AlixPrincess AlixPrincess komentáře u knih

Město duší Město duší Martina Čekalová

Námět mě zaujal a příběh ze začátku vypadal slibně. Jenže se pořád strašně táhl, v ději jsem se ztrácela a postavy jsem měla chuť vykuchat. Ke konci už jsem začala počítat strany a přemýšlela, jestli mám vůbec číst dál.

10.08.2023 odpad!

Vlasy dryád Vlasy dryád Renata Štulcová

Co tohle je!?
Předchozí díly ještě šly, i když byly plné klišé, ale jak se objevil na scéně Rowan, celá slavná Rafaelova škola se změnila v nepovedenou Wattpad fanfikci třináctileté holky. Nejspíš si autorka chtěla splnit svůj pubertální sen aspoň prostřednictvím otravné Mary Sue.
Dávám jednu hvězdičku za Marininy spolužáky. U nich jsem se opravdu pobavila.

17.02.2023 1 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Další nechutná klišé slátanina podporující toxické vztahy.

31.01.2023 odpad!

Mixtape Mixtape Jane Sanderson

Celkem dobrá oddechovka, ale postavy na zabití. Ta "úžasná a výjimečná" Alison se chovala jako malé děcko, ufňukaný spratek bez vlastní hlavy. Jak to bylo v knize dobře napsáno, celý život jen měnila jednu oporu za jinou. Daniel s ní tu příšernou šarádu, kterou nazývali láskou, hrál taky, ale nakonec měl aspoň odvahu to přiznat. Co se týče jejich partnerů, dost mě iritovalo, jak se je autorka zoufale snažila vykreslit v co nejhorším světle.
Dál mě trochu zarazila a zároveň pobavila jedna drobnost. Schválně zkuste srovnat:
Strana 22
"Seznámila se tu a později se provdala za Kalvina Schumera, čistokrevného Australana, který se narodil německým rodičům v Adelaide a tam také vyrůstal. Hezčího a urostlejšího chlapa nikdy neviděla."
Strana 289
"...a tohle téma ji poté přivedlo k bývalému manželovi, Němci Kalvinovi - nejméně pohlednému muži, jakého kdy viděla..."
Nevím, jestli to byl záměr, nebo autorka nedokázala udržet myšlenku...
Ale jako oddechovka na víkend v pohodě.

31.01.2023 3 z 5

Jde o všechno Jde o všechno Lauren Brooke (p)

Skvělá pohodová oddechovka, navíc sympatická hlavní hrdinka.

15.08.2022 5 z 5

Tajemství anonymních dopisů Tajemství anonymních dopisů Enid Blyton

Opět jsem četla jako malá, kniha mě bavila.

Tajemství spálené chaty Tajemství spálené chaty Enid Blyton

Doteď jsem ani netušila, kolik knih od Enid Blytonové jsem vlastně přečetla...
Bohužel už si moc nepamatuju, co se tam vlastně dělo :-)

10.07.2022 3 z 5

Dvojčata v pátém ročníku Dvojčata v pátém ročníku Enid Blyton

(SPOILER) Jak si různí lidé naplánovali různé akce na stejnou noc... Dodnes si živě vzpomínám, jak jsem se smála při pasáži s Mam´zelle a "zloději" :D

10.07.2022 5 z 5

Dvojčata zpátky ve škole Dvojčata zpátky ve škole Enid Blyton

A konečně... KONĚ!!! Taky mě bavilo, jak v každém díle přibyly nové spolužačky :D

Dvojčata Pat a Isabela Dvojčata Pat a Isabela Enid Blyton

Sérii jsem četla jako menší, docela mě to bavilo, jen u Isabely mi trochu vadila absence charakteru a vlastního názoru. Doporučuju pro holky 9 - 10 let.

Naivní detektivka z knihovny Naivní detektivka z knihovny Jana Chroustová

Kniha splnila moje očekávání. Naivní, ale milá, vtipná a napínavá.

24.05.2022 4 z 5

Jeden z nás je na řadě Jeden z nás je na řadě Karen M. McManus

(SPOILER) Za mě lepší než Jeden z nás lže.
Čtení mě opravdu bavilo, děj tentokrát nebyl tak natahovaný jako u prvního dílu. I hlavní postavy mi přišly sympatičtější.
Nejvíc mě zaujala Maeve a její starosti, docela jsem ji chápala. Knoxovy sestry byly vtipné, takové osvěžení příběhu.
Zklamal mě konec, kdy z toho hlavní trojka opět vyšla nevinně. Je to škoda, kniha by pak mohla být mnohem zajímavější.

06.02.2022 4 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

(SPOILER) Zajímavý námět, líbilo se mi střídání pohledů hlavních postav, ale konci mi to přišlo strašně rozvleklé. Konec mě zklamal, doufala jsem, že Simona opravdu zavraždil někdo z Bayviewské čtyřky. Z nějakého neznámého důvodu mi byl Cooper hrozně nesympatický a doufala jsem, že to on bude vrah (spolu s "dokonalou" Bronwyn). Vztahu mezi Natem a Bronwyn jsem nefandila, přišlo mi to strašně klišé. Nejvíc se mi líbila Addy po své "proměně."
Za mě lepší průměr.

06.02.2022

Jedovatá slova Jedovatá slova Maite Carranza

Příběh mě bavil, byl napínavý a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Ze začátku mi vadila absence uvozovek, ale postupně jsem si na to zvykla. Pachatele jsem sice podezírala, ale s ním ještě tři další lidi, takže jsem stejně byla napjatá až do odhalení. Líbilo se mi poselství na konec, že smrt není to nejhorší.

13.01.2022 4 z 5

Historie nás dvou Historie nás dvou Rachel Harris

(SPOILER) Je to už nějaká doba, co jsem knihu četla, ale tohle si pořád pamatuju:
Vážně hrůza. Děj totální klišé, konec předvídatelný, hlavní postavy neuvěřitelně hloupé a divné. Být po mém, oba by skončili v blázinci. A ta "katastrofa" v prváku, to bylo jen, že se Justin líbal s jinou holkou. A to ještě jen jako. Když už jsme u Justina, jaktože Peyton nejdřív chce, potom ji nechce a nakonec zase chce? Děj byl rozvláčný, spousta nudných pasáží, kde se nic nedělo. Když jsem dočetla asi do poloviny knihy, vzdala jsem to. Podívala jsem se, jak to skončilo a s tím jsem ji odložila.

01.07.2021 1 z 5

Hitlerova dcera Hitlerova dcera Jackie French

HRŮZA!
V knize se vůbec nic nedělo, točila se jen kolem jednoho nudného příběhu. Člověk by řekl, že příběh na takové téma bude určitě zajímavý. Jenže nebyl. Závěr byl úplně stejně nudný a neuspokojivý. Knihu jsem v podstatě jen tak prolétla, bavily mě jedině pasáže s Benem, kterých tam bylo až moc málo. Téměř všechny postavy se chovaly jako mimina, možná ještě hůř.
Shrnuto: téma dobré, zpracování strašné.

30.06.2021 odpad!