Žít jednou spolu

Žít jednou spolu https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/4356/bmid_zit-jednou-spolu-N2I-4356.jpg 4 71 15

Milostný příběh s kriminální zápletkou, odehrávající se v předvečer první světové války. Ještě deset dní. Deset dní života. Potom... Potom už jen bezživotí kdesi daleko, hodně daleko, kde ho neznají a kde by ho nepotkali ani nenašli... Neznámý mezi neznámými... Uprchne-li, zbude ještě pořád naděje, že snad jednou... jednou... ale proboha kdy? Kdy se bude moci vrátit a budou žít spolu. Žít jednou spolu...... celý text

Staňule48
06.01.2022 5 z 5

Krásný styl, četlo se to samo. Ještě týdny po přečtení mám takový zvláštní feel z toho.

madem
14.10.2021 2 z 5

Knížka je malá a tenká, naštěstí. Být silnější a mít více stránek, tak ji nedočtu. Je psaná rádoby starým jazykem. Příběh je velmi jednoduchý a prostý a tak se vše natahuje.

nicolettkaa
23.11.2020 5 z 5

Musím říct, že milostné příběhy nejsou mým šálkem kávy, ale tato novela se stala vyjímkou. Poutově a poteický napsané, ne přeslazené, smutné i šťastné zároveň. Intriky, smrt, láska, úcta, věrnost. Kniha má prostě všechno. Pokud potřebujete pohlazení na duši, doporučuji si přečíst.

a.k
12.07.2019 3 z 5

Anotace říká, že jde o milostný příběh s detektivní zápletkou z počátku minulého století.
Pro mě to byla ale především kniha o lidských hodnotách a rodinné soudržnosti Mám moc ráda historické romány paní Loukotkové. Tato útlá knížečka rozhodně nedosahuje kvalit jejích velkých románů, ale i tak to byl moc pěkný příběh.

vivalamuff
12.07.2019 5 z 5

V této knize paní Loukotková předvedla, že umí psát i jinak. Jedná se spíše o takovou novelku s romantickými prvky a jednou podařenou kriminální zápletkou. Pouze závěr byl na můj vkus uspěchaný. Hlavní hrdinové mi byli moc sympatičtí. Osud jim nenadělil zrovna lehký život a vy si prostě přejete, aby se na ně konečně usmálo štěstí a vše dopadlo dobře.

JancaMia
10.03.2019 4 z 5

To by jeden nečekal co všechno se dokáže najít zadarmo v tzv. "sovích budkách" .. hltala jsem knihu o stošet ..

Lessana
02.11.2017 5 z 5

Som nadšená! Bezprostredne po prečítaní ani nenachádzam slov... Bolo to dokonalé! Zdá sa, že som našla ďalšiu spriaznenú dušu medzi spisovateľmi a opäť vďaka DK.
Pôvodne som v knižnici hľadala Medúzu, reku, začnem najznámejším dielom autorky. Nebola tam však. Buď ju nemajú (o čom pochybujem), alebo je stále požičaná (čo je pravdepodobnejšie). Zobrala som teda túto. Padla mi do oka...
Krásne sa to čítalo! Priam žblnkotalo ako prebúdzajúci sa potok na jar, keď opadnú ľady... Ide o pútavý ľúbostný príbeh v jemne melancholickej, sťaby baladickej nálade, s nádhernou poetikou, štýlom prezrádzajúcim autorkino hlboké poznanie života a človeka, s veľmi pekne vykreslenými charaktermi postáv, ich myšlienkami, krátkymi a nie častými, no výstižnými dialógmi, s detektívnou zápletkou a záverom, ktorý mi, čo sa mi ešte pri knihe nestalo, vohnal slzy do očí.
Ďakujem za výnimočný zážitok a teším sa na ďalšie diela od pani Loukotkovej.

bosorkajedna
03.11.2016 5 z 5

Byla jsem moc překvapená, že paní Loukotková umí napsat i takhle krásný příběh o lásce. Příběh je nádherně prostý a několikrát jsem se k němu s potěšením vracela.

marimari
22.09.2016 5 z 5

Úplně něco jiného, než jsem u paní Loukotkové zvyklá! Krásný, citový příběh plný mravní síly, vytrvalosti, rozvahy a sebekázně. Netvrdím, že bych tak a v té době chtěla žít, ale obraz dnešní společnosti a vztahy mezi lidmi také nebudí obdiv a hrdost. Dávám 5 hvězdiček.

Kateřina1011
13.04.2016 5 z 5

Nádherný příběh.

zuzanice
04.02.2016 5 z 5

Velice krásná kniha.

erikson
12.08.2014 4 z 5

Pěkný baladický milostný příběh, ve kterém je mnoho životních pravd.

aktak1203
09.07.2014 4 z 5

Pro mě krásný milostný román, který pohladí na duši.

ivetamerth
18.06.2014 3 z 5

Zařadila bych mezi méně významná autorčina díla, ale přesto se jedná o příjemné odpočinkové čtení.

jitka
19.01.2012 4 z 5

Poměrně dobrá knížka, ale z těch několika, které jsem od autorky zatím četla, je tahla nejslabší...