adriane9

Po povrchuPo povrchuTomáš Třeštík

Dobrej příklad toho, že jen ze statusů na fb toho člověk o druhým moc nezjistí a pokud něco, může chytit těžce mylnou představu. Hodně povedené, bavilo mě to, místy dost překvapilo a nepochybně je pro mě Tomáš zajímavým člověkem.

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Nemůžu říct, že by to nebylo skvělé, to bylo. Jenže tady si prostě nenajdu to svoje srdce, to něco co mě drží celou tu knihu při naději, zvědavosti a tak. Je tu hodně lidských osudů, ale k žádnému jsem cestu nenašla a tohle mi prostě v knize vždy chybí. Rozhodně je však napsaná čtivě a natolik zajímavě, že mě to donutilo hledat v knihách a všude na netu více informací a moc se těším na jaro až kostel navštívím osobně, protože to bude místo bezpochyby úžasné, plné vzpomínek co na vás dýchají. Další díly si samozřejmě přečtu také.

Hornické vdovyHornické vdovyKamila Hladká

Úvodní slovo mě, přiznám se, trošku znudilo ani jsem nechtěla číst dál. Ale četla a bylo to skvělé. O hornících i světě kolem jsem slyšela a četla jen okrajově, ale toto mě dostalo. Příběhy žen horníků, co vas chytí za srdce. Doporučuji!

Prázdné domyPrázdné domyRadomír Kočí

Obecně mě urbex dost baví, vzhledem k času jen pasivně, takže sleduju stránky, fota a vše kolem. Úžasný je nejen Česko, ale svět urbexu celkově. Tahle kniha o pražských tichých domech je skvělá, u každé stavby je chronologicky uveden vývoj s fotkama co mluví svůj příběh přímo k vám. Doporučuju a těším se na pokračování :-).

HoupačkyHoupačkyLucie Konečná

Tohle jsem si užila! Anotace, kde je popis o dvou babkách mě odrazoval, ale tohle byla jízda. Smích, porozumění, úžasný přátelství dvou dam. Nejvíc knihu vystihuje rozhovor Jiřiny se synem kdy syn řekne, co je jako špatnýho na tom, koukat se na letáky kdy bude mlíko ve slevě. A ona poví že všechno, protože nestojí vo život ve slevě, ona ho chce mít drahej.
Za mě skvělý, líbilo!

Utajená dceraUtajená dceraKelly Rimmer

Krásnej příběh tak jak to Kelly umí. Popravdě jsem si k Sabině cestu vůbec nenašla ale Lilly byla moje srdcovka a jeji svět jsem skoro obrečela, doporučuju k přečtení.

24.12.2020

Nelituju ničehoNelituju ničehoColleen Hoover

Na tohle jsem se těšila, stejně jako na všechny knihy od Colleen. Musím uznat, že umí za srdce chytit víc, tady mi chyběla ta emoční smršť, víc pochopit proč se stalo to a to ačkoli pro postavy to ve finále nebylo důležité (pro mě ale děsně moc :-) ). Každopádně doporučuji kniha je čtivá, čte se to samo tak jak se u tyhle autorky očekává.
A teď negativa za která Colleen fakt nemůže. Originál kniha je s názvem Regretting you což je v překladu Lituju tě, ale v ČR je kniha s názvem Nelituju ničeho, což je fakt komický. Že česká nakladatelství komolí názvy, dává směšný obálky už víme, ale teď fakt bolí oči stejně tak když dají název písně v češtině jako Čtyři temné dveře - přitom takto skladbu běžný čtenář ani nedohledá.
//Dodatek: tu skladbu si poslechněte je to bomba - Billy Raffoul, Dark four door

20.12.2020

Jak se spřátelit s temnotouJak se spřátelit s temnotouKathleen Glasgow

Milion a plus sto dalších věcí jsem chtěla v recenzi zmínit a prostě nevím jak začít. Tak moc mě kniha ranila, tak moc jsem ten příběh prožila s Tiger, protože všichni máme mámu a někdo už mámou taky je a dostal se dál, je tam daleko za hranicí dospělosti jako já a pro mě to má úplně jinej rozměr a hodnotu než pro který je kniha určená a to jediné vytýkám. Nemyslím, že young adult je ta správná skupina, protože hodnotu slov, vět a všeho co Kathleen v knize použila pochopí ti co už prostě nějakej svůj delší životní příběh maj. Strašně to bolí a bylo to úžasně napsaný. Uf.

25.11.2020

ZříkadlaZříkadlaRobert Kubánek

Úžasný... nemám co vytknout napsané přímo pro mou poetickou duši. Mnohdy drsné, mnohdy upřímné až na dřeň a těch pár slov v jedný básni se vás dokáže dotknout víc, než tisícistranná kniha.

14.11.2020

Alžběta a NinaAlžběta a NinaJana Poncarová

Úžasný vhled do minulosti s dlouhým čistým příběhem a ačkoli bych úplně Nininu část vynechala, Alžběta mi přirostla k srdci. Krásný příběh o tom, že ne vše je takové jak se zdá, a že mateřské srdce má neskutečnou hloubku.

31.10.2020

BumerangBumerangTereza Schillerová

Uff... Anotace uvádí o čem kniha je, upřímně jsem však nečekala takovou nálož psychopatů. Člověk to dočte a říká si jestli je vůbec možný žít normálně, potkávat normální lidi. Autorku vůbec neznám, doteď jsem netušila o její existenci, ale má to u mě jistý, píše velice čtivě a uvěřitelně i když ta kombinace příběhů na mě seslala těžkej splín. Psychické i fyzické týrání, šikana, duševní nemoci tohle vše se na vás shrne jako lavina a já doufám, že to nebude můj bumerang, že jsem víc ta normální než trochu psycho. Děkuju za radu se solí a cibulí, díky za texty od Topola a prostě díky za proFem.

28.10.2020

Dívka na kusyDívka na kusyKathleen Glasgow

Naprosto zničující duševně drásající kniha. Emoce až na půdu a slzy prostě nezadržíš.. Kniha o sebepoškozování a o tom jak vydržet, najít důvod milovat především sebe a pak teprve jiné. I když je kniha zařazena spíš pro mladší, doporučuju pro všechny co o tom něco vědí nebo by chtěli vědět.

16.10.2020

Dlouhá traťDlouhá traťViktorie Hanišová

Po celou dobu čtení, jsem byla ráda, že mám knihu půjčenou, že tohle je tak šílený tak bolavý a pro mě v něčem tak známý, že bych to už nemohla číst znovu, že ty slova a věty a odstavce a příběhy tolik bolí a jsou naprosto bravurně napsaný. Ostatně Viktorie to ani jinak neumí. Děkuju.

04.10.2020

JohanaJohanaPavla Horáková

Na pár stránkách sepsat celý život a ještě aby se to dobře četlo? To umí tyhle tři autorky skvěle.. Neberu knihu jako oddechovku ale jako sondu do psychologie dítěte a následně ženy, která trpí absencí otce a vše kolem se na tom odráží a nejvíc na vztahu s matkou. Příběh skvěle vykreslen, líbilo!

15.08.2020

Holka, kterou kdysi znalHolka, kterou kdysi znalTracey Garvis Graves

"Je to, jako by každý okolo tebe dostal jeden výtisk scénáře k životu, ale tobě ho nikdo nedal, takže jdeš naslepo a doufáš, že nějak propluješ. A většinou se ti to nedaří."
Když jsem četla první knihu od Graves s názvem Na ostrově, bylo mi jasný, že její styl psaní je moje krevní skupina. Ovšem Holka je naprostá bomba, tohle mě bavilo tak, že jsem knihu sjela na dva zátahy. Bez debat odpouštím děsnou sladkou obálku knihy, protože to naprosto vyvážil úžasnej příběh o tak trochu jiný holce a čistý lásce.

19.07.2020

Na ostrověNa ostrověTracey Garvis Graves

Člověk si říká, že tohle číst nebude, že to je romantickej kýč a vlastně ztráta času. Jenže tohle sedlo naprosto do mojí nálady i času, četlo se to samo a prostě pohádky jsou někdy fajn :)

17.07.2020

Nenávidím tě, neopouštěj mě!Nenávidím tě, neopouštěj mě!Jerold J. Kreisman

O HPO jsem přečetla hodně.. tahle je jednoznačně nejlépe zpracovaná a dala mi přesně to, co jsem potřebovala. Nic nevyřeší, téměř nic naplno nepochopíte, ale o tom tahle porucha prostě je.

22.06.2020

Pravda, nebo ležPravda, nebo ležColleen Hoover

"Najdi co miluješ a nech ať tě to zabije" /Bukowski
Thrillery nečtu, ale Colleen miluju, tak jsem do toho šla a.. popravdě chtěla jsem ji místy odložit, jak mi bylo zle. Jenže je to tak skvěle psychologicky vykreslené, že mě to nutilo číst dál a dál a teď je konec, já na to hledím s otevřenou pusou a nechápu. Pravda nebo fikce? Je to děsivé a šílené a rozhodně kniha stojí za přečtení.

11.06.2020

Malý princ v násMalý princ v násMathias Jung

Kniha dělaná pro moji mámu, protože ona Prince nepochopila tak jak Exupéry zamýšlel a tohle je polopaticky vysvětlené tak, že to zvládne každý. Obě knihy mám u sebe ♥️.

08.06.2020

Královny slz a ostružinKrálovny slz a ostružinSylva Lauerová

Místy skvosty, místy obyčejné, někdy nuda a někdy? Se to absolutně a divoce trefilo do duše. K téhle sbírce se budu ráda vracet.

06.06.2020

Muž v černémMuž v černémSylvain Reynard

Bavilo mě to i když míň stránek by bylo fajn. Inferno mě od Reynarda nechytilo, ale tohle bylo skvělý, miluju umění i tajemný chlápky s temným příběhem. Doporučuju k přečtení

23.05.2020

Foukneš do pěnyFoukneš do pěnyRadka Třeštíková

Vladěna, segedín a Kryl. Tohle jsem nečekala a po prvotním zmatku ve větách, slovech i ději, jsem se do knihy naprosto ponořila. Trochu mi to připomnělo knihu Eleanor se má vážně skvěle a trochu sbírku básní z který naposlední chvíli vzešla kniha. Smutná a tíživá, vtipná a tragikomická. Za mě dobrý!

16.05.2020

Krotitelka snůKrotitelka snůS. Monyová (pseudonym)

Stošedesát stránek bolesti, smíchu i hlubokýho zamyšlení mi přinesla tahle knížka od Simony. Tak nějak mi je tohle téma blízké včetně spisovatelky.

10.05.2020

Simona MonyováSimona MonyováJiřina Veselá

Je to asi rok zpátky kdy jsem v jednom městečku zastavila na čerpačce a paní mi říká "tyjo vy jste úplně jak Monyová" ..No mám akorát černý vlasy a výrazný obličej, přesto mi to nedalo a i když jsem od Simony znala jen Tchýně a uzený, mrkla jsem na pár jiných knih a nakonec dnes na tuhle. Sedím tu v tichu a ptám se kolik takových Simon mezi námi je kolik lidí trpí na úkor jiných, nebo prostě jen miluje psychopata a nejde s tím v srdci hnout. Mrzí mě to Sim...

06.05.2020

Zahrada mlčenlivýchZahrada mlčenlivýchVěra Kadlecová

Po skvělých knihách V. Kadlecové Panenka a Vina přišla tahle mysteriózní novinka Zahrada mlčenlivých a je to úplně něco jinýho než čtu a přec to dost zachází do psychologického románu. Není to moje oblíbené, vlastně tenhle žánr vůbec nečtu, protože jsem posera a půl knihy jsem měla spocený záda. Je to trochu horror trochu duchařiny, a ač to ve mě vyvolalo strach, myslím na knihu i týden po přečtení,napsaný to je skvěle o tom žádná. Doporučuju!

25.04.2020

Elizino tajemstvíElizino tajemstvíDominik W. Rettinger

Četla jsem knihu Prostituce od Mika, pak beletrii na stejné téma s názvem Holanďanka, ta byla velice dobře napsaná. Elizino tajemství mě bavilo, ale i přes věrný popis mi v hlavě nezůstane, prostě jako bych četla přes sklo, nějak to nebylo ono. Ale téma je to nepochybně zajímavé a když o něm ještě nic nevíte kniha vás dostane. A bohužel ten konec je fakt dost stručný na tak rozsáhlý popis při začátku.

21.04.2020

KaterinaKaterinaJames Frey

Já umřu. Jestli mi tenhle příběh neseždíme duši, tak už nikdy nic. Je mi jedno kdo má nebo nemá Jaye rád, je mi jedno, co byla je nebo ještě bude fikce, mě prostě sejmulo to, jak on dokáže cítit jak přemejšlí, jak miluje a jak prostě je a nebo někdy není. Svět umění, naděje a barevný lásky a taky svět smutku, bolesti i temnýho ublížení věrně znám. Nepsal to pro mě, ale psal to podobným existencím jako my a proto chápu, že to mnoha lidem nesedí. A je to tak správně.

05.04.2020

Když pan Pes kousneKdyž pan Pes kousneBrian Conaghan

Dylan byl úžasnej, jako tady se smějete i kdybyste nechtěli těm naprosto tragikomickým situacím :) ... Nejsem si jistá jestli s Dylanovým specifickým přemýšlením neměl přidruženou ještě další diagnózu, každopádně Tourett jak vyšitej a kniha byla fajn. Nechám ji doma pro syna až povyroste a poslední rada nakonec - pár uživatelů si zde "nevidí do huby" a vyzrazuje zásadní info ke knize, takže nečíst komenty před čtením.

25.03.2020

Tao Te ŤingTao Te Ťing Lao-c´

O knize vím už léta, ale až kniha Milion malých střípků mě ke knize přivedla blíž. A nelituju, některé verše mi mluví z duše, některé mi mluví do duše přesně tak jak bylo zamýšleno. Za mě malá bible, ke které se budu vracet už navždycky ..

16.03.2020

Můj přítel LeonardMůj přítel LeonardJames Frey

Mám ráda Jamese, miluju jeho styl psaní a miluju Leonarda. Kniha, co se usídlila v mojí duši ♥️

12.03.2020