alenkamanakova alenkamanakova komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásná a citlivě napsaná kniha, film je také výborný, ale na knihu nemá :)

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Má srdcová záležitost :)

Čtyři poutníci Čtyři poutníci Jakub Trpiš

Když dáte do jedné mísi člověka, co neumí vůbec psát (stylisticky a gramaticky - děs běs korektorovi), a má velice jednoduchou fantazii, kterou chce vytvořit příběh, ala Tolkien či Paoliny... No... Tito muži mají obrovský cit pro text a napětí, ale pan Trpiš je Čech a moc by chtěl, ale nemá na to. Zkuste kurz psaní, protože tohle má své světlé chvilky, ale je jich poskrovnu. Příjde mi, že většina pozitivních komentářů je z péra lidi, kteří znají pana Trpiše, ale knihu nečetli. Ale to je jen můj názor.

27.04.2019 odpad!

Volba Volba Jakub Trpiš

Četla jsem nějaké recenze a nechala jsem se nakazit pozotoviním hodnocením mnohých a i tím, co pan Trpiš psal. Ale, Volba je asi jedna z nejhorších, na hlavu postavených knih, které jsem četla. Nezajímavé postavy, absurdní obsah, plitké texty s mnohými chybami, že by se i žáček střední školy styděl, vleklé filosofické úvahy o ničem. No, řekla bych, že kladné hodnocení jsou většinou od přátel nebo vymyšlených profilů z čajovny pana Jakuba.

27.04.2019 odpad!

Harry Potter: Filmová kouzla Harry Potter: Filmová kouzla Brian Sibley

Moc dobrá kniha, v dětství jsem měla podobnou, ale táto je ještě lepší :)

Pod hladinou Pod hladinou Dani Pettrey

Nic moc. Čekala jsem víc, taková o ničem povídačka pro staré báby. Žádná akce a reakce, i když se o ní autorka snaží. Překlad mi příjde v mnoha částech velice kostrbatý

27.04.2019 1 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Dala jsem na recenze a trochu zklamání zde je, čekala jsem asi více, ale i tak to bylo zajímavé, někdy nervy drásající čtení. Doporučuji

27.04.2019 4 z 5

Zeptej se táty Zeptej se táty Jan Balabán

Kniha mě chytila za srdce, opět z Ostravské tvorby, bylo to napsané autenticky, ze srdce, kolikrát až velice bolestivě ze srdce. Cítila jsem své podobné myšlenkové propojení s autorem. Je škoda, že se úspěchu knihy nedožil. Toto je osobnost, která by si to zasloužila :)