alcarott alcarott komentáře u knih

Hold slunci, dešti, půdě a pluhu Hold slunci, dešti, půdě a pluhu Zdeněk Vašků

Moje bible ...

02.06.2020 5 z 5

Bubáci aneb Malý přírodopis duchů, přízraků a strašidel Bubáci aneb Malý přírodopis duchů, přízraků a strašidel Radovan Krátký

A máme ji tady! Dnes jsem ji spatřila v knihovně. Nové vydání knihy Bubáci. Pamatuji si ji z raného dětství. Tenkrát mi ji maminka vypůjčila také z knihovny. Jakmile jsem ji dnes otevřela, ihned jsem si vzpomněla, jak jsem se těch obrázků bála. Nádherná vzpomínka.

23.09.2019

Matky matek Matky matek Iva Tajovská

Krásná kniha.

17.10.2018 5 z 5

Prokletá krev Prokletá krev Sabine Thiesler

Neotřelý námět, čtivá kniha. Dávám plný počet, neboť to po dlouhé době byla kniha od které jsem se večer nemohla odtrhnout, abych šla spát.

19.03.2018 5 z 5

Dcera někoho jiného Dcera někoho jiného Amy Gentry

Také jsme knihu nedočetla. Často jsem se v tom chaosu ztrácela až mi přibližně sto stran před koncem definitivně došla trpělivost.

28.01.2018 odpad!

Tajemství Turínského plátna Tajemství Turínského plátna Sam Christer (p)

Kniha je od začátku do konce napínavá. Zápletka s tématem Turínského plátna zajímavá, mám tyto knihy ráda. I ten závěr, kde se provalila platonická láska a zmrtvýchvstání hlavní postavy jsem překousla.

02.09.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Není to typická krimi. Každá hlavní hrdinka nemusí být sympatická. Naopak tím, že je taková jaká je, si mě získala. Pro mě zajímavé čtení.

18.08.2017 5 z 5

Hlava plná přízraků Hlava plná přízraků Paul Tremblay

Čekala jsem mrazivý horor, ten se však nekonal. Nemůžu ale říct, že by mě kniha vůbec nezaujala. Spíš než horor je to drama jedné rodiny. Blog jsem rovněž přeskakovala, neboť mi přišel zbytečný a nudný.

18.08.2017 3 z 5

Medová smrť Medová smrť Hanni Münzer

Do knihy jsem se okamžitě začetla. Téma druhé světové války z jiného úhlu. Děj mě bavil, pěkné vykreslení charakterových vlastností postav. Bohužel mě zklamal překlad. V textu jsou časté překlepy a některé věty vůbec nedávají smysl. Jako by knihu před jejím vydáním nikdo neredigoval. Za to ale autorka nemůže. Takže plný počet.

27.07.2017 5 z 5

Jizvy Jizvy Evita Naušová

Kniha dějově trochu o ničem. Hodnotím ale vykreslení rysů jednotlivých postav.

21.02.2017 3 z 5

Jan Cimbura Jan Cimbura Jindřich Šimon Baar

Obraz české vesnice 19. století. Místy idealizované, ale milé

21.02.2017 4 z 5

Cikánský tábor Cikánský tábor Zaharia Stancu

Četla jsem jako patnáctiletá a teď po letech znovu. Knížka, kterou si pamatujete celý život pro její nevšední téma a způsob vyprávění.

21.02.2017 5 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Oddechová knížka. Trocha romantiky občas neuškodí, ale tento žánr nevyhledávám.

21.02.2017 3 z 5

Bílé nebe černá zem Bílé nebe černá zem Helena Hodačová

" Tu knížku si přečti, až ti děti vyrostou, jinak to nezvládneš", říkala mi moje máma. Ještě že jsem jí poslechla. Nic tragičtějšího jsem nikdy nečetla. Paní spisovatelka to musela prožít, jinak by nedokázala tak hluboce vyjádřit to zoufalství a beznaděj.

25.01.2017 5 z 5

Divoch Divoch Wanda Żółkiewska

Jedna z mála knih, které jsem přečetla 2x. Moc krásná knížka.

05.01.2017 5 z 5

Filipka Filipka Jaroslava Reitmannová

Letos je mi padesát a na tuto knihu z dětství si pamatuji úplně přesně. Hlavně se mi líbily krásné obrázky. Pamatuji si jak Filipka jezdila ve výtahu nahoru a dolů a pak jí bylo špatně, nebo obrázek na kterém mamince líže z misky vanilkový krém. Když vidím titulní stránku knížky, jsem dojatá.

02.10.2016