Zmizelá

Zmizelá https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4283 1027

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl , 2012

hannah3P
26.01.2015 3 z 5

Of course, musíte mít výdrž, ale na ten pomalý rozjezd zapomenete, protože potom je to úžasné! Rozhodně je kniha lepší než film, hlavní hrdinku jsem si představovala úplně jinak...
Styl, jakým Gillian píše je prostě dokonalý :-) ale v hodnocení musím souhlasit s Miťuli, ten začátek se jen tak odpustit nedá...

Miťuli
24.01.2015 3 z 5

Do knihy "zmizelá" jsem se pustila po přečtení temných koutů a ostrých předmětů. Čekala jsem jistou "kvalitu". Mamka mi varovala, že mě kniha, v porovnání s dvěma tituly, zklame. A měla pravdu.
Prvních 150 str. je vážně zbytečně rozvláčných, nudných a přiznám se, že jsem je četla prostě měsíc. Knihu jsem nevzdala jen proto, že jsem od autorky četla druhé dva tituly, které prostě neměly chybu. cca po 150 str. konečně nabral děj spád, a konečně jsem se dočkala!!! Potom je kniha naprosto výborná a přečetla jsem ji během dvou dnů. Proto se nemohu zbavit pocitu, že prostě přišel pokyn z redakce aby kniha měla min o 100 str. více, než původně autorka zamýšlela. Autorka zjevně "nevěděla" kde to natáhnout. Jinak si tento přešlap "vedle" neumím vysvětlit. Prvních 150 str. by se dalo shrnout do cca 25-50 a kniha by byla naprosto skvělá. Pokud máte výdrž" přežijte", stojí to zato. Nicméně díky této vadě nemohu dát více jak 3 hvězdičky.

patenka
24.01.2015 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla nějak začíst,ale pak to docela šlo i když už jsem dostala do ruky daleko čtivější knihy ..děj se úplně obrátí a najednou fandíte úplně jiné postavě..Konec se mi ovšem zdál trochu moc..i když nesetkávám se naštěstí s psychopaty,tak nemůžu posuzovat jejich myšlenkové pochody a kombinace

jindrich5708
24.01.2015 4 z 5

Cekal jsem vic a film se mi libil vic nez kniha :)

stolbice
21.01.2015 2 z 5

Musím říct, že za mě nic moc, bohužel. Kniha je neskutečně rozvláčná, zbytečně popisná a nevím, prostě mi přišla nudná. Ano zápletka fajn, ženská potvora, chudák chlap...obdivuhodné dedukční schopnosti té mrchy se nedají než vychválit do nebes, protože do jaké míry to měla promyšlené....no klobouk dolů, ale...nevím, nijak extra mě to nezaujalo, možná pro tu dokonalou konstrukci, která byla místy až na hraně, každopádně mě to nevtáhlo do děje a musím se přiznat, že některé stránky jsem vyloženě přeskakovala....viz třeba kapitola deníku, kde popisuje setkání s kamarádkami.....Shrnutí - četla jsem a dočetla jsem, ale vracet se k tomu určitě nehodlám.

Beruska18
20.01.2015 4 z 5

Z počátku pomalejší rozjezd, s přibývajícími stránkami však příběh nabírat na intenzitě - psychothriller propracovaný do posledního slova ...... Jen ten konec byl trochu překombinovaný. Přesto napínavé, nečekaně čtení.

Ajvet
19.01.2015 5 z 5

"Každý ví, že ´komplikovaná´ znamená ´mrcha´."

Ďábelská.

petrvyhy
19.01.2015 4 z 5

Udělal jsem asi chybu, že jsem byl v kině na filmu a potom jsem se dal na čtení. Jakmile jsem věděl, co se stane, a proč a kde, tak mě kniha přestala bavit. Ale příběh je úžasný a originální! Film i knihu doporučuji. Ikdyž možná dříve tu knihu.

Nelly
19.01.2015 4 z 5

Jsou knihy, na které nezapomenete - ne proto, že se Vám tak líbily, že Vás oslovily a něčím naplnily, ale proto, že si chcete být jisti, že si je nebudete chtít přečíst podruhé - prostě proto, že chování postav je tak neuvěřitelné narušené, že se s nimi nebudete chtít už potkat - jedině v hluboké depresi, kdy se potřebujete ujistit, že může být i hůře. A tato skvěle napsaná kniha do této skupiny pro mne patří...

cie
19.01.2015 5 z 5

Rozjezd byl trochu pomalejší, skoro hned od začátku jsem tušila, co se stane, závěr jsem čekala trochu jiný, ale i tak musím dát pět hvězd, protože to bylo solidní psycho a fakt se mi to skvěle četlo! Konečně se můžu mrknout na film! ;-)

Sonula25
18.01.2015 4 z 5

Velmi napínavá knížka. Ze začátku fandíte jedné osobě, později zase druhé. Konec byl zvláštní, takový jsem vůbec nečekala. Určitě stojí za přečtení ;-)

Petrulelll
15.01.2015 3 z 5

Dle ohlasů jsem čekala úžasný konec, nějakou bombu. Jsem ale docela zklamaná. První půlka byla fakt hrozná, nemohla jsem se začíst. Pak to bylo lepší, ale nevtáhlo mě to do děje a nenutilo mě to číst a číst, jak slibovaly recenze.
Od začátku jsem tak nějak tušila, co se s Amy stalo. Konec byl sice nečekaný, ale nic takovýho, abych si mohla říct: "Wow, tak tohle je teda něco, to jsem nečekala"
Ovšem je to velice dobře promyšlený děj, vážně psycho.

ondaboss
15.01.2015 5 z 5

Podle mě pomalejší rozjezdová rampa, ovšem s přibývajícími stránkami parááádní psycho jízda. Viděno i v kině a ztráta času.

Melanka
14.01.2015 4 z 5

Hodně dobře vystavěná kniha, která nutí číst dál a dál. Až do konce. A pak si musíte vymýšlet, jak to asi s nimi bylo dál, protože takhle to přece skončit nemůže...

Andra
12.01.2015 3 z 5

Film byl lepší. Kupodivu. Ten závěrečný zvrat mi připadal násilný a nelogický. Oceňuji střídání vypravěčů.

koki.veru
12.01.2015 5 z 5

Uzasna knizka :-) zajimave ze ze zacatku jsem nemela rada jednu postavu, pak zase druhou postavu v knize. Jedine co me zklamalo je zaver knizky, cekala jsem trochu jiny. Ale jsem zvedava na film jaky je.

kom72
11.01.2015 3 z 5

Dávám max. 3,5 hvězdy za nezáživný začátek a podivný konec knihy. Začátkem knihy jsem se doslova protrápil. Kniha dostane spád až když začne Amy vše plánovat a vydrží tak bohužel jen pár kapitol. Jako ideální konec bych viděl: "Dal mi ruce na krk"...

smallycz
10.01.2015 5 z 5

Skvělé čtení, propracovaný příběh. Čekal jsem trochu jiný závěr, ale zklamaný určitě nejsem. Těším se, až se podívám na filmovou adaptaci.

Mikik
08.01.2015 3 z 5

Přečetla jsem ji, ještě než se z ní stal takový hit. Kniha mě zaujala, nápad úplně skvělý, chvíli mi trvalo než mě to úplně chytlo, ale stalo se a já se nemohla dočkat konce. A kéž by to tak zůstalo. Stupidní konec mě opravdu nenadchl a zdál se mi přitažený za vlasy. Škoda, jinak by knížka byla fakt dobrá.

mi-380
07.01.2015 4 z 5

Autorka umí v první řadě skvěle manipulovat názorem čtenáře na obě hlavní postavy. Je větší padouch Nick nebo Amy? Nebo oba? Nebo jsou oba pouhé oběti? Dokázala mě udržet v napětí až do originálního konce.
85 % (zatím 624 čtenářů, 81 %).
Hned po přečtení jsem se pustil do filmu a už si ani nepamatuji, jestli jsem vůbec někdy viděl takhle přesný převod z papíru na plátno.