3DD!3 3DD!3 komentáře u knih

Batman: Bílý rytíř Batman: Bílý rytíř Sean Murphy (p)

Příběh o dvou stranách jedné mince. Joker spolkl pilulky, které ho udělají příčetným a chce Batmana porazit v jeho vlastní hře. Murphy vytahuje současné problémy velkých měst a řeší je díky klaunovým informacím z druhé strany barikády. Korupce, kriminalita, stavební obnova opuštěných oblastí, Joker má řešení. Pořád jde o komiks a některé zvraty a vyústění jsou malinko kostrbaté, ale celkově jde solidní kus s výborně nakreslenou akcí a originálním dějem. Překvapivě je zde Harley za toho největšího manipulátora a v zásadě i hlavního hrdinu Bílého rytíře

06.12.2020 5 z 5

Lobo se (z)vrací Lobo se (z)vrací Alan Grant

V dnešní hyperkorektní době je číst Loba pomalu hřích. Brutální úchylárna, která nešetří nikoho a nic. Klystýr všemu nebeskému. Jeden z nejlepších Lobáčů. Bisleyho kresba je fantastická.

03.12.2020 5 z 5

Výchova a trest Výchova a trest Aleš Kot

Kotův Sebevražedný oddíl má spád, skvělé hlášky a hlavně je zábavný. King Shark si čte o Rumim, Deadshot je oživován z mrtvých a v Las Vegas řádí hrouda ze zombíků. Paráda.

30.11.2020 5 z 5

Conan z Cimmerie. Svazek II Conan z Cimmerie. Svazek II Luc Brunschwig

Skvělá sbírka. Dcera pána mrazu je jednoznačně nejlepší. Dokonalá kresba rochnící se v nahotě titulní krásky na pozadí sněhových plání připomíná Franka Millera. Zbylé povídky jsou stále velice dobré, svižné a dostatečně věrné předloze. Přesto je Dcera s přehledem zastiňuje.

21.11.2020 5 z 5

Almuric Almuric Robert Ervin Howard

Howardova nesci-fi má švih a grády na jaké jsme zvyklí z Conana a spol. Napojení některých událostí je sice trochu krkolomné, ale je to ohromná zábava plná létajících nestvůr, nahých krásek a pobíhání po svobodném světě, který si autor vysnil a hodil na papír. Rematerializovaný Esau Carin je možná ze součastnosti, ale jeho barbarské kořeny se nezapřou.

20.11.2020 4 z 5

Návrat do minulosti Návrat do minulosti Chip Zdarsky

Žďárský se s tím moc nepáře a místo opatrného cestování časem nabízí totální překop minulosti. Spidy chce pomoct, ale je rozený smolař a všechno se zesere tak kardinálním způsobem, že se bude strýček Ben v hrobě obracet. Dětské blbnutí a zábavné zvraty sice cílí na mladší čtenáře, ale není to na škodu, když se to dělá dostatečně kreativně. Osvěžující čtení.

20.11.2020 4 z 5

Americká válka Americká válka Omar El Akkad

Nezáživně a suše o důležitém a především současném tématu. El Akkad prorocky převrací poměry mezi zeměmi s křesťanskými a muslimskými hodnotami, ale čistě v zájmu vytvoření vějičky v synopsi. Budoucnost Ameriky vykoupaná v extrémizmu je překvapivě nudná a soustředí se na běžný život průměrné rodiny a dívky, která hledá ve světě své místo. Zbytečné popisy nedůležitých detailů života v táboře možná mají základy v realitě, ale příběhu rozhodně neslouží. Zásadní události formující okolní svět jsou přeskakovány či dovysvětlovány záznamy z výslechů či konferencí. Technologický posun se takřka zastavil a my se stejně jako hrdinka brodíme bahnem utečeneckých táborů a až za polovinou knihy začne být děj trochu zajímavý. Závěr který převezme synovec Ben je hodně silný a nutí k zamyšlení. Kéž by to napsal někdo kdo má talent vyprávět.

19.11.2020 3 z 5

Život a smrt barbara Conana: Kniha první Život a smrt barbara Conana: Kniha první Jason Aaron

Aaron se drží Howardova stylu a doplňuje již stávající dobrodružství a láká na takzvaný poslední příběh o Conanově smrti, kterým uvozuje jednotlivé ždibečky ze života prohnaného dobrodruha. Kresba Mahmuda Asrara, není vůbec špatná, ale jakmile na scénu nastoupí Gerardo Zaffino zamrzí, že sérii nedostal on. Ponurý příběh o šílenství a nemoci zvané civilizace nemohl dostat lepší vizuální stránku. Doufám, že ani druhá kniha nezklame.

13.11.2020 5 z 5

Budování impéria Budování impéria Nick Spencer

Budování impéria je především o vzestupu hauptsturmführera Ameriky, který pomalu svět posouvá blíže k diktátu pod vedením Hydry (a lidé tomu jistě ještě zatleskají). O doplňování informací a odhalování dosud skrytých skutečností. O tom co se stalo když entita zvaná Kobik přepsala minulost Steva Rogerse. Scénárista Nick Spencer vykládá karty a vypadá, že to bude zdrcující zakončení. Zdrcující pro svobodu a demokracii samozřejmě.

02.11.2020 4 z 5

Hodiny posledního soudu 1 Hodiny posledního soudu 1 Geoff Johns

Moore si bude muset pořídit extra velkou rakev, aby se mu pak v tom hrobě dobře obracelo. Kopírka Johns, ale tentokrát překvapil a styl, nové charaktery a vůbec celé to překlopení do DC světa zatím zvládá na výbornou. Zatím protože ve chvíli, kdy to začíná být opravdu zajímavé končí první kniha. Takhle nezbývá než pochválit zajímavý nástřel a fantastickou vizuální stránku Garyho Franka, která modernizuje původní, klasickou kresbu Davea Gibbonse. Dr. Manhattan zatím jen ve vzpomínkách.

19.10.2020 5 z 5

Věk supernovy Věk supernovy Liou Cch'-sin

Prý vyprávění všedního a nezáživného příběhu. Věk supernovy rozvíjí myšlenku smrti lidí starších 13ti let, kdy Zemi zdědí děti. Děti, které po té co překonají strach a šok z toho, že je rodiče opustili mají jedinou touhu a tou je hra. Liou nabízí spoustu neotřelých myšlenek a zákrut, které by napadly pouze děti. Stránky ubíhají a vy si uvědomíte, že to my jsme ty děti. S příchodem globální internetové sítě a zpřetrháním vazeb s minulostí jsme my ty děti, které hledají další novou hru. Vládní představitelé nám teď jednu našli, ale zdá se, že se lidé moc nebaví.

16.10.2020 5 z 5

Bez domova Bez domova Jason Aaron

Silný závěr s nečekaně optimistickým koncem. Castle odhaluje maso a ukazuje kost, beze zbraní, bez úkrytu se propracovává ke Kingpinovi. Na scéně se objevuje Elektra, která přes své kvality nedosahuje Bullseyova statusu. Bitka se Punisherem je samozřejmě řádně krvavá, ale mnohem silnější jsou klíčové střípky ze života, které v závěru vidíme (první pusa, první zabití...), momenty které ho formovaly.

15.10.2020 5 z 5

Válka říší se blíží Válka říší se blíží Jason Aaron

Předvoje velkých událostí Marvelu to u nás nemají moc jednoduché. Většinou navnadí na něco, čeho se ve finále ani nedočkáme. Válka říší se blíží, ale jestli ji CREW nevydá zvlášť, dočkáme se v příští knize pouhého epilogu. I tak se ukazuje, že v rukách kvalitních tvůrců mají tahle torza smysl. I když nejde o jejich nejlepší práce, respektive ji takhle po kouskách nejsme schopni zcela ocenit, stojí za čtení.

10.10.2020 4 z 5

Metabaron Metabaron Alejandro Jodorowsky

Akční smršť s brutálně otevřeným koncem, který zkoumá vícero jsoucen. Fantastická kresba a velmi solidní scénář nabízí porci skvělé zábavy a Jodovým pokračovatelům všechna čest. Zvládli svůj úkol na jedničku.

06.10.2020 5 z 5

Chronolity Chronolity Robert Charles Wilson

Čtivá věc s výborně prokreslenými postavami. Zajímavý nápad s pomníky z budoucnosti, ale není úplně uspokojivě vysvětlen a z žánru sci-fi míří spíše k čiré fantazii. Wilson navíc v závěru hodně mlží a raději toho moc neodkrývá, protože by se mu to celé skácelo jako domeček z karet. Přesto všechno mají Chronolity neskutečný drajv a je problém je odložit.

24.09.2020 3 z 5

Mýtus Cthulhu Mýtus Cthulhu Norberto Buscaglia

Největším rizikem komiksového zpracování bylo, že když neurčité popisy získají formu, na světle ztratí na své děsivosti. Uvidí-li čtenář jejich podobu, zbaví se svých obav. Kresbu nechá vytisknout na tričko nebo hrnek na čaj jako humorné vyjádření svého postoje ke strachu, tak jak to káže dnešní doba. Monstra jako Cthulhu nejsou pro smích, mají varovat. Jsou zosobněním problémů, které neumíme řešit, obav ze šílenství které neumíme léčit. Obav, že smrt nebude vysvobozením. Zůstane jen dalším krokem do neznáma.

08.09.2020 5 z 5

Harleen Harleen Stjepan Šejić

Skvěle vykreslený původ postavy, která v české mutaci neměla štěstí na vydané příběhy. Harley je žena, se sebedestruktivními sklony, která se zamiluje do největšího násilníka pod sluncem, protože mu chce pomoct. Nechává se zneužívat a bít. Tak se jí to líbí. Tohle je příběh o tom jak a proč mu propadla. Nádherná kresba, promyšlený příběh. Fajnšmekrovinka.

20.08.2020 5 z 5

Zelená krev 2 Zelená krev 2 Masasumi Kakizaki

Děj je malinko prvoplánový a často až naivní, ale Kakizakiho zachraňuje vyhrocenost konfliktů a skvělá kresba.

13.08.2020 4 z 5

Modlitba za déšť Modlitba za déšť Ed Brubaker

Asi nejlepší díl série. Pomalý rozklad grungeové kapely kombinovaný s amnézií Josephine, která se nedrží zpátky a omotává si jednoho chlapa za druhým, je neskutečně podmanivý. Linka se sériovým vrahem, hlavně jeho motiv, je neskutečně silná. Nemůžu se dočkat finále.

02.08.2020 5 z 5

Věční hrdinové Věční hrdinové Geoff Johns

Kostrbaté knihy předcházející příchodu zlých verzí superhrdinů jsou zapomenuty. Pokřivené původy zlého světa a rubanice kovových lidí v závěru za to stála. Dialogy jsou sice chatrné, ale nosný dej a Reisova kresba tentokrát stačí. Otevřený konec, ale natahuje sérii téměř do nekonečna. Johns nemá cit pro dramaturgii.

30.07.2020 4 z 5