Prokletá krev

Prokletá krev https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357598/mid_prokleta-krev-gGv-357598.png 4 199 63

V domku na samotě v lesích v Toskánsku objeví houbař tělo zavražděné ženy. Sarah, původem Němka, manželka majitele tratorie Romana, leží na své posteli s podříznutým hrdlem. Tato brutální vražda je ale jen začátkem pro vyvrcholení událostí, které začaly před mnoha lety v Německu. Nyní se vracejí, aby plnou silou udeřily na všechny členy rodiny a posléze celou tragédii dovedly do hořkého konce.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: ekniha , Knižní klub

Hexenkind

Allena24
30.07.2023 5 z 5

Zvláštní kniha, není to (klasická) detektivka, spíš solidní psychologický román.

Lindulinek
12.01.2023 5 z 5

Dobrý příběh plný překvapení. Moc se mi kniha líbila.

Ráčkajda
03.08.2022 4 z 5

Příjemná detektivka, nenáročná, čte se dobře, děj celkem svižně ubíhá.... spokojenost.

mimi55
08.01.2022 5 z 5

Užila jsem si to.

anája
26.08.2021 5 z 5

Ty jo, parádní psycho. Nemohla jsem se odtrhnout. Bylo to výborně promyšlené a napínavé. Podezřelých co by měly motiv bylo hodně.

Janča089
07.08.2021 4 z 5

Také v knize vidím spíše román, drama. Žádná "překombinovaná smršť". Detektivní zápletka byla skoro vedlejší.
Nevím, zda pro mě bylo úplně vše uvěřitelné, ale je pravda, že svět je někdy malý a překvapivé věci se dějí.
Navíc příjemné popisy prostředí.

YA-girl
18.04.2021 4 z 5

Hned na začátku vlastně víme, kdo umřel; ale proč se to stalo, to je rozplétáno hezky postupně, pomalu a s patřičnými aha momenty. Díky pohledům do minulosti na sebe všechno postupně navazuje, zapadají do sebe další střípky... Ke konci to nabíralo grády a přišlo mi to tak akorát mrazivé. Jo, bavilo mě to :).

Leona333
17.03.2021 4 z 5

Kniha nebyla špatná, ale první část se dle mého jaksi vlekla... Pak se vše mění, zhutňuje, nabírá na dramatičnosti a děsivosti! K postavě Sarah by se hodilo jedno známé: ,, Čiň peklu dobře, peklem se ti odmění."

Hugomil
14.02.2021 2 z 5

Kniha s průměrným příběhem.

Zlatinka.Emilly
07.02.2021 4 z 5

Je to příběh, který nenechá čtenáře v klidu. Když mě začalo docházet, kdo proč jak a kdy, tak jsem začala být ostražitá a člověk pak už věděl předem k čemu dojde. Největší masakr však je za tím, kde kniha skončila, v budoucnosti...

iiiccc
25.11.2020 5 z 5

Na začátku to vypadá na běžnou detektivku s vyšetřujícím detektivem, který postupně bude odhalovat vraha. Jenže nás ale vůbec nezajímá, kdo vlastně Sarah zabil a nezajímá to vlastně ani toho detektiva. Sarah je vykreslena jako obyčejná žena středního věku se dvěma dospívajícími dětmi, která se živí jako ilustrátorka dětských knih. Detektiv chce rychle vyřešit případ a ze zapadlé vesnice vypadnout. Postupně ale zjišťujeme, že Sarah nebyla tak úplně obyčejná, neměla tak úplně obyčejnou minulost a rozhodně neměla ani trochu obyčejné děti. Při čtení jsem tajila dech a na knihu nedokázala přestat myslet. Detektivní linka je vedlejší, tohle je psychologické rodinné drama jak víno. A to nejen z pohledu rodiny Sarah, ale i z pohledu rodiny vyšetřujícího detektiva.

Kubina
14.11.2020 3 z 5

Nebylo to špatné, ale bylo to moc předvídatelné. Autorka se mnohdy snažila překvapit, ale pozorného čtenáře překvapit šanci neměla!

berila
05.10.2020 4 z 5

Dobré čtení, místy na můj vkus až za hranou. Určitě stojí za přečtení, ale asi spíše pro ženy.

Pavlína2019
31.05.2020 5 z 5

Byly stovky knih, které jsem přečetla. Ne některé člověk pozapomene, někdy je drží v hlavě pořád - to je tenhle případ. Trápilo mě, pokud jsem nemohla číst, nedalo se přestat. Spíš než detektivka je to román - drama. Naprosto mě fascinovala. Každý osud každé osoby mě zajímal. Je mi z toho smutno. Ale chtěla bych číst dál a dál bez konce... Miluji střídání děje s minulostí, pak i to prostředí Itálie. Perfektní kniha, která se čte sama. Všem doporučuji.....

-markéta-
03.05.2020 4 z 5

Smíšené pocity. Podle názvu jsem čekala asi něco víc, ale kniha byla dobře napsaná, čtivá. V podstatě 3/4 knihy byla jen o životě před Sarah smrtí, což mi kolikrát přišlo zbytečně zdlouhavé.
Bylo tam dost situací, kdy jsem se chytala za hlavu a říkala si, že to snad ne!!!, ale bohužel - stává se.
Ze začátku jsem myslela, že Sarah zabil někdo jiný, ale v průběhu knihy mi to začalo docházet a bála jsem se toho konce, který doopravdy přišel.

katerina5544
31.03.2020 5 z 5

Masakr! A dekuju uzivatelum kteri tady museli vyžvanit pointu!!! Ejv a wiana!!! :-0 jinak kniha byla ctiva a pribeh hodne originalni, klobouk dolu pred autorkou. Vyvrcholeni je i dost desive. Vrele doporucuji jen si neprocitejte komentare at to nemate pokazene jako ja!

barusak1
25.02.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a konec, to byla jízda

Arwen777
11.01.2020 3 z 5

Nepřipojím se k nadšeným komentářům. První půlka byla zdlouhavější, druhá půlka dostala spád. Přesto jsem chvíli zvažovala, jestli mám knihu vůbec dočíst. Asi mi nesedla zápletka, tolik tragédie, neštěstí, zrady, pomsty, pokřivené vztahy a manipulace v jedné rodině. Pro mě to bylo těžké čtení a velmi tragický konec pro všechny členy rodiny. Depresivní.

ArwenAragorn
28.11.2019 4 z 5

Za mě výborně promyšlené, i když thrillerové je to až na konci. Řekla bych, že autorka pojala příběh vlastně docela originálně. Kniha se zabývá hodně vztahovými záležitostmi a psychologie jednotlivých postav je velmi dobře propracovaná. Je mi jasné, že Sarah toho prožila hodně špatného, ale její chování jsem pochopit nedokázala. Objasnění její vraždy bylo pro mě docela šokující, pachatelů se nabízelo spousta.
Kniha mě moc bavila, jen ten epilog mi tam přišel tak trochu navíc, i když chápu autorku, že chtěla uzavřít to, co jsme už tušili.
Je to tak 4,5 *.
Knížku k přečtení určitě doporučím.

VasnivaCtenarka
20.11.2019 4 z 5

Tak tohle byl velmi, velmi zajímavý příběh. Mnoho zvratů, promyšlenost, vraždy, krev, nevěry - dobré to bylo :)

Toskánsko

Sabine Thiesler