Čas zkázy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rovnováha magie byla narušena. Svět nyní stojí nepatrný krok před záhubou... Mladý novinář Jonathan byl proti své vůli vtažen do konflliktu dvou frakcí mocných kouzelníků a musí bojovat za svou záchranu. Události jsou natolik znepokojující, že svou pozornost k Londýnu obrací i svatá inkvizice v Římě. Prazdroj magie v troskách Atlandidy musí být uzavřen. Podaří se závod s časem vyhrát a odvrátit tak jistý konec lidstva? Druhý díl napínavé trilogie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145126/cas-zkazy-145126.jpg 4.332
Série

Věk magie 2.

Žánr
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)
Orig. název

Magier Dammerung - Gegen die Zeit, 2011

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Čas zkázy

Přidat komentář
Dracicanda
09.03.2018

Do teto série sem se zamilovala. Dej je napínavý a velmi zajímavý. Pozor trochu prozrazuji dej.

Hlavně mne překvapila scéna kdy Drummond umíral a nabídl Jonatanovy svůj popel, to bylo fakt neočekávaný. Také jsem si oblibyla postavu Holmese, ty jeho hlášky sou taky bezva. Strašně roztomilý se mi přijde Ruprt a také me natchla Nautilus. No prostě super příběh.

Elsa14
02.03.2017

Krásné pokračování série Věk magie. Kniha vás dokázala vtáhnout do děje, který byl naprosto krásně napsán. Zde už si konečně nepletu jména postav, které se v příběhu vyskytují.


1871
17.01.2016

O něco lepší než první díl

pavlina6482
08.04.2015

Skvělý druhý díl knižní série Věk magie. Zajímavé zápletky, čekané i nečekané zvraty. Oceňuji fantasii autora.

Alee
06.01.2014

Je pravda, že takové ty akční scény přijdou až v poslední třetině knihy, ovšem není pravda, že by se nic nedělo. Na tento úkaz jsem si zvykla už u prvního dílu. Hrdinové se nejdřív jaksi potýkají se svou situací a překonávají překážky, které jim autor přímo labužnicky klade do cesty, a až se vypořádají s tím, začnou přecházet v jakýsi protiútok. Mě osobně se tohle například líbí a pokud je to v rozumné míře, tak je fajn, že příběh tak vypadá reálněji. Prostě ne vždy všechno vyjde jak má a hlavní hrdinové (i když mají skvělý plán) jsou prostě taky jen lidi, takže nemůžou počítat se vším. Jsem ráda, že záporáci nejsou jen laxní páprdové, co čekají, až je někdo přijde zabít. Naopak kupříkladu hlavní záporák Wellington je zatraceně chytrý a mocný člověk, co nenechává nic náhodě a přestože má v příběhu úlohu zápornou, má pro to, co dělá, své důvody a jde si tvrdě za svým. Možná proto je o to děsivější, protože je o dost živější. Hlavní hrdinové podléhají slabostem a svým povahám, takže Jonathan prostě nemůže zapomenout na svou zbožňovanou, Randolph prostě nevymyslí strategický plán a vše vyřeší dynamitem a Holmes myslí i v nejnapjatější situaci na whiskey. McKellen je zatraceně tajnůstkářskej dědula, kterýho bych občas nejraději propleskla za to, co všechno si nechává pro sebe. Ale když se na celý příběh podíváme celkově tak na to, jak krátký časový úsek děj zabírá je vlastně akční až moc ;) Já jsem nadšená, tenhle typ příběhů miluju a doporučuju všem, co mají rádi něco na pobavení, zamyšlení a zábavu. A s tematikou viktoriánské Anglie, kde i největší záporák je gentleman :)

Selket
08.06.2013

Všechen děj je nahečmaný až na poslední třetině knihy, trochu frustrující...