Zlodějka příběhů

Zlodějka příběhů https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484735/bmid_zlodejka-pribehu-dsA-484735.jpg 4 1563 385

Josef Bergman série

Některé vztahy končí vraždou. Šéfka televizního scenáristického týmu Anna Valentová je výrazná osobnost – lidé ji buď milují, nebo nenávidí. Anna chce být ve všem nejlepší, jenže teď se jí pracně vybudovaná pověst hroutí pod rukama: její dcera je nezvěstná a navíc neznámý vyděrač odhalil všechna její tajemství. Co s tím vším mají společného její dvě kamarádky z dětství? Pak dojde k vraždě a je na charizmatickém inspektorovi Josefu Bergmanovi, aby rozpletl složitě zamotané klubko přátelských a mileneckých vztahů.... celý text

Mychaela
28.10.2020 5 z 5

Naprostá bomba!
Po Sněžném měsíci byla laťka nastavena vysoko, ale Zlodějka příběhů ji naprosto zadupala :)
Kniha mě hrozně moc bavila, byla čtivá, svižná, žádné prázdné dialogy o ničem, (pro mě) zajímavé prostředí, téma i životní peripetie jednotlivých postav a hlavně jsem fakt až do posledních pár stránek netušila, kdo je "vinen". Autorka rozehraje tolik variant, že vás drží v napětí až do konce...
Říkala jsem si to už po zmiňovaném Sněžném měsíci, ale po Zlodějce to platí tuplem - těžko věřit, že jde fakt o českou detektivku, leckterá americká nesahá Klevisové ani po kotníky!

iva2111
26.10.2020 5 z 5

Výborné, čtivé :)

Lenoulinka
16.10.2020 2 z 5

Na to, že čtu s oblibou detektivky a thrillery, tohle bylo pro mě utrpení.
Tak nezazivnou knihu jsem dlouho nečetla. Děj mě nebavil a to je Ulice můj oblíbený seriál. Na to jak je Klevisova oblíbená, já ji na chuť nepřišla a hodně dlouho po ní nesáhnu.

Evule *
16.10.2020 5 z 5

Za mě opět výborné čtení, autorku jsem zařadila mezi mé oblíbené autory a v knihovně hned zamlouvám další v řadě.

martineden
07.10.2020 5 z 5

Další román od Michaely Klevisové a opět super!

Lumír23
05.10.2020 5 z 5

Kniha mě velmi bavila, milé bylo, že šlo odhadovat kdo a co, ne jak v jiných knihách, že není ani náznak možností a stejně je to zahradník, aniž by v okolí byla zahrada. Opravdu jsem si knihu užil.

wooloong
04.10.2020 5 z 5

Opět čtivý psychologický román s detektivní zápletkou. Dvě vraždy, několik možných pachatelů a překvapení na závěr. Líbí se mi, že se v autorčiných románech objevují kočky.

AnnaCZ
13.09.2020 3 z 5

Kniha je fajn. Jen jsem asi udělala chybu, že jsem četla ihned po prvním díle (Kroky vraha), protože mají knihy velmi podobné rysy. Opět v první části vykreslování charakteristik ženských postav, kdy se řeší především problematické vztahy mezi dcerami a matkami. (Skoro si až říkám, že autorka měla asi problém s vlastní matkou.) Nějaké podobné rysy z prostředí a prostě dosti stejných detailů...
Každopádně si určitě přečtu i další díly série detektiva Josefa Bergmana, jen si teď dám od autorky raději na nějakou dobu pauzu.

Peggy2711
11.09.2020 4 z 5

Pěkné čtení, kde nejde o sériové vrahy, spoustu mrtvol, krve a drastické zohavování mrtvol. Je to prostě psychologická detektivka, kde může být pachatel každý, protože každý má svůj důvod.

borupet
07.09.2020 4 z 5

Skvělé. Moje první kniha od pro mě nové autorky a jsem nadšená. Moc se těším na další. Hvězda dolů za trochu rozvleklý začátek.

Nočnípták
06.09.2020 4 z 5

Moje třetí kniha od Michaely Klevisové. Opět jsem velmi spokojená. Zpočátku se příběh rozbíhá pomalu, je spíš románem s dobře psychologicky vykreslenými postavami. Teprve později začíná detektivní zápletka. Vraha jsem dlouho nedokázala vytipovat, došlo mi to až po druhé vraždě. Motiv, hlavně té druhé vraždy, mne překvapil.

Kopretina_aku
25.08.2020 4 z 5

Jednoduchý příběh, který má spád. Samozřejmě je to spíš psychologický román, kde se klade důraz na nahlížení do hlav všem podezřelým, než detektivka.

zdenaR
23.08.2020 4 z 5

Výborná česká detektivka, už druhá od M. Klevisové, kterou jsem četla.
Autorka opravdu umí - zajímavé postavy i děj, přiměřené napětí a hlavně zde není zbytečné násilí a brutalita. Skutečný oddech od drsných severských detektivek.
Velmi čtivé :-)))

emilieselden
18.08.2020 3 z 5

Zajímavý příběh ale děj se děsně vleče. Je to prostě taková pomalejší rozvláčnější detektivka bez nějakých dramat. O čemž taky vypovídá fakt, že jsem ji četla skoro 14 dní.

vekkr
09.08.2020 4 z 5

Po všech vyvražďovačkách je zde přiměřeně mrtvol,přiměřeně krve a nejde o pedofilii, takže fajn.

Nestorkea
05.08.2020 4 z 5

Autorčin "Pennyovský" styl mi sedne, vyšetřovatelé jsou sympatičtí, hlavního padouch jsem nečekala. Takže fajn detektivní počtení s hlubšími příběhy hlavních hrdinů.

petrpospa
31.07.2020 4 z 5

Klevisová se čte dobře. Zřejmě to bude proto, že dobře píše. Domácí prostředí beru jako plus, nemusím se nutně za každou vraždou trmácet do Ameriky či Skandinávie. Já jí držím palce a bavím se komentáři s jednou nebo dvěmi hvězdičkami. Míšo, nedej se! :-)

slaska77
26.07.2020 4 z 5

Kriminalistu Bergmanna jsem si už dávno oblíbila, i když čtu příběhy na přeskáčku tak, jak se ke mně dostávají, tento na mě vykoukl v knihovním výměnném fondu. Je trochu poznat, že je to jedno z prvních děl, ale i tak mě pátrání po vrahovi bavilo, i když prostředí seriálové scenáristiky mi přišlo dost nevěrohodné. Jako detektivka na horké letní večery perfektní! (Červenec 1620 str.)

janina66
16.07.2020 5 z 5

Výborná česká detektivka z prostředí výroby televizního seriálu. Záhadný propletenec vztahů postav jak na pracovišti natáčení i mezi kamarádkami. Do konce je vrah těžce odhalitelný. Sympaťák detektiv Bergman opět vše rozpletl. Hezky plynoucí děj knihy byl velice čtivý.

Mateo67
20.06.2020 4 z 5

Detektivka jak má být. Klidné, příjemné čtení, okořeněné postavami, které si rozhodně neoblíbíte:-), v čele s první obětí. Dobře jí tak, říkala si o to dlouho.