adriane9 adriane9 komentáře u knih

Moja matka Moja matka Karin Smirnoff

Výborné druhé pokračování série Jany Kippo, byť je kniha zatím jen ve slovenštině, je to zase zážitek. Kniha za prvním dílem rozhodně nepokulhává, děj pokračuje a točí se tentokrát kolem kolem příběhu matky, která v mých očích nemá slitování. Těším se na závěrečný díl a rozhodně doporučuji.

19.03.2024 5 z 5

Můj bratr Můj bratr Karin Smirnoff

Syrové drama přesně tak jako země ve které se odehrává. Pro mě další kniha kdy se začtu a musím jet v kuse celou noc, tak moc to bylo čtivé. Místy jsem myslela na mou oblíbenou islandskou autorku Ólafsdóttir (její knihy vřele doporučuji), je velmi zvláštní jak jsou si skandinávští autoři v té syrovosti podobní. Příběh dvojčat kippových je něco co vás natolik zasáhne a žijete tu krutost s nima do posledních řádků, protože je to napsané v dávkách tak aby vás to ničilo, ale zároveň nutilo číst dál. Zvláštní styl překladu, na který se ovšem dá rychle zvyknout a nevadil. Jen dodal na zvláštnosti a síle knihy, která ve mě stále doznívá. A doporučuji přečíst druhé pokračování, byť je momentálně jen ve slovenštině.

09.03.2024 5 z 5

Kéž bys tu byl Kéž bys tu byl Jodi Picoult

Prvních pár stránek bylo úžasných, přesně jak jsem od Jodi očekávala, ale pak? Hlavní téma knihy v dnešní době stokrát omleté, milionkrát překroucené prostě nemůžu vystát. U Jodi mě to strašně mrzí, jeji knížky byly skvělé, ale už podruhé se trefila do tématu, který mi buď leze na nervy nebo mě nebaví. Čtenáře si určitě najde a já si prostě počkám na další pecku.

26.11.2023 2 z 5

Moje matka Marlene Dietrichová Moje matka Marlene Dietrichová Maria Riva

Marlene jsem milovala a miluju dál a i když po přečtení vím víc stejně mi ji nikdo nevezme přesně tak jak ona od všech očekávala :). Byla to naprostá profesionálka a mrcha zároveň a to mě na ní tolik baví, tím víc když je kniha napsaná takto čtivě. Miluju divadlo i fim takže popisy točení filmů a her mě hrozně bavily hltala jsem to celé komplet a rozhodně si nechávám v knihovně... Díky Marlene a Mario.

10.11.2023 5 z 5

Zapomeňte na neděli Zapomeňte na neděli Valérie Perrin

Moc krásné a smutné zároveň. Kniha ve mě pořád doznívá, Perrin je mistr slova a taky síla překladu nebo nevím. Mám desítky záložek v knize, abych na ty krásný přirovnání a slovní obraty nezapomněla. Děkuju a doporučuju!

01.11.2023 5 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

"Krutost má zvláštní chuť, lepí mi jazyk k patru, voní až přespříliš sladce, zvedá se mi z ní žaludek."
Tahle citace z knihy tak nějak vystihuje můj úplný pocit z knihy, doznívá to ve mě a celkem dost to bolí. Upřímně říkám, že některou část jsem přeskočila, ale ve finále je kniha skvělá se silným příběhem, přesně tak jak jsem od autorky očekávala.

28.10.2023 5 z 5

Tři Tři Valérie Perrin

Valerie píše skvěle, čtivě a vždycky vás to hodí naprosto do toho dění. Umí vás vzít sebou za ruku a stránky knihy vám jdou v hlavě tak, že to žijete s ní. Tady mi ale vadila ta rozsáhlost, příběh bych hodila na polovinu a zanechalo by to ve mě mnohem víc. I tak nad tím příběhem přemýšlím už nekolik dní a to je přece hlavním cílem knih. Doporučuji!

21.10.2023 4 z 5

Trýzeň a touha Trýzeň a touha Meg Mason

To si tak jednou koupíte knihu podle obalu a názvu a ono si to tak přesně sedne s vaší duší a vším okolo vás, že i po dočtení to rezonuje v srdci a hlavě a myslím, že to je pro mě letošní jediná srdcovka. Kniha o bolesti, o pocitech k sobě samé o Patrikovi a Peregrinovi a těch bez kterých se žít nedá i když s vámi samotnou to je tak těžký. Děkuju autorce za tolik slov a vět, které mám zapsané a děkuju za Paříž..Depresivně vtipný a rozhodně doporučuji

08.10.2023 5 z 5

Moje Paříž. Město lásky očima slavných Moje Paříž. Město lásky očima slavných Alessandra Mattanza

Miluju Francii, miluju Paříž a všechno to kolem. Kniha kde srdcaři o Paříži doslova básní a já mám husí kůži až do poslední strany.

24.09.2023 5 z 5

Dům duchů Dům duchů Isabel Allende

"Už s tebou nikdy nepromluvím"
Když jsem tohle v dětství slyšela vyslovit Meryl Streep ve stejnojmenném filmu naprosto mě to ohromilo. Knihu jsem dala až teď a obojí se stalo mou srdcovkou.

25.06.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Naprosto skvěle napsaný otřesný příběh. Paní spisovatelka fakt umí pořádnej zásah do duše a toto už nikdy nechci číst znovu.

15.04.2023 5 z 5

O lásce O lásce Osho

Zvláštní... Chvílemi jsem ji chtěla odložit, protože některé myšlenky mi vůbec neseděly, ale ve finále po dočtení mám v knize asi dvacet záložek u textu, který mě opravdu zaujal. Kniha dá člověku hodně a i přesto, že nic nevyřeší a musíte sami, ji k přečtení doporučuji.

15.03.2023 4 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Pro mě první zklamání u Jodi. Nebojím se říct, že její knihy miluju a že mě umí slovy skvěle duševně sejmout jak málokdo. Bohužel tady jsem si nenašla k Dawn cestu a vlastně k celému tomu příběhu právě pro tu egyptologii. K mé smůle mě toto téma minulo, nikdy nebavilo a proto jsem knihu četla strašně dlouho, vracela se zpět, abych to přece jen zkusila a ne nic. Nebavilo mě to.

21.02.2023 3 z 5

Sklouzni se v dešti Sklouzni se v dešti Lenka Parýzková

Skvělé, čtivé a místy opravdu tragikomické... Člověk se v tom najde i když nechce :-)

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Zvláštní, smutné, bolavé... Přečetla jsem to ztěžka, a i když mám spisovatelku moc ráda, tohle bylo hrozně zničující. Víc než ostatní její knihy. Každopádně píše stále skvěle, jen prosím příště šetřit moje srdce :-) .

Životem na zelenou Životem na zelenou Matthew McConaughey

Matt je pro mě skvělý herec, milovala jsem ho roky, ale po tomhle? Stačilo, že změnil role romantika na drsňáky, každopádně tahle kniha ve mě zanechala něco úžasnýho. Ty vsuvky psané jeho rukou, krásné fotky a vlastní citáty to bylo moje. Jeho postoj k životu, rodině i slávě mi vyhovoval nad míru. Zkrátka není jen skvělý herec ale i chlap.. díky!

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

Dvěma slovy temně úžasný. Jakoby to slovo od slova psal někdo kdo ví, co mi v knize přesně sedí, celý to bolavý údolí z obou stran, celej ten příběh z kterýho mrazí a duševně se mě dotýká. Doporučuji

19.01.2023 5 z 5

Jiné životy Jiné životy Sofia Lundberg

Sofia píše skvěle a čtivě, ale asi jsem už plná těch uslzených ženských, co se obviňují úplně zbytečně, takže se mi kniha netrefila do správné doby. Každopádně příběh se nakonec vytáhne, finále zlehka překvapí a jednu pasáž z knihy jsem si musela opsat jak skvěle zní.

29.10.2022 3 z 5

Vlčice Vlčice Tereza Schillerová

Bumerang byl skvělý takže jsem neváhala, ale teda za mě zklamání. Za prvé vlky miluju a nesedí mi to negativum na vlčici. Ta obecně svá mláďata brání a dává za ně svůj život. Tady je vlčice prostě svině :-) .. Každopádně napsané to je čtivě, jen mi vadilo neustále opakování křivd, některé pasáže tam jsou vícekrát a ačkoli ta bolest hlavní hrdinky je pochopitelná, tak na mě toho bylo už fakt moc.

22.10.2022 3 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

U Petry to je sázka na jistotu.. bohužel u spousty knih se mi stane, že to čtení vzdám jen proto, že jsem matka a nedokážu se od tohoto odpoutat. Jenže tady děj plynul tak nenásilně, že otáčíš stránky, zaujatě čteš a pak.. je konec.
Je to skvělá kniha, doporučuji ..

22.10.2022 4 z 5