Alixon Alixon komentáře u knih

Oceán na konci cesty Oceán na konci cesty Neil Gaiman

Tentokrát jsem nebyl tak na měkko, jak u některých jeho knih. Celkově je to moc příjemné čtení, kdy bych dal čistokrevnou 4. Ovšem ty ilustrace.. Ty jsou naprosto fantastické a já od nich nemohl oči odlepit. Proto přidám další bod.

25.01.2022 5 z 5

Mariňáci Mariňáci Robert Fabian

Přiznám se, že se mi kniha docela složité četla. Občas to vypadalo, jako by autor psal scénář k filmu a pak si to uvědomil. 2x jsem to vzdal, ale nakonec jsem byl rád, že jsem ji dočetl. Celek mě neskutečně bavil i přes občasně divný styl psaní. Hlavně někde mezi 200-400 stránkou.

06.07.2021 4 z 5

Conan a sedm dní do úplňku Conan a sedm dní do úplňku Albert Simon Pergill

Nevím jestli za to může překladatel, nebo přímo spisovatel, ale i když je kniha čtivá, je tam spoustu divnych věcí a jakoby tam občas chyběli kusy textu či myšlenek.. Občas jsem se ve výkladu ztrácel a moc nechápal o co tam jde.. Kniha o conanovi, ale vlastně o někomu jiném.. Dám slabý 3.

02.06.2021 3 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Na prvotinu je to dobře napsané. Láďa je neskutečně pozitivní člověk. Koupil jsem si všechny díly a jsem zvědavý na ty ostatní

01.05.2021 3 z 5

Synové Fenrisu Synové Fenrisu Lee Lightner

Vlastně ani nevím, co je na té knize špatně. Popisky jsou +- ok, celý příběh je pěkně rozvinutý, postavy šikovně popsány,ale.. Dohromady mi to nesedí. Neustále vrácení a vysvětlování mi u 5 knihy leze krkem. Některé části příběhu jsou buď nelogické, nebo špatně a málo vysvětlené. Že se pořád dokola omývá kdo je Ragnar a jeho kámoši, ale aby byla pořádně vysvětlena kapitola Lvů, to ne. Tam je jen pár vět a zdar. Tak sakra, když už autor rozjede tolik linek a kniha má 310 stránek, tak bych čekal, že se do toho ponoří pořádně. Tohle je hrozně plytké. Nemůžu si pomoct, ale jsem lehce zklamán.

11.04.2021 3 z 5

Vlčí břit Vlčí břit William King

Asi nejlepší z předchozích knih o Ragranovi. Škoda jen, že W. King neumí dotáhnout všechno co začal do konce. Terra je super, ale podle mého rozjel až příliš mnoho linek a nestíhal je pak řádně dokončit, nebo popřípadě je ukončil až moc rychle. I tak se mi kniha líbila a celou sérii bych s klidem doporučil.

04.04.2021 4 z 5

Šedý lovec Šedý lovec William King

Kniha má skvělý příběh se zajímavým koncem. Bohužel se autor topí 1/3 celé knihy v úvahách a to mě hrozně nebaví. Často jsem přeskakoval celé odstavce. Zatím nejhorší díl co se týče zábavnosti, ale nejlepší co se příběhu týče.. Těžké se rozhodnout nad hodnocením, ale budu tentokrát víc kritický. Dávám velice slabou 3, ale to jen protože jsem velký fanda W40k série

31.03.2021 3 z 5

Hvězdný vlk Hvězdný vlk William King

První díl ragnara jsem četl snad před 15lety. Dnes jsem si ho zopakoval a překvapivě mě to bavilo. Je to prostě W40k aneb jak se stát Hvězdným vlkem. Bavilo mě to víc jak Eisenhorn, ale min jak Gauntovy duchové. Uvidíme co další díl. Viděl bych to na 3/5 a kdo je fanda warhammer jako já, tak ještě +1

16.03.2021 4 z 5

Conan osvoboditel Conan osvoboditel Lyon Sprague de Camp

Bída a ubijejici nuda. Půlka knížky naprosto o ničem. Nebýt tam nápis Conan, tak tohle snad ani nikdo nedočte. Vyhněte se této slatanině.

05.03.2021 2 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Ta knížka je i po letech boží. Skvěle se to čte, dokonce tak skvěle, že pomalu ani nejde přestat.

21.02.2021 5 z 5

Super jednoduše Super jednoduše Zdeněk Pohlreich

Tohle je jedna z nejlepších českých kuchařek. Všechno co jsem uvařil, chutnalo výborně. Je to kuchařka jak pro úplné začátečníky, tak i pro pokročilé, hlavně pokud mají doma děti a řeší co udělat na večeři / oběd abysme nejedli pořád to samé

18.02.2021 5 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Vždycky mám problém se do jeho knih dostat. Ovšem po pár stránkách se do toho zase ponořím a ke konci mi málem.. No nebudu nic spoilovat. Krásná 4 z 5.

15.02.2021 4 z 5

Bitevník Bitevník Jack Campbell (p)

Po dlouhé době kniha, kterou je utrpení číst. Prvních 115 stran se neděje absolutně nic. Borec přejde z jedné místnosti do druhé a celou dobu si povídá se svojí ženou, které vyká a seznámíte se ze všemi veliteli 89 lodi a jejich problémy. Dalších 100 stran je skoro naprosto stejných. Dal jsem neměl sílu to číst.. Politika, politika, keci keci. Kdo hledá nějakou space operu, ať raději sáhne po skvělém českém počinu Mráz a hry. Nebude litovat. Tohle je prostě zoufalá nuda psaná zeleným mozkem, který ví, jak to v armádě funguje a přesně to i píše. Což je alespoň pro mě neskutečně nudné.. Ještě že jsem nekoupil ty zbylé díly..

30.01.2021 2 z 5

Elrik z Melniboné Elrik z Melniboné Michael Moorcock

Je to jako na horské dráze. Chvilku super, chvilku šeď a občas ubijejici nuda. Tuto knihu jsem četl před 20 lety a vím, že se mi celkem líbila. Ale dnes už bych ji moc nedoporučoval. Jsou lepší knihy. A hlavně posledních 100 stránek se táhlo jak smrad. Hrozný. Ani jsem to nechtěl dočitat

23.01.2021 3 z 5

Co to žere a kde to spí Co to žere a kde to spí Petr Heteša

Hrozně těžké hodnotit. Na jednu stranu podařena detektivka s občas dost blbou a naivní hlavní postavou. Konec se povedl. Co mě ale sralo, byl ten kopec sexu, kdy jsem si občas myslel, že to autor obšlehl z těch erotických knížek, které frcely v 90 letech. Za mě 70% a to ještě budu hodný

10.01.2021 4 z 5

Chlad Chiméry Chlad Chiméry Jan Hlávka

Ten začátek je teda fest utahany a moc se mi do toho nechtělo, obzvláště když jsem hned na začátku zjistil, že... Ovšem někde u poloviny se to zas neskutečně rozjede a já na konci čuměl s otevřenou pusou. Nemůžu než nedat zas 5/5, ale musím tentokrát přivřit oči.

30.12.2020 5 z 5

Dlouhý sprint s ozvěnou Dlouhý sprint s ozvěnou Miroslav Žamboch

Koniaš aneb jak to celé začalo. Knížka na to jak je krátká, tak je napěchovana obsahem. Hrozně se mi to libilo, ale mohlo to být krapet delší.

21.11.2020 4 z 5

Snadno & rychle Snadno & rychle Roman Vaněk

Ideální kuchařka pro úplné začátečníky

05.11.2020 5 z 5

Výhled na hvězdy Výhled na hvězdy Brandon Sanderson

První díl byl pecka, ale tady Sanderson rozjel šílenosti hned na startu. Občas i moje fantazie pracovala na plno a to jsem zvládl přečíst 2x skleník od Aldisse. Pro mě osobně nejlepší knížka od něj. Žádná vata, jen čistá jízda která nabírá obrátky od 1 stránky a nepolevuje až do konce. Dávam 5 z 5 stíhaček a ještě přidám hlavu Krella.

19.10.2020 5 z 5

Žoldnéři Žoldnéři Tomáš Bartoš

Nečekal jsem moc, ale dostal neskutečnou nálož. Postavy jsou skvěle popsané. Na to, kolik se jich tam pohybuje je to až k neuvěření. Občas mi lezly krkem ty detailní technické popisky zbraní, ale pak jsem to přestal vnímat a začal se vážně bavit. Asi to není kniha úplně pro každého, ale pokud tomu dáte šanci, tak určitě neuděláte chybu.

28.09.2020 4 z 5