Adelix Adelix komentáře u knih

Respektovat a být respektován Respektovat a být respektován Pavel Kopřiva

Výborná kniha, do detailu vysvětlené metody, jak efektivně komunikovat s dětmi, ale i s lidmi kolem nás. Více teď pozoruji, jak lidé komunikují se svými dětmi, a mám radost, že vídám hodně lidí, kteří intuitivně jednají s dětmi partnersky. Pokud ne, představuji si, jak bych jednala já, ale není to vždy jednoduché. Zaujala mě zejména část o pochvalách a odměnách, protože bych je, jak se znám, používala, a ani si neuvědomila, že se jedná o laskavou manipulaci. Dále se mi líbilo, že autoři dávají i podněty, jak nastavit hranice, a přesto zůstat respektujícím rodičem.

24.05.2016 5 z 5

Kúzelné upratovanie: Japonské umenie, ako zbaviť dom neporiadku a nájsť životnú harmóniu Kúzelné upratovanie: Japonské umenie, ako zbaviť dom neporiadku a nájsť životnú harmóniu Marie Kondo

jednoduchá metoda KonMari. Spoustu rad jsem doma zavedla do praxe.

24.04.2016

Koncept kontinua Koncept kontinua Jean Liedloff

Výborná kniha, měl by si přečíst každý, kdo čeká miminko. V zásadě je třeba následovat svůj instinkt, v prvních měsících děťátko co nejvíce nosit na těle a později jej nechat svobodně objevovat svět.

14.01.2016 5 z 5

Mapa času Mapa času Félix J. Palma

Po delší době pro mě pořádnější bichle :-) ale v podstatě se jedná o tři příběhy. Mě jako nenapravitelnou romantičku dostal druhý příběh o Claire a Tomovi. Celkem složitá zápletka, která ale nakonec logicky dosedá, klobouk dolů před autorem. První část byla na mě příliš depresivní a třetí fantasmagorická.

08.12.2015 3 z 5

Život té druhé Život té druhé Adele Parks

Líbil se mi námět a přečtení rozhodně nelituji. Kniha je velmi dobře a vtipně napsaná, na některých místech se poznávám :-) Je zajímavé zkusit si představit, že žijeme životním stylem někoho jiného. Ke knize se určitě v budoucnu ještě vrátím.

08.12.2015 5 z 5

Pravdivý příběh lži Pravdivý příběh lži Hana Lasicová

Příběh mi v mnohém připomíná pásmo nápadů, co všechno se dá podniknout v Paříži, když se člověk osvobodí od práce a povinností. Natálie zprvu nadšeně odjíždí pracovat do Paříže, postupně ale zjistí, že život ´´métro-boulot-lit´´ ji nenaplňuje. Příběh je o nevázaném životě mladé Slovenky bez závazků v Paříži a o nešťastné lásce... neměla bych takovou odvahu se vším praštit jako ona, každopádně snít o tom můžu :-)

08.12.2015 5 z 5