To by se zvěrolékaři stát nemělo

To by se zvěrolékaři stát nemělo https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22769/to-by-se-zverolekari-stat-nemelo-22769.jpg 5 1063 123

Zvěrolékař série

James Herriot pokračuje ve své venkovské praxi, překonal první těžké začátky, získal si oblibu, a někdy se sám sobě diví, proč setrvává na nevlídných yorkshirských blatech. Ovšem na druhé straně má už v Darrowby zavedenou praxi, a trampoty se zvířecími pacienty a často nevypočitatelným šéfem, které dovede Herriot tak kouzelně vylíčit, mu vyvažují schůzky s krásnou dívkou Helen. Herriotova knížka je vyprávěním o úspěších a omylech, životních výhrách a klopýtnutích, s nimiž se musí vyrovnat každý. A autor to dokázal s nepřekonatelným hřejivým humorem, který je nadčasový, a proto získává stále nové a nové čtenáře po celém světě.... celý text

Literatura světová Romány Příroda, zvířata
Vydáno: , Baronet

It Shouldn't Happen to a Vet , 1972

renataab
04.01.2016 4 z 5

Kouzelné až roztomilé vyprávění o práci se zvířaty.

kalache
01.12.2015 5 z 5

...jako člověk z hospodářství mohu potvrdit,že si pan Herriot vůbec,ale vůbec nevymýšlí...

Janka7
05.08.2015 4 z 5

Milé nadějné čtení, které se dá číst stále znovu a znovu... Vtipné a laskavé životní příběhy anglického zvěrolékaře, je vidět, že lidi měl rád.....

woodward
23.06.2015 5 z 5

Autor se víc jak třicet let věnoval své profesi a celá ta léta nasával vzácnou esenci yorkshirského kraje, kterou na nás pak v pěti dílech svých zvěrolékařských pamětí vychrlil, jako když bůh Izraelitům v poušti sypal manu nebeskou. Historky jsou to veselé i jímavé, tragické i třeskuté, jako život sám.

Jejda
02.06.2015 5 z 5

Krásné vtipné oddechové...Doporučuji nejen všem milovníkům zvířátek.

nemer
31.12.2014 5 z 5

Všechny Herriotovy knihy jsou kouzelné, prodchnuté čistým člověčenstvím a nezměrnou láskou ke všemu živému. Pohádkový autor a zřejmě úžasný člověk, který se jistě nemalou měrou také zasloužil o popularizaci veterinárního lékařství (četla jsem ještě starší vydání, která v databázi nejsou, netuším, nakolik byly "inovovány" nebo kým byly překládány tyto nové verze, ale původní četba je jen těžko překonatelná. Herriotovy příběhy miluju od dětství a na kráse jim neubrala ani velmi, velmi dlouhá doba. Člověk si úplně přeje zažít na vlastní kůži ona průkopnická léta, kdy byl sice život nesmírně těžký, ale tak nějak hezčí a plnohodnotnější. Mimochodem nechápu, proč se překladatelé/vydavatelé víc nedrželi názvů v originále, nevznikl by ten šílený zmatek) Takřka povinná četba pro budoucí i vystudované veterináře a všechny milovníky zvířat :)

TERKA2
12.10.2014 5 z 5

Správná volba pro zlepšení nálady. Hezky se čte a příjemně pobaví. Brzy se chystám na další.

tesar_dali
02.08.2014 5 z 5

Ludsky napisane, vtipne oddychove citanie

ritz
22.07.2014 5 z 5

Mám ráda knihy o zvířatech a o lidech, kteří zvířata milují. Pan Herriot je dokáže popsat do všech detailů a všechno mu věřím.

pove
07.07.2014

Kdo si tuto knihu neoblíbil, ten jako by nežil.

Pemca
29.05.2014 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla nic tak vtipného, výborné pro špatnou náladu, ze života. "slepice začaly filozoficky hrabat podél cesty" no masakr :D :D :D

notburga
14.05.2014 5 z 5

Za mě nejlepší autor knih na podobné téma (blíží se mu jen Luke Gamble). Oddechové i k zamyšlení a člověk se i něco naučí.

frana.cz
16.02.2014 5 z 5

Úžasná kniha plná humorných situací o to vtipnější když si uvědomíte, že to autor psal podle zážitků ze své skutečné praxe. O knize jsem se dozvěděl až na doporučení známého a velice mu tímto děkuji. Nádherný zážitek. Je to první kniha od tohoto spisovatele, kterou jsem četl a rozhodně ne poslední.

delena4ever
20.08.2013 5 z 5

U této knihy jsem se opravdu bavila. Nejvíce u rozhovorů Tristana a Siengfrieda.

bbara155
28.06.2013 5 z 5

První knížka, kterou jsem od tohoto autora četla a hned jsem pak hledala další. Veselé i smutné příběhy venkovského veterináře jsou psané celkem jednoduchým stylem. Přesto, nebo možná právě proto, jsou čtivé a zajímavé. Laskavý humor a empatie, soucit i vytrvalost a síla - to všechno dýchá z milé Herriotovy knihy.

J.angel
21.03.2013 5 z 5

Moje obrovská srdeční záležitost!

kattyV
11.03.2013

Jsem nějaká zmatená. Svůj předchozí komentář jsem psala ke k vydání z roku 1978, které mám doma. A anotace je úplně jiná, i skutečný obsah odpovídá oné antoaci - je to o tom, jak Herriot začíná, nikoli jak pokračuje. I když schůzky s Helenou tam jsou Tak nevím.

lacinovajanulka
28.01.2013 5 z 5

Bajecna kniha, pobavila jsem se u ni, vyborna na oddech :)

kalista1
31.12.2012 5 z 5

Příjemné vyprávění o radostech a strastech mladého veterináře z yorkshirské krajiny. U této knihy se člověk nejednou zasměje nebo potlačí slzu pohnutí. Četl jsem ji už dvakrát a i když je to čistě prozaický příběh, tak rozhodně nepostrádá špetku té poezie, která každému ukáže krásu života.

Argony
21.05.2012 4 z 5

Suprové čtení, teď jsem tuto knihu podstrčila partnerovi a moc se mu líbí, dokonce si ji uzmul kolega z práce :-)

Vydání tohoto prvního dílu bylo více. Nejprve v měkkých deskách v jedné knize (všech 67 kapitol) ve Svobodě. Pak to vydal Knižní klub ve dvou knihách s pevnou vazbou. No a nakonec Baronet :-( který první knihu vydal také na dva díly (v prvním je 31 kapitol), ale pro změnu, každý díl pojmenoval jinak.

Takže jsem také naletěla a zakoupila Zvěrolékař na blatech a následně zjistila, že je to první část knihy, která vyšla ve Svobodě i KK jako To by se zvěrolékaři stát nemělo.