Zmizelá

Zmizelá https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4283 1027

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl , 2012

makke
05.01.2015 4 z 5

Knihy, které mají nálepku celosvětový bestseller mě vždy nejprve odrazují, nerada splývám s davem, tak si dávám načas než podlehnu pokušení a knihu si koupím. Kolem této knihy jsem nějakou dobu kroužila, všeobecný humbuk prostě nešlo přehlédnout, nakonec jsem sice "odolala" ale jen na oko, koupila mi jí sestra jako dárek, poté co jsem jí řekla, že si ji přeji.
Přečetla jsem ji za jednu noc, to obvykle jasně signalizuje pět hvězdiček. Dávám, ale jen čtyři. Nebylo to špatné, ale nebylo to ono. Zápletka byla vcelku zajímavá, dva různé pohledy na situaci originální, ale zklamal mě závěr. Možná úmysl autorky, i když pro mě spíše odbyté, nedotažené a nevěrohodné.

Tillia
04.01.2015 5 z 5

Knížku jsem přečetla za 2 večery,ale 1x stačilo,ještě jsem zvědavá na filmovou verzi.

martina4041
04.01.2015 3 z 5

Koupila jsem ze zvědavosti. Kniha mě nenadchla. Do půli jsem četla s donucení, pak už to bylo zajímavější,ale knihu už do ruky podruhé nevezmu. Pro mě zajímavý příběh,ale tím to hasne.

Peťulka3
03.01.2015 5 z 5

Super příběh, ale trošku mě mrzí, že jsme se dozvěděli jak to je už v půlce knížky....Každopádně bych to jen doporučila a jsem zvědavá na film :)

Peacock
03.01.2015 5 z 5

Prave jsem docetla posledni vetu, zavrela knihu. Onemele a tupe ziram pred sebe. Vykulene oci me zacinaji stipat, kdyz nejsem schopna mrkat.
UZASNA AMY.

Aurorita
01.01.2015 4 z 5

Tak tato kniha byla opravdu skvělá. Vždy, když jsem si říkala, že Amy nemůže udělat už nic, čím by mě překvapila, bác, a zase jsem jen koukala. Opravdu skvěle vymyšleno. Hodně se mi líbilo, jak si autorka zahrávala s mojí myslí, právě díky vyprávění z obou stran. Bohužel nemůžu dát 5* za ten konec, který mě nejdříve úplně odrovnal. Ovšem teď, když se na knihu podívám zpětně si myslím, že je opravdu nereálné, aby někomu tohle všechno tak hladce prošlo.

Ivuska.09
31.12.2014

Tuto knihu charakterizuje zvláštní začátek i zvláštní konec. Trvalo mi, než jsem se do knihy začetla. Je pravda, že je plná zvratů a prostřední část knihy jsem doslova hltala, ale začátek a konec mě nebavil. Celkový pocit z knihy je proto rozporuplný.

ChristineP
31.12.2014 5 z 5

Z tohoto bestselleru jsem po přečtení měla takové rozporuplné pocity. Nevěděla jsem, jak ho mám ohodnotit (rozhodování o čtyřech nebo pěti hvězdičkách :D) a tak jsem si nechala na rozmyšlenou. Teď už vím, že je to skvělá kniha.
Je pravda, jak píšou téměř všichni pode mnou, že první polovina knihy je taková pomalejší. Nic závratného se tam nedělo a celkově to bylo hodně psychologické. Víte, co? Mně to bavilo.Nepřišlo mi to nudné tak, že bych se tím nemohla prokousat. Prostě to bylo uvedení do děje.
V půlce knihy dochází k velkému zvratu, který mě osobně moc nepřekvapil. Něco takového jsem čekala, protože když víte, že má k něčemu dojít a přečtete si pár komentářů, dá se to celkem snadno odhadnout. To mě trošku mrzí, protože tohle je kniha, kterou si užijete na 100%, když o ní absolutně nic nevíte. Pak vás zvedne ze židle.
Poslední část byla akční, napínavá a četla jsem ji jedním dechem. Nemohla jsem se dočkat, jak to dopadne. Konec byl naprosto brilantní, takové správné psycho. Říkala jsem si, že to, co se všechno stalo, není možné.
Před autorkou smekám, protože to měla úžasně promyšlené a celou knihu si vlastně hraje s vaší psychikou.
Co se týče hlavních postav, nemůžu říct, že by mi byly vyloženě nesympatické. V některých chvílích, jsem s nimi i dokonce soucítila.
Takže ano, tahle kniha si zaslouží plný počet. I když to asi není ta nejlepší kniha, co jsem kdy četla, ale určitě patří mezi ty velmi, velmi, velmi dobré. Všem ji doporučuji. Úžasné dílo!

anetka11
31.12.2014 4 z 5

Kvůli konci nedávám plné hodnocení. Konec není dobře domyšlen a už vůbec není realistický. Těžko se dá uvěřit, že by tohle všechno Amy prošlo.

Pakuna
29.12.2014 4 z 5

Zpětně píši komentář.. Po přečtení jsem nevěděla, co napsat.

Gone Girl od Gillian Flynn rozhodně doporučuji. Autorka si šikovně pohrává s čtenářovou myslí a záměrně mu dává důvody k ukvapeným závěrům. Závěr byl bez nadsázky šokující.

...rozhodně doporučuji i zfilmovanou verzi!

Alimak7
29.12.2014

Knihu jsem nedočetla, nezaujala mě a nudila mě. Čekala jsem něco mnohem lepšího. Možná že druhá polovina knihy byla lepší, ale já to prostě nevydržela.

Danielka_1999
29.12.2014 5 z 5

boží, boží, boží :33

michimuller
28.12.2014 2 z 5

Pro mě spíše velké zklamání...začátek cca 100 stran jsem zvládla 2x odložit na neurčito a vrátila se ke knize díky mnoha recenzím, že se se začátkem potýkalo více čtenářů. Potom knížka nabrala na ději a docela mě bavila až do třetí části. Ta mi přišla opět jako vytržená z kontextu a naprosto mi do děje nepasovala. Nečekala jsem naivní konec samozřejmého happyendu, ale takový vykonstruovaný konec dvou psychicky narušených jedinců mi přišel prostě mimo mísu. Jako by to už autorku vyčerpalo a unavilo škorpení hlavních hrdinů a rozhodla se potrestat hlavně čtenáře. Od filmového zpracování mě to naprosto odradilo... Doporučuji přečíst bez první a poslední části, co mi přišly jako naprostá ztráta času a věřím, že to románu velice prospěje.

myomyo
27.12.2014 5 z 5

Ne nadarmo se kniha stala nejprodávanějším psychothrillerem roku 2012 (v USA). Má spád, jedna zápletka střídá druhou, chvíli se zdá být vinen ten, jindy pak onen. Člověk je pořád napnutý a nebýt toho speciálního konce.. i když.. na druhou stranu.. proč ne..:o) Jsem zvědavá na další příběhy..

lucimark
27.12.2014 3 z 5

Váhala jsem mezi 3 a 4. Četlo se to tedy opravdu dobře, postavy dobře vykreslené, situace uvěřitelné, tady má autorka můj obdiv. Ale zápletka mi přišla tak nějak předvídatelná. Ne, že bych úplně od začátku věděla, co se bude dít, to ne. Ale ty "nečekané zvraty", kterých v knize přijde několik, přišly na můj vkus vždycky příliš pozdě. Jinak řečeno - ve chvíli, kdy přijdou už člověk tak nějak ví, že to tudy musí jít, protože jiné řešení není. To mě trochu mrzelo. Vztah a situace mezi těmi dvěma lidmi jsou tak těsné, že v příběhu není prostor pro více řešení, cesta vede pouze jedním směrem... A ten konec...když to k němu začalo směřovat, pořád jsem doufala, že se pletu, že to musí nakonec skončit jinak. Ale ono ne. On ten chlap opravdu... Tak za ten konec, proti kterému se bouřila každá buňka v mém těle, a který byl vysloveně bezradný, za ten dávám pouze tři.

TessaJean
24.12.2014 4 z 5

Nevím proč, ale mám dojem,že by mě kniha možná bavila více kdybych o ní neměla tolik informací.Už díky tady tomu jsem ten zvrat v půli knihy už tak trochu očekávala.Jinak kniha byla úžasná a i tak jsem hltala každou stránku.Konec mě rovněž překvapil.

Stirek45
23.12.2014 4 z 5

Je to takové na hranici 3 a 4 hvězdiček ;) první půlka knihy se neskutečně táhla, já sama jsem se knihy začetla až v druhé části. Kniha je určitě zajímavá, detektivky miluji a určitě se podívejte i na film, protože film je skoro shodný s knihou.

pastelka53
20.12.2014 5 z 5

Nemám slov!!! První polovina, říkala jsem si že je to klasickej thriler kde chlápek neví kam se jeho ženuška poděla. Avšak část druhá ... Wááááu, promyšlenej obrat nad kterým jsem se pozastavila s otevřenou pusou a zbylé stránky hltala slovo od slova.

Pe3ček
20.12.2014 5 z 5

I přes na můj vkus poměrně táhlý začátek se mi knížka líbila. Autorka nešetří slovy šu**t a jinými, takže máte-li tuto otevřenost rádi, určitě si to užijete. Za mě se to dobře rozjelo ve chvíli, kdy si Nick najal právníka, před tím to bylo zdlouhavé. Film to sice dobře prostřihal, ale v něm zase chyběla i spousta jiných, zajímavých pasáží, takže vám ve výsledku stejně doporučuji raději knihu. :)

DarekDevil
19.12.2014 5 z 5

Nejprve jsem viděl film, takže v knize mne nic moc nepřekvapilo. Mně osobně se líbil více film (ale to já mám takto u všech knih). Kniha je to velmi zajímavá, dobře se čte. A manželka chudáka chlapa :-) ... to je teda potvora k pohledání. Ne náhodou knihu napsala baba :-)