koupit knihy

Jarmila Loukotková

česká, 1923 - 2007

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 18 knih

Komentáře (4)

Přidat komentář
Damato
26.10.2018

Přidávám se k mnohým čtenářům, kterým paní Loukotková otevřela nové obzory. Já díky první knize od ní "Není římského lidu" a přes "Spartakuse" začala milovat historii, když jsem se dostala k Villonovi , tak to už pro mě byla totální změna v tehdy čtené a vůbec dostupné literatuře , ze které jsem byla naprosto ohromena a okouzlena a vlastně jsem v tomto stavu zůstala do dnešních dnů. Děkuji ji za mnohé- za mládí strávené s jejími knihami , za lísku k literatuře a potažmu vlastně i za jedničku z dějepisu. Dlužno dodat, že do šesté třídy , nežli jsem se dostala k jejím prvním knihám byl pro mě děják totální otrava otravná, tak , jako pro mnoho mých spolužáků.

Lessana
14.11.2017

Našla som ďalšiu spriaznenú dušu medzi spisovateľmi. Pani Loukotková je svetová! Úplne boží! Až mi zostáva rozum stáť, že u nás (rozumej v SR) nie je v učebných osnovách v rámci literatúry ani na ZŠ, ani na SŠ! Taká hanba! Nebyť DK, tak sa o nej asi ani nedozviem... A to by bola večná škoda. Teda opäť vďaka, priatelia!
Kniha Žít jednou spolu mi prezradila, že autorka rozumie životu, dokáže vytvoriť jemne baladickú náladu, nádherný príbeh čistých duší a charakterov, okoreniť to i detektívnou zápletkou a vygradovať do silne emotívneho finále, ktoré spôsobí až vohnanie sĺz do očí.
Potom som siahla po knihe Vstup do ráje zakázán, čo je dokonalo napísanou vlastne štúdiou o vnútorných poryvoch mladého dievčaťa, ktoré je, keďže maloleté, nútené žiť v bojových podmienkach domácnosti rozhádaných a so životom nespokojných rodičov. Ťaživosť atmosféry je krásne odľahčovaná vtipnými hláškami hlavnej hrdinky, čo spôsobilo, že som sa aj napriek náročnej téme, ktorú autorka spracovala skutočne bravúrne, chichotala temer na každej stránke. No a kúzelné postavičky mimo ústredných postáv tomu dodali správne korenie.
Naposledy som sa kochala jej spracovaním Villonovho života a prekladmi jeho básní v knihe Navzdory básník zpívá.
No a teším sa, čím ma autorka prekvapí nabudúce :).

IYv
11.03.2016

téhle autorce vděčím za hodně. Díky fascinací jejími knihami o antickém období jsem proplouvala ve škole, ani nevím jak. Já se neučila, já si četla a jak jsem byla v úžasu a prožívala příběhy, všechny jsem si pamatovala. Nikdy jsem neměla potíže s daty a jmény.
takže na základce za moje vyznamenání mohli Štorch, Zamarovský, Petiška, na střední pak Graves, Loukotková, částečně Vaňková no a mnoho dalších.

WEIL
29.10.2011

1.) Skvělá vypravěčka o životě, tahle její povídání se mi líbí víc než její knihy.

2.) Mrzí mě její tragický konec, protože přitom boji se zákeřnou nemocí jsem jí moc přál, aby se uzdravila.