Zrodená z ohňa

Zrodená z ohňa
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468924/bmid_zrodena-z-ohna-iXB-468924.jpeg 5 3112 3112

Tretí diel najúspešnejšej fantasy série súčasnosti Trón zo skla v hlavnej úlohe s najobávanejšou nájomnou vrahyňou Celaenou Sardothien! Celaena sa už vysporiadala s nebezpečnými protivníkmi i so srdcom rozlámaným na márne kúsky. Teraz myslí len na pomstu, no ako kráľova šampiónka musí slúžiť podlému tyranovi, ktorý má všetko na svedomí. Kapitán kráľovskej gardy ju však vyšle do Wendlynu netušiac, že Celaenina minulosť aj budúcnosť sa skrýva práve v ďalekom kráľovstve férov. Pomoc férskej kráľovnej má však privysokú cenu... Kým Celaena vo Wendlyne bojuje s démonmi minulosti, v Erilei sa na útok pripravujú nebezpečné sily. Chaol a Dorian sa púšťajú do boja s temnotou, akú nečakali ani v najhorších nočných morách. Obávané bosorky sa totiž spolčili s tyranským kráľom a krvilačná Manon sa nezastaví, kým pred ňou nebude celá Erilea kľačať na kolenách. Ak dokáže Celaena prekonať samú seba, stane sa najväčšou hrozbou pre kráľa a jeho zem – ale aj pre seba. Nenechajte si ujsť najpopulárnejšiu fantasy sériu súčasnosti: Trón zo skla, Koruna z temnoty, Zrodená z ohňa... a nezabudnite na štyri exkluzívne novely k sérii Trón zo skla!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Slovart (SK)

Heir of Fire , 2014

Ketfl
08.08.2020 5 z 5

Tahle série je fakt skvělá. Moc se mi líbilo členění kapitol, takže jsme se dozvěděli informace od různých postav. Nejvíce mě samozřejmě bavily pasáže se Celaenou a Rowanem (Jeřábem). Ze začátku jsem z toho měla až slzy v očích, jak se k ní hrozně choval. Ale moc se mi líbí, jak se ten vztah vyvinul. Skončilo to zase naprosto dramaticky. Říkám si, jak jsem ráda, že sérii čtu až teď, když je vydaných tolik dílů, protože čekat na ně - to by byla moje smrt :-D

Jen jednu věc bych knize vytkla a za tu nemůže autorka, nýbrž překladatel. Proč je nutné překládat do češtiny i ta jména? Ještě bych pochopila ty klany čarodějnic. V češtině asi pořád zní lépe čarodějnice Černozobých, Žlutohnátek a Modrokrevných - než Blackbeak, Yellowlegs a Blueblood. Ale zatraceně... přeložit Rowana Whitethorna jako Jeřába Bělotrna? Proooč?

Nikoll2
31.07.2020 4 z 5

Opět kniha plná akce a napětí. Sledovat vývoj jednotlivých postav a jejich samostatné (přitom velmi propojené) životy, bylo opravdu poutavé. Knihu jsem nechtěla pouštět z rukou!
Jediné, co mě na knize lehce zklamalo a tolik mě nenaplňovalo, byly pasáže s Manon. Tyto pasáže pro mě byly nejméně zajímavé, i když stále něco přinášely.
Zkrátka autorka opět nezklamala a já jdu ihned na další díl. :)

tabaluga
31.07.2020 5 z 5

No tak toto bylo naprosto úžasné.. Kniha plná akce, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Úplně mne to pohltilo. Postavy se vyvíjejí zajímavým směrem. Úseky s Manon působily trochu rušivě, ale věřím, že důvod, proč se v knize vyskytovaly se ukáže hned v dalším díle. :-) kniha skončila opravdu ve velmi napjatém okamžiku a já se ihned vrhám na další díl, jen nevím, proč je každý další díl tlustší a tlustší:-D

Milkabar
30.07.2020 4 z 5

Celkem ctiva oddechovka. Zenska ruka se nezapre - drobne detaily mohou pusobit rusive: Na jakem principu funguje chladici box, kdyz veskera magie se ztratila? Nebo - kapesni hodinky uz jsou vynalezeny, ale strelne zbrane ne?

DannyLady
01.07.2020 4 z 5

No kniha měla pomalejší rozjezd a nemohla sem se tam ze začátku začíst. Kapitoly s Manon pro mě byly ze začátku fakt utrpení a nejraději bych je přeskakovala. Později i její kapitoly byly lepší, ale až ke konci knihy.

Ovšem asi tak od setkání s Rowanem to nabralo úžasné grády a já konečně našla postavu, kterou budu milovat v této sérii. V prvním a druhém díle to měl pod palcem Chaol, ale Rowan ho převálcoval na plné čáře. To mě ovšem přivádí k jedné strašné věci. Rowan se v české verzi knihy jmenuje Jeřáb. Opravdu nechápu, jakého intelektuála napadlo překládat jména a své rozhořčení ani nevím jak vyjádřit. Navíc pro někoho, kdo nezná skutečná jména postav mohlo být trochu matoucí, že se jmenuje Jeřáb a mění se v jestřába.

Ale po té, co jsem toto rozdýchala musím říct, že zatím nejlepší kniha série, ale jsme teprve ve 3. díle a proto si nechávám tu poslední hvězdičku v rezervě.

Karolína346
22.06.2020 4 z 5

Úžasné . Ze začátku jsem se sice nemohla začíst , ale později jsem se od čtení nemohla odtrhnout .

zaba335
17.06.2020 4 z 5

Třetí díl Skleněného trůnu byl dobrý. Oproti jedničce a dvojce trochu slabší, kvůli velkému rozjezdu. Ze začátku jsem měla pocit, že v kapitolách s Manon čtu jiný příběh. Od druhé půlky se to ale nějak zlepšilo. Kapitoly se Cealenou a Jeřábem byly úchvatné a Dorian s Chaolem byla taková třešnička na dortu. Přišlo mi, že je tento díl takový seznamovací pro pokračování. Čtivost je každopádně stále na vysoké úrovni.Konec je velmi otevřený a tak jsem zvědavá na další díl. Celkové hodnotím jako takový lepší průměr. Skleněný trůn je prostě boží. ❤

laura
17.06.2020 5 z 5

Po (pro mě) kostrbatějším začátku a chvílích, kdy jsem se do čtení téměř musela nutit, to nabralo grády a spád - a mě to začalo bavit. Moc.

Zpočátku jsem se ztrácela v různých dějových liniích a ta čarodějnická šla úplně mimo mě - ale pak... Pak jsem se zamilovala. Abraxos si mě získal stejně jako si dokázal získat Manon - a já jim začala fandit a bát se o ně zrovna tak jako o ostatní hrdiny této ságy.

Tak trošku jsem tušila, že ne všichni se dočkají těch šťastných konců - a nemýlila se. Ten konec, to byl nářez. Překvapivý, drsný, syrový, bez špetky slitování - ale zároveň plný příslibů, naděje a víry, že takhle to skončit přece nemůže...

Napínavý, čtivý (v tom už máme jasno :), strašidelný příběh plný nestvůr a zla, plný zášti, nekalých intrik, temnoty - ale také plný lásky, naděje, síly a odhodlání bojovat za lepší svět a za ty, kteří se ho už nedočkají.

Každopádně postavy se vyvíjí, charaktery se prohlubují, a to co tam dřímá, se zvolna sápe na povrch. Už se těším na další díl.

No a obálka? Jako vždycky úchvatná :)

Mozkovna
11.06.2020 5 z 5

V komentářích jsem čítala, že tato kniha je (zatím) nejlepší ze série. Nemohu nesouhlasit!
Pokud jsem v předešlých dílech postrádala akci, v této knize jí bylo spousty. Nebyla kapitola, kde se nic nedělo. Ze začátku jsem měla strach z množství nových postav, ale později jsem si na ně zvykla a dokonce jsem si je oblíbila. Dalo mi teda zabrat pochopit celý ten systém čarodějek, ale jak se to tam omílá stále dokola, nakonec to začne dávat smysl.
Jeřáb byl naprosto super, i když až do konce svých dnů budu vyčítat překladatelce, že jeho jméno přeložila doslova (vždyť co je špatného na jméně Rowan? :'( ). Vnitřní rozpory hlavní hrdinky dávaly smysl a nijak mi nevadily, její moc se mi líbila. I to, jak se k ní musela probojovat.
Na druhé strašně moře jsme nezůstali slepí, měli jsme možnost vidět Zlomuval očima Chaola, Doriana a dvou nových postav. Zmíněné dva jsem si snad ještě více oblíbila, především prince, kterého mi bylo na konci strašně líto.
Jsem nesmírně zvědavá, jak tohle vílí šílenství dopadne. Když jsem se do série pouštěla, neměla jsem nejmenší tušení, co mě čeká, a musím říct, že tato kniha sérii vyšvihla na pozici "nad očekávání". Už se těším na další díly!

Měla bych snad jen dvě výtky, nebo spíš věci, které jsem úplně nepochopila. 1) Jak Celaena přišla na to, že Nehemia skutečně zinscenovala vlastní smrt - to jen z toho rozhovoru s Archerem v minulém díle? 2) A jak vlastně přišla na to, že ji tehdy ve Zlomuvalu zradil Arobynn? Chaol se o tom zmínil, ale nějak mi nejspíš ušlo, jak a kdy na to Celaena přišla. Vůbec se tam o tom nezmiňovala, ani v monologu, jen jedinkrát tam řekla, že si ani nechce připustit, že ji tehdy MOHL zradit právě on. Tak nevím, možná mi něco ušlo, jak jsem četla rychle, abych se co nejdříve dozvěděla, jak bude příběh pokračovat.

Jinak musím autorku znovu pochválit za originalitu jmen postav a míst v příběhu. Už v předešlé sérii (Dvůr trnů a růží) jsem ji za to chválila a tady tomu nebylo jinak.

HEIDI1203
10.06.2020 4 z 5

Tenhle díl mě opravdu moc bavil. Sice mě trochu mrzelo, že Celaena nechala Chaola a nahradila ho Jeřábem, ale Jeřába jsem si taky zamilovala. Fakt dobrá knížka. Celá tahle série je úžasná.

padajicidvere
17.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Uff. Co na to říct. Od knihy jsem se nedokázala odtrhnout, pokud jsem nemusela. Všechny tři dějové linie jsem hltala jedním dechem. Celaenina vnitřní proměna byla odměna za všechny ty útrapy. A ten závěr? Úchvatný! Kdybych nemusela studovat do práce, vrhnu se na další díl.

barbb8k
16.04.2020 5 z 5

Tento díl je určitě nejlepší z celé série. Do děje jsem se začetla a nemohla se odtrhnout.
Celou knihu jsme si naprosto užila, nejvíc se mi líbily hádky dvou hlavních postav. Ty jsou prostě nezapomenutelné a naprosto úžasné.
Od poloviny knihy mi stále v břiše létali motýlci. V této knize je navíc úžasná romantická linka.
SPOILER miluju hate to love.
A ten konec???? bomba

nikiss76
12.04.2020 5 z 5

Pravděpodobně moje nejoblíbenější kniha z celé série. Cealena odjíždí do Wendlynu, kde ji cvičí vílí bojovník Jeřáb. Cealena a Jestřáb se z počátku navzájem nenávidí, proklínají, bojují spolu, ale postupem času si k sobě najdou cestu a jejich vzájemný vztah je plným důvěry, upřímnosti a pochopení. V této knize projde hlavní hrdinka také největší osobnostní proměnou a klíčovou roli v tom sehrál i Jeřáb. Tahle část knihy byla opravdu kouzelná a plná vtipných momentů této dvojice.
Další dějovou linkou jsou klany čarodějnice a jejich wyverni, kteří celé knize dodali obrovskou jiskru. Manon s Abraxosem a Třináctka, to byla prostě jízda.
O trochu méně mě bavila část děje odehrávající se ve Zlomuvalu. Samozřejmě chápu, že byla nutnost rozvíjet příběh i dalších klíčových postav, kteří byli v blízkosti krále Adarlanu (Chaol, Dorian, Aedion) , ale asi bych to trošku zkrátila.
Jinak nemám co vytknout. Paráda, už knihu čtu podruhé.

Chvilkasnění
03.04.2020 5 z 5

Čím dál lepší. ♥ doporučuji

Steiniglovka
28.03.2020 4 z 5

Takhle...do série ST jsem šla proto, že zbožňuju sérii Dvorů a těm Skleněný trůn zatím nesahá ani po kotníky :)
Ale když budu hodnotit nezaujatě, třětí díl se mi líbil zatím ani nejvíc. Hodně jsem si oblíbila Manon a i kvůli ní se těším na další díl, zajímá mě jak se její postava bude vyvíjet. Hlavně její sblížení s Wyvernem...to bylo dokonalé.
Doufám, že mě v dalších dílech čeká hodně zvratů a že Celaena pestaně fňukat a pořádně se opře do bitvy za své království a za svůj lid :)

kolacky
26.03.2020 5 z 5

Tak trochu spoiler: V 55. kapitole jsem se zhluboka nadechla spolu s Celaenou - ona s magií, já s úlevou...

zaandulee
25.03.2020 5 z 5

Další skvělé pokračování série. Když se Celaena vydala mimo Zlomuval, myslela jsem si, že tento díl mě moc nenadchne, jelikož tam s ní nebudou tolik figurovat ostatní hlavní postavy. Nakonec mi to vůbec nevadilo, byla to příjemná změna a samozřejmě jsem si zamilovala Jeřába, hned jak se tam objevil. Jediné co mě na knize moc nezaujalo byly ty kapitoly, které vyprávěly, co zrovna dělají Železozubé čarodějnice, přišlo mi to dost nezáživné a nudné.

E.lisabeth
23.03.2020 3 z 5

Ja nevim... Asi jsem uz proti tyhle serii zaujata, ale me je proste Celeana neprijemna od prvniho dilu a jeste mi prijde ze se skoro nic v takovy tlusty bichli nestalo, krom konce. Posledni dil co jsem mela doma koupeny a do ctvrteho si urcite nepohrnu.

leník511
21.03.2020 5 z 5

(4,5 hvězdičky) Pro mě zatím nejlepší díl. Stejně se ale přikláním víc k druhé sérii od autorky (Dvory).

petrulka
10.03.2020 5 z 5

Tenhle díl má konečně grády. Ne že by první dva byly špatné, ale chybí ta správná nálož pohádkovosti. Oblíbence mám jasného od první zmínky, samozřejmě Jeřába, ostatní mužské postavy jsou zatím slabší. S Aelin to mám tak nějak napůl, zato čarodějnice a wyverni, to je pro mě třešnička na dortu.