aktak1203 aktak1203 komentáře u knih

Prozrazení Prozrazení Sam Hayes

Kniha nebyla špatná. 3 dějové linie mě trochu mátly, pak se zbytečně dlouho čekalo na pointu a závěrem mě dostalo téma. Sexuální zneužívání dětí v dětském domově není opravdu nic co by bylo napínavé a lákavé. Smutné a nechutné, pro mě odpuzující. Na druhou stranu musím uznat, že autorka si musela dát práci a dílo bylo propracované. Nicméně nic pro mě :-( určitě bych knihu už po druhé číst nechtěla.

17.07.2015 3 z 5

Dvanáctka Dvanáctka Justin Cronin

Napínavý, skvěle propracovaný a promyšlený příběh. Sice jsem měla občas problém zařadit postavy, protože jich je tolik, ale na knihu mi stačilo pár dní. Úžasná oddechovka, alespoň pro mne. Už se těším na 3. díl, který doufám bude.

30.04.2015 5 z 5

Washingtonský dekret Washingtonský dekret Jussi Adler-Olsen

Napínavé, zajímavé, čtivé. Nechci knihu rozebírat, abych neprozradila pointu, ale určitě doporučuji k přečtení.

13.04.2015 4 z 5

Syn správce sirotčince Syn správce sirotčince Adam Johnson

Souhlasím s Roo - naprosto výstižný popis.

10.09.2014 5 z 5

Žít jednou spolu Žít jednou spolu Jarmila Loukotková

Pro mě krásný milostný román, který pohladí na duši.

09.07.2014 4 z 5

Nepříjemně blízko Nepříjemně blízko Linwood Barclay

Průměrná detektivka, kterou jsem již jednou četla, ale tak málo mne zaujala, že jsem si to při koupi vůbec nepamatovala. Až když jsem se do ní začetla, tak jsem zjistila, že tu knihu už znám. Ale zase úplně špatná není. Ovšem četla jsem od autora "Na loučení nebyl čas" a ta mě zaujala mnohem více.

04.06.2014 3 z 5

Bodyguardka Bodyguardka Leena Lehtolainen

Knihu jsem si pořídila, na základě doporučení, že hodně připomíná Lovkyni informací, ale zdaleka nebyla tak napínavá a dobře napsaná. Popsala bych ji jako "holčičarnu" s detektivní zápletkou. Nicméně úplně špatné čtení to není, určitě mě bavila.

19.05.2014 4 z 5

Čarodějka stínů Čarodějka stínů Kalayna Price

Taková trochu červená knihovna, holčičárna. Nějak vřele bych jí nedoporučovala, ale přečíst se to dá.

25.02.2014 3 z 5

Dvojí spravedlnost Dvojí spravedlnost Patricia Briggs

Klasika. Věděla jsem co mám čekat a kniha má očekávání splnila. Už se těším na další díl.

28.01.2014 4 z 5

Spálená mrazem Spálená mrazem Patricia Briggs

Pokračování parádní oddychovky :-)

09.12.2013 4 z 5

Srdce bestie Srdce bestie Herta Müller

Kdyby šla dát půl hvězdička, ještě bych ji přidala. Musím říct, že tato kniha pro mě byla celkem oříšek. Je to těžké čtení o zlé době komunismu a díky mnoha metaforám jsem se těžko orientovala v ději. Vyprávění mi přišlo dost neosobní, ale pravdou je, že kniha přináší důležité svědectví ze života obyčejných lidí za doby Ceausescova komunistického teroru a stojí za přečtení.

22.11.2013 3 z 5

Kardinál z Kremlu Kardinál z Kremlu Tom Clancy

Kniha je výborný špionážní román. Jen malou vítku ohledně jmen ruských hrdinů, jelikož je autor chvíli nazýval buď jen příjmením a poté zase jen oběma křestnými jmény, chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala.

24.10.2013 4 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Moc dobré čtení. Jako vždy propracované do nejmenšího detailu.

27.08.2013 4 z 5

Japonská milenka Japonská milenka Richard Setlowe

Knihu jsem četla před lety, takže si děj úplně nepamatuji, ale vím, že to byla celkem slušná detektivka, která se dobře čte na dovolené.

23.08.2013 3 z 5

Tak trochu úžasní Tak trochu úžasní Dawn French

Příjemné nenáročné čtení.

22.08.2013 3 z 5

Dokonalá podoba Dokonalá podoba Tana French

Psychodetektivka, která je čtivá, ale trochu delší než by mohla být.

01.08.2013 3 z 5

Zlost tiší pomsta Zlost tiší pomsta David Gerrold

Třetí díl se mi líbil více než dva předchozí, tak nějak autor změnil styl, čímž sérié nespadla do kategorie - "na jedno brdo".

24.05.2013 4 z 5

Zatoulaná generace 2. díl Zatoulaná generace 2. díl James Albert Michener

Už si moc nepatmatuji děj, ale vím, že se mi kniha líbila.

24.05.2013 4 z 5

Zatoulaná generace 1. díl Zatoulaná generace 1. díl James Albert Michener

Už je to sice nějaký ten rok co jsem knihu četla, ale zrovna včera jsem na ni koukala v knihovně, že bych si ji mohla přečíst ještě jednou. Zase jiný pohled na normální holku z 60.let z Norska, která jen touží žít někde kde není půl roku tma, o cestování a květinových dětech. Rozhodně doporučuji. Kniha se hezky čte a je naprosto nenáročná.

20.05.2013 4 z 5

Pláž utonulých Pláž utonulých Domingo Villar

Není špatné čtení. Nechybí napětí a kniha se dobře čte. Je to takové oddychové čtení.

14.05.2013 3 z 5