Tajemství spálené chaty

První příběh slavných PÁTRAČŮ aneb jak to vlastně všechno začalo - o úrvním setkání,kdy si Pip, Bětka, Larry a Daisy padli do oka se Špekounem, klukem všechno vím všechno znám. Jistě uhodnete,že je svedl dohromady detektivní případ. V Peterswoodu v noci oheň zničil chatu s doškovou střechou.Shořely v ní skutečně cenné dokumenty,jak tvrdí majitel? Kdo založil požár? Bylo to z pomsty,nebo chtěl žhář zahladit krádež? Případ je zapeklitý,a navíc jim pátrání maří místní policista Goon, který za dětmi neustále slídí se zápisníčkem!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101241/tajemstvi-spalene-chaty-101241.jpg 4.4147

Tajemství 1.

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Mystery of the burnt cottage, 1943

Kniha Tajemství spálené chaty

emilieselden
12. listopadu

Jedna z klasických knih mého dětství. Knih, které mě přivedly ke čtení. Milovala jsem je.

JAnD
01.08.2019

První kniha v sérii.
Na rozdíl od mnohých pozdějších dílů série zde mají svou roli i ostatní děti, zvláště Bětka.
Řešení nebylo neočekávané, ale dobře se to četlo. Existuje i audioverze.

brzda.
23.04.2018

Tyhle knihy čtu ráda protože vždy můžu řešit případ spolu s hrdiny.

zuzi509
29.01.2018

Hezké,ale já jsem se knihou prokousávala.
Konec jsem nečekala, ale byl zbytečně dlouhý. Řeknu jenom:další díly se číst nechystám.

Elulilinka1
30.10.2017

Tuto knižní sérii mám velmi ráda, protože je delší než Tajná sedma nebo Správná pětka a také je o trošičku více dobrodružnější:)

msjadepaton
05.02.2017

Tuhle knihu jsem četla někdy před patnácti lety, když jsem v knihovně dělala pravidelné nájezdy na oddělení s dětskými detektivkami. Enid Blytonovou jsem měla z tohohle žánru nejraději a i když její Správná pětka je Správná pětka (a já byla tehdy nehorázně zamilovaná do Juliána), u mě vždycky tak nějak vítězila série Tajemství. Poslední dobou mě chytá nostalgická a tak jsem se rozhodla se do té série znovu pustit.
Musím říct, že mě nezklamala. Jednoduché, milé a nenáročné, ale pořád zábavné. Tyhle knihy mě udržely u čtení i v období krize, kdy nám na základní škole začali nutit povinnou četbu a já díky tomu pomalu ztrácela o knihy zájem. Trochu jsem se bála, že jsem si tuhle sérii kvůli tomu trochu moc zromantizovala a že jako dospělou už mě nebudou bavit. Jsem ráda, že to není ten případ. Působí na mě stejně i po všech těch letech a já je můžu jen doporučit, ať jste jakkoliv mladí nebo staří :).

nikikostadinova
05.12.2015

Mohu říct, že tato kniha mě nakopla do čtení dalšího pokračování tajemství, velmi pěkně napsané

Mishell14
06.10.2015

jedna z prvních knížek díky nímž jsem si zamilovala četbu super :)

Tobiáš Lolness
Tobiáš Lolness