adevr adevr komentáře u knih

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Moje první, mimo jedné povídky v časopise, seznámení s tímto básníkem, a hned jsem si ho zamiloval. Asi pro svou ,,drsnost" nebude pro každého, levicová sluníčkářská ,,snow flakes" mládež Mistra nerozdýchá, ale to nic nemění na jeho jedinečnosti. Ostatně poezie nemusí být jen líbivá, ale proč by nemohla být i hrubá a sprostá, jako sám život.

25.05.2020

Polaris 2001 Polaris 2001 * antologie

Klasická sbírka povídek. Každý si najde tu svou parádní, a i tu co se mu nelíbí. Takže takový lepší průměr.

25.05.2020 3 z 5

Plout na vlnách podivna Plout na vlnách podivna Tim Powers

Knížka mne vůbec nebavila, a tak jsem ji odložil do pouliční knihovny. Snad si svého čtenáře najde.

20.05.2020 1 z 5

Pohádky pro začínající čtenáře 3 Pohádky pro začínající čtenáře 3 Stanislav Wimmer

Výborný počin, staré české pohádky vydané v této, zatím šestidílné, sérii, jsou v původním ,,staročeském" jazyce, tak jak vyšly poprvé.

15.05.2020 5 z 5

Caravaggio Caravaggio Milo Manara

Tenhle komiks má jednu chybu, a to že není delší. Úchvatné Manarova kresba se skvěle snoubí s fascinujícím dílem Caravaggia. Koho byť jen trochu zajímá umění, tak koupí téhle knížky neprohloupí.

12.05.2020 5 z 5

Armáda Armáda Miroslav Žamboch

Opět kniha na kterou jsem se vyloženě těšil, a zase jsem nebyl zklamán. Možná se mi ta forma povídek líbila ještě více jak předešlý , košatý, Baklyho příběh ve dvou knihách. A to je co říct.

06.05.2020 5 z 5

A jestli neumřela, vyšiluje dodnes A jestli neumřela, vyšiluje dodnes Skottie Young

Fakt nářez. Bavím se ulítlým humorem a kochám se explozí barev.
A těším se na pokračování.

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Jediné, co mne na této úžasné knize vadilo, bylo vědomí toho,že žádná z těch bolševických sviní nebyla spravedlivě potrestána, ba naopak, ještě si i užívají pohodových a vysokých důchodů. Tu dobu jsem také trochu zažil, a tak je mi z toho zle.
Zvlášť když vidím, jak se i v dnešní době udavačství, kolaborace , zbabělost a zavírání očí před nespravedlností a lísaní se ke zrůdným ideologiím v rámci vlastního prospěchu, stává znovu jakousi pokřivenou ,,sluníčkářskou" normou...

Krvavé levandule Krvavé levandule Marian Kechlibar

Knížka o tom , co může do budoucna způsobit multikulturalismus.
Náznaky takové hrozné budoucnosti již existují, ale i přesto se mnoho lidí tváří že se jich to netýká, a někteří kolaborantsky, s ohledem na nějaký svůj prospěch, se stávají tzv. sluníčkáři, a připravují pro tuto nenávistnou ,,kulturu " půdu.
Knížka je silná svým tématem, ale ač se autor snaží o ,,tah na branku", řekl bych že ještě není moc vypsaný.. a snad by tomu celkově pomohly i jiné ilustrace. Ty stávající přidávají knížce lehký punc amatérismu... i když zase, třeba obálka je dost dobrá .
Na každý pád, jsem rád že ta knížka vyšla, a moc rád jsem si ji, s lehkým mrazením v zádech nad jejím poselstvím , přečetl.

22.04.2020 3 z 5

Jimmy Corrigan: nejchytřejší kluk na světě Jimmy Corrigan: nejchytřejší kluk na světě Chris Ware

Divné , prazvláštní, pitoreskní, neobvyklé, podivné, nudné, nepochopitelné, čudné, bizarní, ale přelouskal jsem to do konce.

18.04.2020 1 z 5

Mráz přichází z Hradu Mráz přichází z Hradu Michal Viewegh

Tak, jakoby pokračování Mafie v Čechách se mi už tolik nelíbilo, nemělo to takový tah na branku a chyběl WOW efekt prvního dílu.

10.04.2020 3 z 5

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Moje první knížka od Viewegha, a vůbec to nebylo špatné. Koupě nelituji, a už se těším na další díl....

10.04.2020 4 z 5

100 největších fuj! na světě 100 největších fuj! na světě Anna Claybourne

Tohle dílko opravdu nemá chyby... Úplný kulinářův sen. Dozvíte se v něm nejen o sicilském sýru , který máte konzumovat až když je prolezlý červy, ale i o pečených sklípkanech, polévce z vlaštovčích hnízd nebo o tom jak se upravuje třeba netopýr.

29.03.2020 5 z 5

Aenarionova krev Aenarionova krev William King

Opět se mi potvrdilo, že jsem neudělal chybu, když jsem si zařadil tohoto autora mezi mé oblíbené spisovatele. Umí psát velmi čtivou fantasy, a krásně se u jeho knih relaxuje...

22.02.2020 4 z 5

Caledorův meč Caledorův meč William King

Ani druhý díl tohoto příběhu mne nezklamal. je to kvalitní čtivá fantasy od osvědčeného autora.

22.02.2020 5 z 5

Čepel entropie Čepel entropie Vilém Koubek

Snaha šokovat, pokusy o humornå přirovnání a drsnē hlášky, ale osobně se mi to zdálo spíš zmatenější. Občas něco nedovysvětlenēho, skoky v ději...
Ale kdybych nečetl Kulhånka, Kopřivu, Žambocha či Kotletu, byl bych nadšen. Takhle mi to připomínalo jen odvar z toho všeho

17.02.2020 3 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Je to takový kraťas, který musíte mít, když je ve vaší knihovně celá série Bratrstva krve. Ale funguje to ,samozřejmě, i jako samostatná kniha.

14.02.2020 5 z 5

Politicky nekorektní vtipy o islámu, migraci a EU aneb Již brzy zakázané a trestné? Politicky nekorektní vtipy o islámu, migraci a EU aneb Již brzy zakázané a trestné? Jan Belica

V dnešní době, potřebná kniha. Navíc bojovat humorem proti mnoha nešvarům, jako je třeba totalita, hloupost tzv. sluníčkářů a nenávistné ideologii a náboženství, v tom máme docela tradici.

12.02.2020 5 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

No, oproti prvnímu dílu je tohle trošku sešup... Škoda.

05.02.2020 3 z 5

Les přízraků Les přízraků Juraj Červenák

Opět napínavá a čtivá kniha. Spisovatel zase nezklamal. Každá jeho z knih byla vždy trefou do černého.

01.02.2020 5 z 5