AlbionFoxyFox AlbionFoxyFox komentáře u knih

Dějiny Švýcarska Dějiny Švýcarska Georg Kreis

Některé kapitoly mi sedly více, v jiných jsem se mírně ztrácela, ale celkově jsem ráda, že jsem si udělala představu o dějinách státu, na který v běžných hodinách dějepisu není moc prostor.

18.02.2020 4 z 5

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Milé, příjemné víkendové čtení. :)

16.02.2020 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Jáma mi zlehka připomněla Řbitov zvířátek, pro který mám slabost, neboť mě jako znuděnou puberťačku přivedl ke čtení. Navíc jakožto učitelka jsem ocenila prostředí, ve kterém se kniha odehrávala. Pomalý rozjezd mi nevadil, spíše naopak. Jediný důvod, proč nedávám všech 5 hvězd je vykreslení hlavních postav a opakující se situace a scény - když hlavního hrdinu už poněkolikáté někdo za jeho zády pozdravil, mírně jsem převracela oči vsloup. Jinak jsem spokojená, ještě více než u Kříďáka.

11.02.2020 4 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Taková večerní jednohubka :)

06.02.2020 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Jako vždy čtivé, vtipné, milé :)

02.02.2020 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

První knihy série mě příliš nenadchly, postupně jsem měnila názor a od Pentagramu jsem si Harryho oblíbila. I když jsem se nemohla odtrhnout a knihu jsem přečetla za 3 dny, konec mi přišel už překombinovaný a zbytečně natahovaný. I tak jsem ale nadmíru spokojená a s chutí si přečtu další :)

29.01.2020 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Díky čtenářské výzvě jsem objevila tuhle sérii, po prvním dílu jsem odhodlaná pořídit si i další knihy. Hodně se mi líbí svérázný humor, hlavní postavy a i zápletka byla výborná, i když jsem motiv tušila od první třetiny knihy. Doporučuji :)

22.01.2020 5 z 5

Deníček moderního fotra 3 aneb Historky z rodičovského podsvětí Deníček moderního fotra 3 aneb Historky z rodičovského podsvětí Dominik Landsman

Četla jsem na nudném školení z práce, tlumeněse chechtala do dlaní a jako jediná účastnice jsem odcházela se spokojeným úsměvem :) Landsmanův styl mi prostě sedí.

17.01.2020 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Jako nečtenář poezie považuji Kytici za svou nejoblíbenější sbírku básní. A líbí se mi o to více jakožto milovnici hororu. U některých částí (Svatební košile, Vodník) se chvílemi člověk opravdu bojí. Škoda, že dnes se Kytice ve škole tolik nečte, myslím, že by děti zaujala. (Soudím dle školy, na které pracuji.)

17.01.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Fantastické! U posledních dílů jsem měla pocit, že mě knihy s Kim přestávají bavit, ale Skryté karty jsou přesně takovou knihou, kvůli které jsem Marsons začala číst. Kniha má spád, skvělou zápletku a hlavně humor. Za dva dny doslova shltnuto a těším se na další.

14.01.2020 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Výborné, čtivé. Líbila se mi zápletka, jen konec moc rychlý, knihu bych snesla o kus delší :)

10.01.2020 5 z 5

Hraj mrtvého Hraj mrtvého Julia Heaberlin

Jednoduchá a čtivá kniha, vyhovoval mi styl vyprávění i osobnost hlavní postavy. Celkově jsem však čekala od zápletky víc, něco mi v ní chybí.

06.01.2020 3 z 5