Alma.steffl Alma.steffl komentáře u knih

Vládci loutek Vládci loutek Robert A. Heinlein

Naprostá klasika, mnohokrát zfilmovaná.
Jen film prostě nemá charisma Heinleinovych knih.

Cizinec v cizí zemi Cizinec v cizí zemi Robert A. Heinlein

Ne každému Heinlein sedí. Má svoji morálku a rád hází lidem do tváře jejich pokrytectví a to s velkou parádou.
Michael Valentin Smith se učí být člověkem a není zatížený falešnou morálkou a "tím, co se má a sluší".
Mimochodem, Jubal je asi nejlíp napsaná postava vůbec.
Snad budete grokovat zplna.

Friday Friday Robert A. Heinlein

Když vaše matka je zkumavka a otec skalpel a navíc jste vychovaná bez skurpulí, můžete si myslet, že nejste člověk.
Friday je lidštější než mnozí lidé z lidské matky zrození.

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Psát o čem to je je vyzradit pointu.
Pokud máte rádi Ameriku 19. a počátku 20. století a lidskost, jděte do toho.
Timšel.

Božská láska Božská láska Alexandra Ripley

Nevěděla jsem, kdo byl Josef z Arimatei. A možná by pro mě zůstal jen jednou z postav z Bible.
Teď je pro mě člověkem.
Nebojte se, že do vás autorka bude cpát náboženství. Tahle kniha je o něčem jiném.
A nenudí ani chvíli, je živá, smutná, veselá a hlavně je k neodložení.

Doktoři Doktoři Erich Segal

Moje srdcovka. Hluboce lidské, ale ne nudné a zdlouhavé. Osudy těch lidí ve vás zůstanou.
Za mě top od autora.

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Konec ságy rodu Coleů. Oproti předchozím dílům slabé. Historie Gordonovi sedí líp.

01.08.2019 3 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

I když má tahle kniha menší rozsah než Ranhojič, je mi bližší. Člověk se dostane k postavám blíž.

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Popsat tenhle román v pár větách je jako chtít přelít rybník hrnkem.
Nutnost pro všechny, kdo se zajímají o historii a medicínu.
O lidském rozměru nemluvě.

Poslední Žid Poslední Žid Noah Gordon

Jedna z nejlepších knížek od Gordona. Strhující příběh z temné doby.

Svědectví Svědectví Stephen King

Obecně mám Kinga ráda. Je samozřejmé, že některé knihy víc a některé míň, ale Svědectví je momentálně TOP.
Příběh je propracovaný, atmosférický a v mém oblíbeném žánru postapo patří k tomu nejlepšímu.
proč tedy nedávám plný počet hvězdiček? Protože mám raději čisté postapo, bez prvků fantastiky ( Flagg), ale za to King nemůže. :)

29.06.2019 5 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Obecně ráda postapo knihy, ale Přechod mi přišel, především v druhé polovině, poněkud zmatený.

17.06.2019 2 z 5