1871 1871 komentáře u knih

Potkanka Potkanka Günter Grass

trochu těžké a zdlouhavé, ale fascinujíc. 4 opakující se, smíchané, navzájem trochu propojené sny, či myšlenky a představy? Sám mám v reálu problém s tím, aby se mi sen opakoval a navazoval na sebe ve 12 uspořádaných kapitolách, rekord mám jen asi 3 opakování a to už hodně dávno.

18.03.2016 4 z 5

Návrat Návrat Vladimir Nabokov

Zavzpomínal jsem si na své mládí, kdy jsem měl také chvilky, vidět to tak černě.

23.02.2016 4 z 5

Neviditelný Neviditelný Herbert George Wells

klasika
Neviditelný mi byl sympatický až do chvíle kdy chtěl ovládnout svět. Já bych spíš užíval okamžiky nerušeného pozorování, to jsem v příběhu nezaznamenal ani jednou.

23.02.2016 4 z 5

Mladík z povolání Mladík z povolání Jan Otčenášek

Ze všeho nejvíc sled myšlenek a vzpomínek, tak jak už se hlavou honí. O to víc se musí čtenář nesoustředit, spíš ponořit vnímat a proplouvat, jinak se mu pomíchají z vlastními a je to v.... jednom chumlu

12.02.2016 3 z 5

Do propasti Do propasti Bernd Perplies

nejpovedenější z celé série

23.01.2016 4 z 5

Čas zkázy Čas zkázy Bernd Perplies

O něco lepší než první díl

17.01.2016 3 z 5

Bájná pečeť Bájná pečeť Bernd Perplies

Neměl jsem kam sáhnout, tak jsem si půjčil od dětí. Bylo to zdlouhavé, hlavně začátek. Zkusíme druhý díl.

27.11.2015 2 z 5

Aktivní anděl Aktivní anděl Walter Kirn

Tak trochu muž z Akapulka. Nevím jestli byl to byl záměr už od počátku, změnit úplně pohled na hrdinu ke konci děje, nebo jen nějak naštval autora a ten z něj udělal něco zcela jiného.

06.09.2015 2 z 5

Vzkříšení Vzkříšení Lev Nikolajevič Tolstoj

Román o vzpouře proti konvencím. Proti těm konvencím oficiálním - způsob využití půdy, nakládání s vězni.... Proti těm neoficiálním - beztrestnost bohatých, zneužívajících nižší vrstvy sexuálně i jinak, zneužívajících veřejné prostředky, korupce a klientelismus.
Cestou k nápravě jsou ale opět jen konvence, sociální, užité za nezvyklých okolností. Boháč si bere trestankyni a bývalou prostitutku. nakonec z plánu sice sejde, ale...

16.04.2015 4 z 5

Ortodoxie Ortodoxie Gilbert Keith Chesterton

Víra je už z významu toho slova neobhajitelná důkazy. Je-li k něčemu důkaz, už v to nevěřím v tom pravém slova smyslu. Už to přijímám jako dokázaný fakt. Proto je v Novém zákonu ona pasáž o nevěřícím Tomáši. My po staletích už nemůžeme vložit prst do Jeho ran a hledáme důkazy jiné. I tato kniha hledá důkazy a vyvrací důkazy odpůrců. Jako takovou jsem ji četl kdysi. Po letech jsem ji přečetl znovu a beru ji jako další pohled na věc a to že mi předkládá myšlenky a formulace, které vydává za důkaz ignoruji, rozuměj ignoruji ono slovo důkaz. Hledám v tom novou myšlenku, její běh a její vliv na ostatní, které následují.

16.04.2015 3 z 5

Podivuhodné příběhy a dobrodružství Jana Kornela Podivuhodné příběhy a dobrodružství Jana Kornela Miloš Václav Kratochvíl

Hezká knížka až na ty propagandistické vsuvky, poplatné době vydání.

31.03.2015 3 z 5

Straka v říši entropie Straka v říši entropie Markéta Baňková

Byl jsem zvědav jaká je bajka o složitých fyzikálních problémech. Byla, ale ne tak překvapivá jak jsem čekal. Spíš jen popis, žádné překvapivé poučení, žádná pointa...

14.03.2015 2 z 5

Kniha apokryfů Kniha apokryfů Karel Čapek

Když se někdo pustí do takto klasické látky a postaví se k ní naprosto odlišně než původní autor, tak to chce hodně odvahy a ještě více umu. A jak je vidět, umu bylo opravdu hodně, čte se to dodnes.

11.01.2015

Motivace zvenčí je jako smrad ...za pár hodin se vyvětrá Motivace zvenčí je jako smrad ...za pár hodin se vyvětrá Ivo Toman

Nejsem šéf a nemám podřízené, ale pohled z druhé strany je zajímavý. Poznat taktiku nepřítele. Pohled autora na vzdělávání a motivování zaměstnanců je neobvyklý a místy i drsný. Svým způsobem je jeho návod nejsnazší cesta.

11.01.2015 4 z 5

Lila: Zkoumání morálních zásad Lila: Zkoumání morálních zásad Robert Maynard Pirsig

Trochu těžké, trochu zdlouhavé, ale našel jsem v tom několik nových myšlenek. Příběh spisovatele a Lily je zajímavým oživením a pozadím jeho úvah. Bez onoho příběhu by to nebylo ono.

11.01.2015 3 z 5

Vím, co si myslíš Vím, co si myslíš Thorsten Havener

čeká mne pracovní pohovor, řeším problémy s dětmi, mám kolegy... Nechci nikoho nějak násilím ovládat, ale chci vědět jak mé chování působí na jiné a proč se já při střetech cítím jak se cítím. Na hodně těchto otázek jsme tady našel odpověď.

04.01.2015 4 z 5