklá zvířata... už to vidím... King to viděl taky... Carlson ne. Napsal knihu, která každým dalším odstavcem nudí, místo aby bavila.

RunningWolf
10.12.2014

Jedna z trilogií kterým je lepší se vyhnout i kdybyste je mohly výhodně koupit v dárkovým setu v supermarketu.Tohle ne

1

Štítky

postkatastrofická pandemie nanotechnologie

Autor a jeho další knihy

Jeff Carlson
americká, 1969

Podobné knihy

Kniha Rok pandemie je v

Přečtených66x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených1x
Knihotéce48x
Chystám se číst16x
Chci si koupit8x
dalších seznamech2x