Zmizelá

Zmizelá https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4286 4286

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl , 2012

Matteo
15.12.2014 5 z 5

Taková depka. Fantasticky napsaná depka. Půlku knihy vlastně vlastně nevíte, koho máte litovat a koho nenávidět. Moc se těším na slibně obsazený film, který jsem ještě neviděl.

matas888
14.12.2014 4 z 5

První polovina poněkud rozvláčnější, ale druhá již byla svižná, příběh se pomalu rozkrýval. Zápletka je skvěle propracovaná. Knihu jsem začala číst až po zkouknutí filmu a vůbec mi to nevadilo, naopak si myslím, že kdybych nevěděla co se stane, tak knížku během první půlky odložím...

aktak1203
11.12.2014 3 z 5

Z knihy jsem byla zklamaná. První půlka celkem fajn, ale pak už se vše moc protahovalo a závěr byl rychlý s otevřeným koncem. Nic moc :-(

Rodaw
10.12.2014 5 z 5

Skvělá knížka, ta pointa je perfektní :) Sice je knížka poměrně hodně psychologická, ale stojí za to! :)

LuckaH2
08.12.2014 4 z 5

Začátek mi chvíli trval, než jsem se pořádně "chytla", děj a spád kniha má, chvílema jsem byla fakt zvědavá a napjatá, ale chvílema mi to přišlo přitažené za vlasy a hledala jsem pochybení mezi tolika nahodama, konec se mi ale nelíbil, ale asi spíš proto, že se jsem chtěla aby to dopadlo jinak. Na 5 hvězdiček to není, ale kniha se mi líbila.

Jihorka
04.12.2014 4 z 5

Kniha mne od začátku pohltila a nevadil mi časový posun mezi "deníkem" a dobou zmizení. Až do třetí části jsem příběhu bez výhrad věřila. Závěrečná část ve mne postupně začala vzbuzovat pochybnosti, které na samotném závěru vyústily v rozpačitost. Několikrát jsme si pročítala ono interview a usmívala se. Ale četlo se to výborně.
Film jsem zatím neviděla. Snad někdy.

wiix
01.12.2014 5 z 5

Nečakala som, že ma to až tak pohltí. Začalo to ako klasická detektívka, muž zabije ženu atď a skončilo to ako úplna fantasmagória, no napriek tomu som sa popod nos semtam usmievala a kývala hlavou akože "toto nieee, to koho napadlo". A ako literárne dielo ma to veľmi bavilo, oddýchla som si pri tom a práve v tomto vidím význam kníh :)

gotham
30.11.2014 5 z 5

Já jsem z knihy i z filmu nadšen. Ač jsem velký fanoušek režiséra Davida Finchera a film se mi opravdu moc líbil, knížka mi přijde ještě o fous lepší. Přeci jen Fincher neměl tolik prostoru a času se věnovat drobným detailům a vysvětlování motivace chování jednotlivých postav, zejména Amy. Hlavně ta druhá polovina nebo spíš poslední třetina je v knize správně vygradovaná, ve filmu mi to přijde malinko uspěchané. 100%

kaceeenkkka
29.11.2014

Velmi poutavá a čtivá kniha. Příběh se sice rozjede pořádně až v půlce, ale pak to nemá chybu, to jsem knihu dočetla jedním dechem. Určitě si přečtu i další autorčiny romány.

Hankai
28.11.2014

Kniha se mi moc líbila, výborně se mi četla. Celou dobu je napínavá, až o konce knihy jsem se na něco těšila. Můžu jen doporučit. Ty zvraty jsou super.

conor
27.11.2014

Super knížka.-) Doporučuji všem.......závěr je naprosto nečekaně famózní. Nadchlo mě to až, tak, že jsem zkoukla i film, který nebyl špatný, ale kniha je kniha.

Hřibče
26.11.2014 4 z 5

Už dlouho jsem se netěšila tolik na to, až knihu dočtu, jako v případě Zmizelé. Bylo to celý prostě dost psycho. Rozhodně nedoporučuji číst, pokud neprožíváte zrovna dvakrát radostné období, kdy se třeba na vás hrnou různá trápení a máte hodně starostí. Tato kniha vám totiž neukáže žádná pozitiva a ani vám nedá žádnou naději v lepší zítřky.
Hlavní postavy svět popisují bez iluzí, vidí ho až příliš syrově a někdy to věru není pěkný pohled.
Zmizelá je taky po opravdu dlouhé době (možná i snad poprvé v mém životě) knihou, ve které mi nebyly příliš sympatické hlavní postavy. I když se můj pohled na ně v průběhu čtení dost změnil, tak i přesto jsem si je neoblíbila. Nedokázala jsem se ani do jedné vcítit a soucítit s nimi, chápat je.
Na druhou stranu stojí Zmizelá rozhodně za přečtení, a to už jen pro jedinečný popis atmosféry, okolního světa a chování lidí. Už jen pro tyto věci je to rozhodně pozoruhodná kniha, která si pozornost zaslouží. Znovu bych ji ale už nečetla, neměla bych na to nervy.

Eleanorra
26.11.2014 3 z 5

(SPOILER) Líbilo se mi, jak autorka rozehrála hru na kočku a na myš a nebylo dlouho jasné, kdo je kočka a kdo myš. Od návratu Amy domů mi to začalo připadat překombinované. Tváří se to jako příběh, který by se vám mohl stát klidně zítra, ale na druhou stranu je to tak nereálné... (Pozn. 1. film; 2. audiokniha)

metalmaus
25.11.2014

Kdyby v polovině nedošlo k onomu přehoupnutí, tak bych to snad ani nedočetl. A ten konec mi příjde, jakoby si s ním autorka nevěděla rady.

KriKri
22.11.2014 5 z 5

Jako jednu z mála mě kniha bavila od samého začátku a nemusela jsem první část přetrpět jako mnozí jiní. Zmizelá je skvěle promyšlená, má výborně promyšlené detaily, všechno do sebe zapadá. Čtenář opravdu dlouho neví na čem je, a kde je pravda, která je ve finále velice děsivá. Ten konec jsem sice čekala trošku jiný, vrcholnější, napínavější, krvavější... Gillian u mě zabodovala a určitě si přečtu i její další knihy.

ttinecka
19.11.2014 3 z 5

Mám z této knihy rozporuplné pocity. Začátek opravdu nuda, příběh se rozjel až po prvních odhaleních jací oba opravdu jsou. Zajímavé pojetí vzahu dvou lidí, ale bohužel u mě příliš nezabodoval.

Spark
17.11.2014 5 z 5

Chtěla jsem si knihu přečíst dříve, než se podívám na film a jsem za to ráda. Líbilo se mi to, překvapivé, hodně dobře promyšlené..... těším se na filmové zpracování...

palec
17.11.2014 5 z 5

Za prvních 250 stran bych to viděl tak na 3 až 4 hvězdice,za celek jasných 5.Stojí za přečtení a je to kniha na kterou nezapomenu po dvou týdnech.

spencer
17.11.2014 5 z 5

Jedna z mála knih u které jsem byla napnutá až dokonce.
Kniha mně nesmírně překvapila, a můžu říct jen jediné: Takový konec jsem rozhodně nečekala :)
Rozhodně se podívám na film :)

Denisa.knizky
15.11.2014 4 z 5

ctiva kniha, pro me tedy od zacatku do konce, co bych ja teto knize vycetla je trochu nemastny neslany konec, cekala jsem vetsi wow podle toho, jak me kniha drzela napjatou behem jejiho cteni. ale ano, kniha stoji za cteni a urcite si prectu dalsi knihu/knihy od teto autarky. jsem zvedava na filmove zpracovani.