Zrodená z ohňa

Zrodená z ohňa https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468924/bmid_zrodena-z-ohna-iXB-468924.jpeg 5 3085 3085

Tretí diel najúspešnejšej fantasy série súčasnosti Trón zo skla v hlavnej úlohe s najobávanejšou nájomnou vrahyňou Celaenou Sardothien! Celaena sa už vysporiadala s nebezpečnými protivníkmi i so srdcom rozlámaným na márne kúsky. Teraz myslí len na pomstu, no ako kráľova šampiónka musí slúžiť podlému tyranovi, ktorý má všetko na svedomí. Kapitán kráľovskej gardy ju však vyšle do Wendlynu netušiac, že Celaenina minulosť aj budúcnosť sa skrýva práve v ďalekom kráľovstve férov. Pomoc férskej kráľovnej má však privysokú cenu... Kým Celaena vo Wendlyne bojuje s démonmi minulosti, v Erilei sa na útok pripravujú nebezpečné sily. Chaol a Dorian sa púšťajú do boja s temnotou, akú nečakali ani v najhorších nočných morách. Obávané bosorky sa totiž spolčili s tyranským kráľom a krvilačná Manon sa nezastaví, kým pred ňou nebude celá Erilea kľačať na kolenách. Ak dokáže Celaena prekonať samú seba, stane sa najväčšou hrozbou pre kráľa a jeho zem – ale aj pre seba. Nenechajte si ujsť najpopulárnejšiu fantasy sériu súčasnosti: Trón zo skla, Koruna z temnoty, Zrodená z ohňa... a nezabudnite na štyri exkluzívne novely k sérii Trón zo skla!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Slovart (SK)

Heir of Fire , 2014

Zdenk@
25.10.2020 5 z 5

Série opět graduje. Vývoj Calaeny je pozoruhodný, šmrnc tomu dodává nová postava v podobě Jeřába. I další nová postava Manon slibuje zajímavou zápletku. Pořád u Maas žasnu nad tím, jak dokáže vytvořit tak propracovanou charakteristiku pocitů, nemluvě o obsáhlých, avšak poutavých popisech krajin, místností nebo věcí.

ewisek22
19.10.2020 5 z 5

No comment. Zamilovala jsem se. Jeřáb je má nová nejmilovanější mužská postava. Opět luxusní záležitost

Tereza432
17.10.2020 5 z 5

Tenhle díl mě opravdu bavil. Místa, věci a postavy jsem viděla tak jasně, že jsem měla pocit, že jsem opravdu Celeana. Líbil se mi vývoj a zvraty v chování a vztazích mezi postavami. Zamilovala jsem si Jeřába a celkově mě bavil vztah, který se mezi ním a Celeanou po dobu celé knihy vyvíjel. Celeana si konečně přestala lhát a snažit se potlačit svou pravou podstatu, za což ji obdivuji. Mám pocit, že v knize se objevují určitě rysy Tolkienovi tvorby, ale vůbec mi to nevadí. Kniha mě naprosto vtáhla do svého děje a měla jsem pocit, že prožívám Celeanin příběh, jako bych byla ona sama. Zaujala mě i postava Manon a celkově ten směr, který se kolem ní odehrává, myslím, že tam se toho ještě hodně změní. Děj odehrávající se v Adarlanu mě bavil nejméně, celé mi to tam přišlo nějaké zvláštní . Kniha byla plná nečekaných zvratů. Opravdu se velmi těším na další díl a jsem na něj vážně zvědavá.

Turante
15.10.2020 4 z 5

Moc se mi líbilo, jak se Cealina vyvíjela, tenhle díl byl plný objevování sebe sama.

Rozalin
22.09.2020 5 z 5

pokračování jako vždy nezklamalo!

alenkacermi
21.09.2020 5 z 5

Sérii čtu jedním dechem. Ještě, že jsem na ní přišla později a mám po ruce všechny díly, protože jinak bych si navodila infarktový stav.
Příběh mě strašně baví. Postavy mě baví, všechny. Je to tak rozvinuté do všech stran, přitom nic neruší, když přebíháte z jednoho děje do druhého. Super.

Nikidree
16.09.2020 4 z 5

Série se mi líbí čím dál víc, ačkoliv stále je tu dost věcí, které bych tomuto dílu (celkově sérii) vytkla.
Díky rozdělení hlavních postav, byla celá kniha zajímavější, jelikož bylo víc dějových linek. Ovšem linka s Dorianem/Cholem byla taková zvláštní. Doteď jsem plně nepochopila, proč jejich vztah natolik ochladl. Vím, že Chaola magie děsí, ale ta jeho nerozhodnost a omezené vnímání, mi na něm vadí. I tak ho mám ale ráda. U Doriana mi naopak vadí, že si víc uvědomuje, co je jeho otec zač a stále nic nepodniká.
Linka s Manon a celkově čarodějnicemi mě v této knize absolutně nezaujala. Místy mě to dokonce nudilo, protože když se objevila první kapitola s ní, vystupovala tam jako děsivá, nebezpečná, krvelačná zlá čarodějnice. Jenže ačkoliv to o sobě i celé její Třinátce tvrdí, nechová se jako bezcitná mrcha. Tedy chová ale díky jejím myšlenkovým pochodům, to celý ten dojem kazí. Nepochybuji, že s ní autorka díky tomu vytvoří překvapující obrat, jen mi prostě nesedla.
Kolem a kolem, díky více událostí, různých zvratů a překvapení je knížka velmi čtivá a snadno hltáte jednu stránku za stránkou (u mě s výjimkou Manon).
Ačkoliv vím, že za to postavy nemůžou, jejich jednání je někdy na hlavu. Dovedu si představit lepší rozhodnutí, která by všem hrdinům kdeco usnadnila. Opravdu jsem zvědavá, jak to bude pokračovat a vyvíjet se. Tak nějak tuším spoustu nečekaných obratů a nejednou si zanadávám u chování postav, které jsou jindy v pohodě. Jen doufám, aby Jeřáb zůstal takový, jaký je. Ten je totiž peckový.

Tereziee
02.09.2020 5 z 5

Příběh začíná konečně pořádně nabírat na obrátkách. Nové hlavní postavy jako Jeřáb (wtf, ten překlad?) a Manon skvěle zamíchají kartami a stávají se mými oblíbenci. Druhá polovina knihy je plná napětí a příběh graduje do neuvěřitelných výšin. Na konci nás samozřejmě autorka nechá napnuté jako kšandy...takže nezbývá nic jiného než se co nejdřív pustit do pokračování :)

ydnac
02.09.2020 5 z 5

Nemůžu jinak než chválit celou sérii zas a znovu :-) Každá stránka mi stála za přečtení a moc mě to bavilo. Skleněný trůn má u mě za všechny díly tak 1000 hvězdiček a celý vesmír :-) Smekám nad lidmi, kteří dokáží něco tak úžasného vymyslet, aby vše skvěle zapadlo, zaujalo, bavilo a drželo v křesle s knihou v ruce :-)

zandu
30.08.2020 5 z 5

Zatím díl od dílu lepší...a tlustší :-D Vrhám se na čtvrtý :-)

Brunnetka
18.08.2020 5 z 5

No co dodat. Prostě skvělý příběh. Propracovaný, občas se dá dej uhodnout, občas překvapí... Prostě bomba :)

temna.vila
14.08.2020 4 z 5

Dědička ohně patří k mým oblíbeným dílům. Čtenář se zde poprvé setkává s Jeřábem, kterého považuji za jednu z nejlepších autorčiných postav vůbec. Moc mě bavilo, jak se každá z postav začala postupně vyvíjet a můžeme sledovat jejich proměny. Také poznáváme nová území a celý autorčin svět díky tomu působí jaksi ucelenějším dojmem. Na scénu také přichází hrozba, která ohrožuje celý svět a ústřední hrdinové se začínají připravovat na různá úskalí, jejichž předzvěstí jsou události tohoto dílu. Příběh mě bavil, prožívala jsem jej s hlavními postavami a dostala jsem rozhodně víc, než jsem očekávala.

RosMeggie
09.08.2020 5 z 5

Další skvělý díl ze série Skleněného Trůnu, který snad předčil všechny předchozí díly. Třetí díl je opět plný akcí a nečekaných zvratů. Vztah Aelin a Jestřába (mé naprosto nejoblíbenější postavy) byl krásně zpracován a těším se na jejich pokračování.. ♥ Kniha Vás prostě a jednoduše vtáhne do děje a ani nevíte a už ji máte přečtenou.

xoxo,
Rose

Aquagirl
09.08.2020 5 z 5

A další díl za mnou. Musím říct, že tenhle mě asi bavil ze všech nejvíc, i když rozjezd byl jako tradičně pomalejší. Celaena je prostě výborná, úplně jsem její dějovou linku hltala a byla napjatá. Překvapivě mě bavila i linka kolem Manon. A o Rowanovi není třeba se ani zmiňovat, ten byl prostě super! (Teda až na to, že - Jeřáb?? To jako vážně? Nebylo to zbytečné, paní překladatelko?) Jinak spokojenost velká!

Ketfl
08.08.2020 5 z 5

Tahle série je fakt skvělá. Moc se mi líbilo členění kapitol, takže jsme se dozvěděli informace od různých postav. Nejvíce mě samozřejmě bavily pasáže se Celaenou a Rowanem (Jeřábem). Ze začátku jsem z toho měla až slzy v očích, jak se k ní hrozně choval. Ale moc se mi líbí, jak se ten vztah vyvinul. Skončilo to zase naprosto dramaticky. Říkám si, jak jsem ráda, že sérii čtu až teď, když je vydaných tolik dílů, protože čekat na ně - to by byla moje smrt :-D

Jen jednu věc bych knize vytkla a za tu nemůže autorka, nýbrž překladatel. Proč je nutné překládat do češtiny i ta jména? Ještě bych pochopila ty klany čarodějnic. V češtině asi pořád zní lépe čarodějnice Černozobých, Žlutohnátek a Modrokrevných - než Blackbeak, Yellowlegs a Blueblood. Ale zatraceně... přeložit Rowana Whitethorna jako Jeřába Bělotrna? Proooč?

Nikoll2
31.07.2020 4 z 5

Opět kniha plná akce a napětí. Sledovat vývoj jednotlivých postav a jejich samostatné (přitom velmi propojené) životy, bylo opravdu poutavé. Knihu jsem nechtěla pouštět z rukou!
Jediné, co mě na knize lehce zklamalo a tolik mě nenaplňovalo, byly pasáže s Manon. Tyto pasáže pro mě byly nejméně zajímavé, i když stále něco přinášely.
Zkrátka autorka opět nezklamala a já jdu ihned na další díl. :)

tabaluga
31.07.2020 5 z 5

No tak toto bylo naprosto úžasné.. Kniha plná akce, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Úplně mne to pohltilo. Postavy se vyvíjejí zajímavým směrem. Úseky s Manon působily trochu rušivě, ale věřím, že důvod, proč se v knize vyskytovaly se ukáže hned v dalším díle. :-) kniha skončila opravdu ve velmi napjatém okamžiku a já se ihned vrhám na další díl, jen nevím, proč je každý další díl tlustší a tlustší:-D

Milkabar
30.07.2020 4 z 5

Celkem ctiva oddechovka. Zenska ruka se nezapre - drobne detaily mohou pusobit rusive: Na jakem principu funguje chladici box, kdyz veskera magie se ztratila? Nebo - kapesni hodinky uz jsou vynalezeny, ale strelne zbrane ne?

DannyLady
01.07.2020 4 z 5

No kniha měla pomalejší rozjezd a nemohla sem se tam ze začátku začíst. Kapitoly s Manon pro mě byly ze začátku fakt utrpení a nejraději bych je přeskakovala. Později i její kapitoly byly lepší, ale až ke konci knihy.

Ovšem asi tak od setkání s Rowanem to nabralo úžasné grády a já konečně našla postavu, kterou budu milovat v této sérii. V prvním a druhém díle to měl pod palcem Chaol, ale Rowan ho převálcoval na plné čáře. To mě ovšem přivádí k jedné strašné věci. Rowan se v české verzi knihy jmenuje Jeřáb. Opravdu nechápu, jakého intelektuála napadlo překládat jména a své rozhořčení ani nevím jak vyjádřit. Navíc pro někoho, kdo nezná skutečná jména postav mohlo být trochu matoucí, že se jmenuje Jeřáb a mění se v jestřába.

Ale po té, co jsem toto rozdýchala musím říct, že zatím nejlepší kniha série, ale jsme teprve ve 3. díle a proto si nechávám tu poslední hvězdičku v rezervě.

Karolína346
22.06.2020 4 z 5

Úžasné . Ze začátku jsem se sice nemohla začíst , ale později jsem se od čtení nemohla odtrhnout .