AgnesChoi AgnesChoi komentáře u knih

Rituál Rituál Sergej Djačenko

(SPOILER) Samozřejmě jsem knihu začala číst kvůli filmu. Nicméně jsem hned pochopila, že s filmem to nemá nic společného. To mi nevadilo, bylo příjemné to číst. Je to velice krátký příběh, bohužel. A pro mě je otevřený konec utrpením, jelikož netuším, co se dělo dál. Doufala jsem, že najdu druhý díl, ale bohužel mi nezbývá nic jen doufat, že žili šťastně až do smrti!

28.12.2022 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Musím říct, že mě kniha dost překvapila. Ze začátku jsem měla pochybnosti, kam to může směřovat. Některé pasáže byly předvídatelné. Tak moc předvídatelné, že mě autorka vlastně obelhala mou jednoduchou myslí. Najednou to byl úplně jiný příběh a já se jím nechala jednoduše strhnout, natolik jsem si zamilovala děj. Cítila jsem se možná trochu zrazená dějem, ale velice mile zrazená, kdy první díl byl vlastně o něčem jiném, nabral úplně jiné obrátky.

21.11.2022 5 z 5

Anděl v rudých šatech Anděl v rudých šatech Judith Ivory

Docela mě mrzí, že autorka neudělala pokračování. Kdyby byla knížka detailní a vztahy peprnější, myslím, že by to mělo úspěch. Mělo to svoje napínavé momenty, ale zkrátka nebyl čas to očividně dotáhnout. Ale na oddychové čtení to je výborný příběh.

07.11.2022 3 z 5

Kadin, sultánova žena Kadin, sultánova žena Bertrice Small

Byla to má první kniha od autorky. Bohužel mě nijak nenadchla. Poznala jsem lépe jejich šatstvo, než charakter postav. Podle mého se příběh táhnul a nic mě nedokázalo přinutit dočíst knihu dokonce. Přestože příběh slibuje intriky, pikle, tak se nic neděje.

Jediné, co vyobrazuje, je Selim a jeho počet milenek, přestože Cyru horoucně miluje a je jeho favoritkou. Nenašla jsem tam kousla romantiky.

01.09.2019 1 z 5

Malinalli: Otrokyně bílého pána Malinalli: Otrokyně bílého pána Laura Esquivel

Kniha neurazila, ani nezaujala. Styl psaní mne nevtáhl do děje. Prolínání vzpomínek s příběhem mě nutil odbíhat myšlenkami jinam. Námět je to krásný, ale zpracování vás nedonutí dočíst to dokonce.

01.07.2019 1 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Kdybych nevěděla, že je to podle skutečného příběhu dvou lidí, asi bych tuhle knihu nenáviděla. Někdo se dokáže zamilovat v koncentračním táboře? Hloupost! Ale je to tak. Bylo úžasné číst příběh dvou lidí, jež se milují a snaží se přežít kvůli vzájemné lásce. Se zadrženým dechem jsem četla, jak Lale miloval, pomáhal jiným, trpěl a dál byl nesobeckým člověkem. Nevím, co dodat. Kniha ve mně navždy zůstane a nikdy nezapomenu na ty dva :)

29.03.2019 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Kniha je čtivá a vtáhla mě natolik do děje, že jsem se několikrát bála kouknout do okna, jestli tam někdo není.
Každopádně kniha se rozjíždí velice, ale velice pomalu na můj vkus. Ale když se to rozjede, tak s plnou parádou. Hned ze začátku jsem si hlavní hrdinku oblíbila a dům také, i přes jeho tajemství. Největší plus je pro mne konec knihy, který mi vykouzlil úsměv na tváři s pocitem, že přece jen asi někde něco existuje.

18.03.2019 4 z 5

Vůbec jsem netušila, co od knihy čekat. Každopádně jsem byla překvapená. Knihu a hrdiny jsem si zamilovala. Některé fotografie naháněly hrůzu, ale skvěle ladily s příběhem. Hned po přečtení knihy jsem musela shlédnout i film, který mě zklamal. Jsem ráda, že jsem sáhla první po knize, film by mě určitě odradil.

13.03.2019 3 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Jako malá jsem viděla film a pokaždé jsem žasla nad krásou japonských žen. Samozřejmě jsem si musela přečíst i knihu. Vysvětluje mnoho věcí, které jsem nechápala ve filmu. Každopádně kniha je nádherná. Nádherně odvyprávěný příběh ženy, jež byla elegantní, chytrá a krásná.

12.03.2019 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Já nevěděla čemu věřit. Bylo to tak zamotané, že jsem nikdy nevěděla, jestli to hraje nebo ne. Konec mne šokoval.

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Celou dobu, kdy jsem knihu četla, jsem měla pocit, jako bych četla něco ze středověku. A potom když si člověk uvědomí, že se to odehrávalo v 21. století..
Jen jsem strnula a byla jsem ráda za to, kde jsem.

Hana Hana Alena Mornštajnová

O téhle knize jsem věděla jen to, že její název je Hana a má dobré recenze. Šla jsem do ní naslepo. A nelituji. Velice silný příběh, který mi vyrazil dech.