Zlodějka příběhů

Zlodějka příběhů https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484735/bmid_zlodejka-pribehu-dsA-484735.jpg 4 1563 385

Josef Bergman série

Některé vztahy končí vraždou. Šéfka televizního scenáristického týmu Anna Valentová je výrazná osobnost – lidé ji buď milují, nebo nenávidí. Anna chce být ve všem nejlepší, jenže teď se jí pracně vybudovaná pověst hroutí pod rukama: její dcera je nezvěstná a navíc neznámý vyděrač odhalil všechna její tajemství. Co s tím vším mají společného její dvě kamarádky z dětství? Pak dojde k vraždě a je na charizmatickém inspektorovi Josefu Bergmanovi, aby rozpletl složitě zamotané klubko přátelských a mileneckých vztahů.... celý text

kikies
04.11.2019 4 z 5

Příjemná detektivka, zajímavý námět a prostředí. Napínavé a čtivé. Příjemný mix postav. Zkrátka a jednoduše moc dobré čtení z českých luhů a hájů a knihu lze vřele doporučit.

Clara_C
03.11.2019 4 z 5

Knížky Michaely Klevisové neberu jako detektivky, spíše jako psychologický román s detektivní zápletkou.
Konec mi přišel tedy takový uspěchaný, přitom byl příběh rozehraný velmi dobře. Ale přesto moc pěkné, na to, že je Zlodějka příběhů autorčinou druhou knížkou.

Simstr
29.10.2019 5 z 5

Jako obvykle, skvělé počtení. Paní Klevisovou miluju. Děj utíká, zhltnete ho za víkend. Jen tak dál :-)

monika4478
24.10.2019 5 z 5

Spisovatelka píše prostě suprově. Hezky se to četlo, napínavé a těším se na další knihy od ní.

MahulenaK
12.10.2019 5 z 5

Už jsem lapená...a vrhám se na třetí díl. Ještěže jsem detektivky paní Klevisové objevila až teď, mám na chvíli zásobu a nemusím čekat, až vyjde nová kniha :-)

kacaaba
05.10.2019 5 z 5

Tak konečně přicházím autorce k chuti. Její knihy se mi ze začátku četly hůř, protože vlastně první půlka představuje život hlavních obětí a podezřelých, a vyšetřuje se až v druhé půlce. V tomto díle jsem si uvědomila, že jsem ani jednou neprokoukla, kdo je vlastně vrah. Je to svým způsobem úžasné. Celou knihu přemýšlím, kdo a proč to udělal, aby to nakonec byl někdo méně známý a z úplně jiného důvodu, než o čem byl celý příběh. Prostě senzační.

ivana1924
02.10.2019 3 z 5

Hezká oddechovka. Nenadchla, neurazila.

zdenek118
27.09.2019 4 z 5

Již čtvrtá kniha od této autorky, kterou jsem přečetl s obligátním vyšetřovatelem Bergmanem. Trochu mě vadilo, že jeho vystupování v rámci vyšetřování bylo dosti nerozhodné a nechával se často ovlivňovat nepřesnými a nepravdimi výpověďmi vyšetřovaných osob. Příběh je tentokráte umístěn do prostředí scenaristické redakce, kde se tvořily příběhy nekonečných televizních seriálů. Šéfka celého tvůrčího kolektivu ctižádostivá Anna, má svoji úspěšnou karieru založenou na přivlastňování námětů od svých podřízených. Kolikrát použije ve scénáři i životní příběhy svých známých aniž by získala jejich souhlas se zveřejněním. Na druhé straně pro svoji práci nezvládá roli matky své jediné dcery, která raději utíká z domů do společnosti party pochybných lidí. Vzhledem k tomu, že převážná část kolektivu scenaristů tvoří ženy, jsou v příběhu dosti realisticky popsány složité až napjaté vstahy jako závist, intriky a sobectví. Povýšené až tvrdé jednání vedoucí Anny Valentové vůči svým podřízeným musí zákonitě vést až k násilnému řešení. Další nevýraznou postavou příběhu je sice dobrosrdečná ale nerozhodná Ester Černá, kamarádka Anny z dětství, majitelka penzionu na kraji Prahy, kde se odehrává podstatná část příběhu. Dosti neočekávané rozuzlení příběhu přichází až na závěr knihy. Vytknul bych autorce velké množství postav a podrobné popisování jejich vstahů. Jinak musím říci, že kniha se mi dobře četla, protože M. Klevisová je velmi dobrá vypravěčka. Přesto budu střízlivější v hodnocení knihy a ohodnotím ji jen průměrně 4*.

Aghatte
06.09.2019 1 z 5

Mně se to nelíbilo vůbec, zarážející, co uživatelů použilo slůvko "čtivé", to bych neřekla ani omylem, NEbylo to čtivé, byl to trapný pokus o českou detektivku, postavy nesympatické, jednání nelogické, celé to působilo amatérsky. Moje první setkání s autorkou, asi jsem čekala fakt hodně, soudě dle přemíry kladných hodnocení.

Kekik
03.09.2019 5 z 5

Opět brilantní čtení.
Autorka velmi krásně zúročila své zkušenosti se psaním scénáře k seriálu Ulice.
Líbí se mi, jak pracuje s detaily. Zmíní se o nějaké situaci, a až o mnoho stran později, kdy už na to dávno nemyslím, přijde vysvětlení. Zde třeba myši v bazénu. A nebo použití skutečných událostí. Viz záměna dětí.
Jediné, z čeho mám trochu strach v dalších dílech, je to, jak autorka striktně dodržuje šablonu psaní. Rozdíl mezi prvním a druhým dílem je téměř jen v jménech postav. Přesto se však jedná o opravdu výbornou knihu. Doporučuji !!!

Zmínka o mém rodném městě velmi potěšila. A také trochu zaskočila. Není to město, které by se běžně vyskytovalo v české literatuře.

Možný menší spoilerek- Autorka vehementně zabíjí jen ženy. Četla jsem si anotace dalších dílů, a na mužskou oběť si ještě (asi) počkám až na přespříští díl.

yonda
27.08.2019 4 z 5

Mám ráda všechny knihy M.Klevisové. Líbí se mi propracovanost postav i celková atmosféra.Českého detektiva Bergmana jsem si oblíbila jako protipól drsňáckých superhrdinů/nic proti nim/.

akinomV
20.08.2019 5 z 5

Už druhá kniha této autorky a jsem nadšená. Moc se mi líbí vypravěčský styl, že je to hodně o lidech, o jejich životech, pocitech a ten zločin v tom tak nějak zapadne, aby se na konci zase ukázal. Ani zde jsem neodhadla pachatele. S touto sérií hodlám rozhodně pokračovat :-)

Ajina76
16.08.2019 5 z 5

Čtivé, poutavé. Dobře zpracovaný příběh. Jméno vraha mě tedy nenapadlo. Kniha se četla jedním dechem a už mám připravené další od této autorky.

111moni
12.08.2019 5 z 5

Moje prvni kniha od autorky a velmi přījemné překvapení. Ač mám pocit,že vyšetřovatelé vyšetřovali tak nějak mimochodem,a příběh se zatím vyvíjel a žil svým životem.Oblíbené téma minulosti,která ovlivnila přītomnost.Životní příběhy se proplétají,aby je vražda začala rozpletat.

kolacky
07.08.2019 3 z 5

Dost mě štvalo, že někdo má kocoura Maradonu a stateček na hezkém místě - a nemá šanci si tam s kocourem na klíně posedět. Tak jo, tady se to komisaři poštěstilo.

Mili115
06.08.2019 3 z 5

Hezké relaxační čtení z českého prostředí.

astroweb
03.08.2019 4 z 5

Autorka mě baví. Umí psát, je čtivá, není to jenom o vyšetřování zločinu, o uvěřitelných vztazích.

princesse
31.07.2019 5 z 5

Skvělá česká detektivka. Českou jsem již dlouho nečetla a jsem nadšená. Děj uháněl a bavilo mě číst. Ostatně přečteno za necelé dva dny, takže není o čem ... Určitě si přečtu i další. Autorka mě nadchla a těším se až se opět začtu, ať už do příběhu s Josefem Bergmanem nebo s jiným hlavním hrdinou. Určitě doporučuji. Příjemné dovolenkové čtení.

Shari
13.07.2019 4 z 5

Příjemná česká detektivka. Dobře se četla, přiměřeně napínavá, zajímavé prostředí.

Greenfingers
01.07.2019 4 z 5

Solidní česká detektivka, která zaujme především mistrovským vykreslením vztahů mezi jednotlivými postavami. Příběh zasazen do prostředí tvůrců nekonečných televizních seriálů se odvíjí relativně pomalu, avšak napětí postupně vzrůstá, což je neklamným znamením, že se schyluje k vraždě ( to se ostatně dá od každé klasické detektivky očekávat).
Detektiv Bergman a jeho kolegové jsou v románu poněkud "upozaděni", není to ovšem nic, co by nějak významně snižovalo dramatičnost příběhu. Celkově hodnotím velmi kladně, ne vśak plným počtem hvězdiček.