akina akina komentáře u knih

Za vodou Za vodou Svatopluk Ondra

Krátká kniha o tom, jak to může vypadat ve státním podniku ;). Většina lidí tvrdí, že toto se mohlo dít pouze dříve, ale není tomu tak. I dnes se najdou místa, kde lze celý den pouze předstírat, že člověk jen něco dělá.

20.05.2012 4 z 5

Třetí poločas Třetí poločas Ray Kluun

Tuto knihu by si měl přečíst opravdu každý a pokud vám nevyhovuje žánr, tak to berte pouze jako obranu eutanázie. Po přečtení se stále musím zabývat myšlenkou, proč u nás není povolená. Myslím, že hrdince Carmi dost pomohlo právě to, že si mohla vybrat.
Pokud by ti, kteří knihu ještě nečetli, teď namítali, že jim prozrazuji závěr, tak podotýkám, že to není úplně pravda, je vám od začátku jasné jak to dopadne, ale právě díky zákonům, které u nás nemáme, je ten konec vlastně dobrý.
A Stijn? Na začátku jsem měla pocit, že je to strašný hajzlík, ale postupem času se mi strašně ulevilo, když komentoval to co cítí, protože upřímně kolikrát člověk v duchu vysloví něco co by neřekl ani nejlepšímu nepříteli? A Stijn to prostě v knize dělá neustále ;) a tak nám pomáhá se vyrovnat s tím, že naše myšlenky nejsou vždycky čisté jako padlý sníh.

21.04.2012 5 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Knihu jsem viděla jako divadlení představení projektu Listování a věděla jsem, že ji musím mít. Nešlo mi tolik o romantický příběh jako o spoustu vtipných situací a nedorozumnění. Rozhodně si přečtu i Každou sedmou vlnu, jen mi ji vydají jako e-knihu ;)

02.04.2012 5 z 5

Medvěd Medvěd Ladislav Dvořák

Taková klasická groteska...krátká a vhodná přesně na odpolední čtení nebo třeba na pláž :-D

02.04.2012 4 z 5

Rodiče na střídačku Rodiče na střídačku Lucie Asenová

Knihu vypráví starší syn Vítek a je tak popisem toho, jak rozvod a následné peripetie prožívá on. Celá kniha je čtivá a je tak na jedno odpoledne, což je skoro škoda ;). Rozhodně si ji přečtěte, pokud se chystáte rozvést a doma máte děti, možná si tak trošku naplánujete postup. Ale kniha je zajímavá, i když nic takového neplánujete, určitě se zasmějete i vás Vítek dojme.

18.02.2012 4 z 5

Dary se přece nevracejí Dary se přece nevracejí Ludmila Janáková

Ačkoliv se jedná vlastně jen o popis skutečných situací, tak nějak vás vtáhne do děje a prožíváte s autorkou všechny problémy spojené s péčí o cizí děti. Na začátku jsem si říkala, že to není kniha pro mě, když mám své děti a toto jsem nikdy nezažila, ale nakonec musím konstatovat, že se mi kniha líbila a spoustu věcí zažívám i s vlastními dětmi.

14.02.2012 4 z 5

Přiznání Přiznání John Grisham

Velice zdařilá kniha podle skutečné události, která nám ukazuje kam až člověk může dojít aniž by přiznal svoji chybu. Knihu jsem četla jedním dechem a předpokládám, že se k ní vrátím. Možná bych takové knihy zavedla i jako povinnou četbu, aby si ti, kteří volají po trestu smrti, uvědomili, co všechno se může stát.

24.10.2011 5 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Naštěstí jsem nečetla popis na přebale, ale pouze kapitolu na zkoušku. Knížka se mi moc líbila a hned jsem ji doporučila některým dalším lidem. Myslím, že je to dokonalá ukázka toho jak nikdy nic nekončí. Ve chvíli, kdy si myslíte, že nejhorší už máte za sebou přijde další a možná obtížnější problém.

24.10.2011 5 z 5

Kniha lásky Kniha lásky Kathleen McGowan

Knížka už sice není tak dobrá jak Marie Magdaléna, ale i tak s napětím očekávám další knihy této autorky, protože vím, že je zase přečtu bez dechu.

26.09.2011 4 z 5

Zoufalé matky Zoufalé matky Maria Beaumont

Tato kniha má význam podle toho v jakém životním stádiu se zrovna ocitáte. Ve dvaceti se mooooc zasmějete, ve 30 doufáte, že se vás to netýká a ve 40 vás mrazí a vidíte se v hlavní hrdince. Ale rozhodně stojí za přečtení kdykoliv. Pokud vám je teprve těch 20, tak se k ní v klidu ještě jednou vraťte podstatně později ;).

26.09.2011 4 z 5

Nebezpečný ostrov Nebezpečný ostrov Nelson DeMille

Přišlo mi, že kniha neměla spád, četla jsem ji asi týden ačkoliv knihy obvykle přečtu nejdéle za tři dny. Stále jsem se nemohla začíst, napínavé mi to přišlo až asi 100 stran před koncem a potom mě zase zklamalo, že zhruba 50 stran vím, kdo je vrah. Přišlo mi to jako zbytečně moc mrtvých na pár stránkách, když předtím se nic neděje.

26.09.2011 2 z 5

Starožitník Starožitník Julián Sánchez

Musím říct, že Dana Browna jsem v tom neviděla, ale nevěřím reklamním trikům stylu: Poslední romám s brownovskou tématikou, takže jsem to ani neočekávala. Naopak jsem čekala naprostou slátaninu, což se ovšem nepotvrdilo, kniha se rozhodně dala číst a uspokojila mě, jen jsem neměla problém ji odložit . I tak si myslím, že stojí za přečtení!

Dospěju, až umřu Dospěju, až umřu Dave Barry

Ačkoliv jsem tak hloupá, že jsem si koupila yorkšírského teriéra, který je podle Barryho uňafaný právě proto, že se bojí snědení luční kobylkou, moc se mi kniha líbila a luční kobylkou teď budu vyhrožovat při každém náznaku neposlušnosti. :_D

04.09.2011 5 z 5

Dave Barry v kyberprostoru Dave Barry v kyberprostoru Dave Barry

Dave Barry opět nezklamal, ačkoliv je kniha již poměrně stará a v kyberprostoru nastaly ohromné změny, je aplikovatelná na jakoukoliv dobu a vlastně i na jakoukoli činnost. Hodnocení 4 z 5 dávám jen proto, že se mi nedostala do ruky v roce 2000, takže již nemohu zanadávat na vzpomínané Windows 95, ale z nových Windows mám pocity vcelku stejné :-D.

Milion malých střípků Milion malých střípků James Frey

Skoro bych řekla, že My děti ze stanice ZOO se mi najednou zdají jako úplně nezáživná knížka. To samozřejmě trošku přeháním, ale Milion malých střípků je jednoznačně dokonale autentická knížka, která vás pohltí od první stránky a nepřestane to až do konce. Pokud jste rodiče, zastaví se vám srdce spolu s Jamesovými rodiči a myslím, že vám nezbude nic jiného než to svoje dítě neustále sledovat a přemýšlet, zda se to může stát i vám.
Dcera mě upozornila, že nemám číst závěr o tom, co se stalo s jednotlivými postavami knihy, pokud chci číst i pokračování Můj přítel Leonard. Protože měla pravdu, posílám toto varování dál. ;)

04.09.2011 5 z 5

Nebezpečná zóna Nebezpečná zóna Joy Fielding

Na knihu mám téměř stejný názor jako Jasmína. Jen konec mi přišel trošku přitažený za vlasy, ale zase byl rozhodně originální ;)

Kdo musí jít z kola ven Kdo musí jít z kola ven Mary Higgins Clark

Tak jsem dočetla a nelituji. Na začátku jsem měla trošku problém se začíst a vstřebat množství jmen, ke kterým jsem nedokázala dosadit funkce, ale nakonec mě opět dostala zápletka a její vyřešení.
Kniha trošku připomíná knihu Stín v zádech, proto nedoporučuji tyto dvě knihy číst hned za sebou, s odstupem si na to sice vzpomenete, ale nezkazí to požitek ;).

09.08.2011 4 z 5

Dědictví minulosti Dědictví minulosti Barbara Erskine

Barbaru Erskine mám opravdu ráda, ale tato kniha mě příliš nepřesvědčila, za prvé jsem se nemohla začíst a potom mi přišlo, že to všechno již znám. Možná už jsem přečetla moc knih této spisovatelky a stále čekám až přijde něco nového, ale poslední knihu jsem od ní četla zhruba před rokem, takže bych tento pocit mít pravděpodobně neměla.
Nemyslím, že by se nedala číst, ale raději bych sáhla po jiné knize této spisovatelky.

09.08.2011 3 z 5

Jak (ne)zabít vlastní matku Jak (ne)zabít vlastní matku Stephanie Calman

Původně jsem si myslela, že tuto knihu ani komentovat nebudu, ale...... Rozhodně mě kniha dost zklamala, po předchozích dvou jsem čekala vtipné povídání o matce a dceři, ale nic takového. Pokud by ji napsal někdo jiný a člověk nevěděl do čeho jde, tak snad, ale takto jsem ji měla v rozečtených asi dva měsíce a mezitím přečetla několik dalších.

09.08.2011 2 z 5

Světla Severu Světla Severu Philip Pullman

Kniha mě docela zaujala, jsem ráda, že jsem si ji konečně přečetla, když jsem ji stále odkládala s tím, že mi film možná stačil, ale teď se rozhodně chystám na další díly. Jen tedy rozhodně nedoporučuji dětem, své osmileté dceři bych ji přes spaním určitě nečetla.

10.07.2011 4 z 5