alisek alisek komentáře u knih

Všechna jeho přání Všechna jeho přání C.C. Gibbs (p)

Knížka splnila přesně moje očekávání. A co jsem od ní čekala? Nic... měla jen splnit funkci odpočinkového čtení. Když čtu nějakou pro mě náročnější knížku, potřebuji potom něco na odreagování. Něco, nad čím nemusím přemýšlet. A vážně mě překvapuje, že někdo může od tohoto žánru očekávat nějaký kulturní zážitek. Je to stejné jako bych na koncertě Kabátů čekala filharmonii.

12.01.2014 3 z 5

Zapomenutý papež Zapomenutý papež Barbara Goldstein

První díl z chystané pentalogie. Těšila jsem se, že mám na dlouhou dobu vystaráno. Tak rozsáhlý historický román. Bohužel velké zklamání. To co deklarují na přebalu knihy je jen okrajové. Polovina knihy je o něčem jiném. Pokud se nevyznáte v církevní hierarchii a terminologii, jste v pasti. Až na straně 115 je alespoň část objasněná. Pro mě jako laika hodně nesrozumitelné. Spousta jmen, funkcí, mnichů, kardinálů, biskupů, patriarchů, rabínů, papežských legátů, papežů a císařů. Vůbec jsem se nevyznala ve jménech a už vůbec ne kdo je kdo. Budu se rozmýšlet, jestli si druhý díl, Boží schrána, koupím nebo alespoň přečtu.

06.11.2013 3 z 5

Její výsost Její výsost Anne O'Brien

Mám ráda knihy o Eleonoře Akvitánské. V knize Zajatá královna je její život s Jinřichem Plantagenetem, tady jsem se dočetla o životě s Ludvíkem VII. Musela to být hodně silná žena, když zvládla život vedle Ludvíka a nezabila ho. V knize je krásně popsaný její život vedle něj, její touha po sblížení , rezignace na jejich vztah a nakonec i strasti, než dosáhla anulování sňatku. Až vedle Jindřicha rozkvetla. Ale to je zase už jiný příběh a jiná kniha.

15.05.2013 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Konečně jsem přečetla první díl ze série HH, který mi aspoň trochu objasnil různé poznámky a narážky v dalších knihách s Harrym Holem. Je opravdu poznat, jak Nesbo s každou knihou zraje a je čím dál lepší. Škoda jen, že jsme do ruk nejdřív dostali pozdější knihy. Tak nám spousta věcí unikala. I když jsou příběhy v každé knize uzavřeny, tak život hlavního protagonisty se nijak nezastavil a je zvláštní o něm číst nejdřív jako o čtyřicetiletém a pak se vrátit o deset let zpět. Nicméně, jsem nadšená. Už teď se těším na Šváby a Červenku.

20.04.2013 4 z 5

Oltář z kostí Oltář z kostí Philip Carter

Pokud si chcete odpočinout, pak máte v rukou správnou knihu. Napětí, akce, trochu mystiky.Ale nemusíte přemýšlet, jen se necháte unášet dějem. Rozuzlení dostanete na podnose. A na konci knihy možná zapřemýšlíte, co kdyby existoval... oltář z kostí.... jediná kapička... ne nesmrtelnost, jen prodloužení. "Myslím, že životu dává význam a dělá ho dobrým právě to vědomí, že jednoho dne zemřeme. Možná že smrt je jenom šprým, kterým nás počastoval Bůh, ale řekla bych, že je to i jeho dar. Dostali jsme přidělený čas, a pak je po všem. Je jen na nás, aby byl smysluplný a něčím zvláštní."

07.04.2013 4 z 5

Templářská relikvie Templářská relikvie Chloe Palov

Čtivý thriller, kterému nechybí děj a spád, je tam taky trochu lásky, myslím dobrá oddechovka. Nemusíte nad tím moc přemýšlet, všechno vás dovede ke šťastnému konci

26.03.2013 4 z 5

Sen porodní báby Sen porodní báby Sabine Ebert

Úžasně čtivá sága z 12. století. Kdo má rád historické romány, určitě by si měl přečíst všech 5 dílů. Škoda, že už je konec.Jsem moc ráda, že nežiji ve 12. století. Kolikrát bych nad knihou bezmocí křičela. Ale myslím, že autorka dokonale vystihla, jak se v tu dobu žilo, co všechno šlechta mohla a jak na tom byl obyčejný člověk.

26.03.2013 5 z 5

Odkaz Stonehenge Odkaz Stonehenge Sam Christer (p)

Knížka je hodně čtivá, má spád a nenechá vás odpočívat. Autor vypráví příběh takovým způsobem, že si řeknete: nebylo by to snad možné? V našem světě je spousta bláznivých sekt a kultů, tak proč ne tahle? Doporučím jen jedno, sedněte a začněte číst

09.03.2013 3 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Před rokem jsem se nedostala za třetí kapitolu. Říkala jsem si, že jsem pro tuto knihu ještě nedorostla. Tak jsem to zkusila teď znovu. Přečetla jsem ji sice celou, ale nevychutnala si ji. Asi to zase zkusím za pár let, pořád ji ještě nerozumím.

15.12.2012 3 z 5

Gejša se smaragdovýma očima Gejša se smaragdovýma očima Jina Bacarr

Strašné. Kdo by se těšil na popis života gejš bude zklamaný. Tato kniha je jen o o erotických snech a přáních mladé adeptky na gejšu. O snu jak bude uspokojovat své zákazníky. Myslím, že tato "gejša" nemá s těmi skutečnými nic společného. Spíš mi připadala jako adeptka na lacinou prostitutku

10.11.2012 odpad!

Ruka Fátimy Ruka Fátimy Ildefonso Falcones

Katedrálu moře jsem přečetla jedním dechem. Moc jsem se proto těšila na Ruku Fátimy. Ale pravda je, že jsem touto knihou byla zklamaná. Těžce se mi četla, byla dost zdlouhavá a místy i nesrozumitelná. Boj mezi křesťany a morisky je popisovaný dost realisticky.I když mám ráda knihy o více stránkách, tahle jich mohla mít mnohem méně.

14.08.2011 2 z 5