Zlodějka knih

Zlodějka knih https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8285 8285

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief , 2005

janahej77
30.06.2015 5 z 5

Moc hezky napsaná knížka, která mě doslova vcucla do děje a nepustila. Viděla jsem i film a ani ten mě nezklamal

Nikky000
29.06.2015 5 z 5

Moje srdcovka. Tak čtivé, dějová linka je absolutně dokonalá, i když se to třeba nezdá kniha do nepohody jako dělaná. Je vcelku zajímavé představit si Smrt co si dřívé myslela o válkách, nemocech a dalších věcech které postihli spousty lidí. Čapněte tu knihu a čtěte, pořád a pořád, a pak je konec. Tak ještě jednou? :) :)

Odehnalka
27.06.2015 4 z 5

Autorův styl mi sedl, ale našly se i pasáže, které mě nudily a jako by zpomalily celý proces čtení, ale unikátně zpracované téma druhé světové války, za to klobouk dolů!

PS: Smrt jako vypravěčka? Geniální nápad!

Katy007
25.06.2015 5 z 5

Miluju tohle knihu!

Markét.t
23.06.2015 3 z 5

Velmi oceňuji nápad postavit do role vypravěče samotnou Smrt. To se mi opravdu líbilo.
Jen ten příběh.. docela často jsem se nudila.
Kniha V šedých tonech mě bavila mnohem víc. Je to sice něco trochu jiného, ale pochází ze stejného období.

Domuly
20.06.2015 4 z 5

Nejprve jsem viděla film, který se mi moc líbil a je to věrná kopie knihy, ve které najdeme samozřejmě trochu víc detailů a více rozvinutý příběh. Celkově se mi Zlodějka knih moc líbila a dobře se četla. Nebýt ovšem nevšední vypravěčky, tak rozhodně knížka ztrácí body dolů, protože na té to stojí.

Jekysek
20.06.2015 5 z 5

Zpočátku jsem měla problém vidět svět očima Smrti, prokousat se začátkem. Brzy jsem se ale do příběhu malé Zlodějky začetla a začala chápat.
Je to prostý příběh, jakých bylo ve válce mnoho, ale nikdo se je nepokusil zaznamenat tímto způsobem. Liesel je šikovná, chytrá, citlivá i tvrdá.
Každý slyšel o tom, jak těžké bylo v té době žít, ale Zlodějka knih je obyčejná dívka, která si žije svůj příběh a válka se odehrává kdesi v pozadí. Zasáhne ji teprve (Spoiler!) když najde v Židovi -Maxovi- přítele a začne se bát o jeho život.
Postava, která mě ale doopravdy uchvátila byl Rudy. Malý rváč, vedlejší charakter, který dospívá po boku své kamarádky.
Posledních 200 stran jsem přečetla jedním dechem, a ačkoli jsem recenzím ostatních nevěřila, i já si na konci zaplakala. Bylo mi líto Rudyho, Lieseliiných rodičů i Zlodějky samotné.

Ačkoli se Vám to možná nezdá, Smrt je lidštější než většina z nás. Její práce ji netěší, přináší úlevu od břímě života, raduje se z těch, jenž jí unikli... A ano - my lidé jsme děsiví.

Aniga
19.06.2015 5 z 5

Po shlédnutí filmu (který se mi moc líbil, ale uznávám, nejprve se setkat s příběhem v tištěné podobě, asi bych jej až tak kladně nehodnotila) jsem si opatřila knihu.
Kniha má nádherný přebal, jak po stránce grafického zpracování, tak i krásný papír.
Když knihu z přebalu vyndáte, nemohla jsem se odpoutat od úžasné hnědé barvy knihy a bordové záložky. Prostě mi to uchvátilo :o)
U této knihy se musíte zastavit, číst s pochopením. Nejprve mi trochu neseděl styl psaní, ale jak jsem do děje pronikla, naopak mi to přišlo tak přirozené.
Naprosto perfektní byly tučné postřehy Smrti.
Líbila se mi jednoduchá němčina, která byla do textu zakomponovaná. Myslím, že to příběhu velmi prospělo (naopak od filmu, kde vyloženě bily do očí texty psané ve sklepě angličtinou!)
Nebyl to příběh o Nebeské ulici, ale o Himmelstrasse.
"Ten, kdo dal Himmelstrasse jméno, měl nepochybně zdravý smysl pro ironii. Ne že by to bylo peklo na zemi. To ne. Ale buďte si pekelně jistí, že to nebylo ani nebe." (citace str.33)

Mikik
15.06.2015 4 z 5

Příběh je opravdu zajímavý a postava vypravěče jako smrt je opravdu ojedinělá. Celkově mi ale chyběl větší spád knihy. I když konec to asi vyrovnal. Autor píše ale neskutečně. Jeho slovní obraty mě vážně hladily po duši.

Ivana11
15.06.2015

Nádhera. Jen mi chvilku trvalo než jsem se zvykla, že příběh vypráví smrt. A také to její předjímání děje. Jinak super, doporučuji všem.

sluppka
15.06.2015 3 z 5

Aby se mi kniha líbila, potřebuji si v ní najít alespoň jednu oblíbenou postavu. Měla jsem například hrozný problém s Větrnou hůrkou, protože tam jsem si až skoro do konce neoblíbila nikoho a vůbec jsem nevěděla jak se s tím vyrovnat. Se Zlodějkou to bylo naopak, tady jsem si oblíbila všechny postavy. Jenže to se mi nakonec taky nelíbilo. Není to prostě normální nemít v příběhu negativní postavu (Hitlera nepočítám, ten tam byl spíš jako atmosféra zla). K tomu mi přijde, že autor má západní mentalitu, kterou nedokáži popsat jinak, než jako mentalita amerického filmu, což se na příběhu projevuje tak, že život není lehký a musíme se s ním prát a potkají nás v jeho průběhu tragédie, ale všichni se mají rádi a to je hlavní a díky tomu zvládneme všechno. Nevím, jsem z té knížky prostě rozpačitá. A moc mi nepřidává ani to, že autor není Evropan (i když má evropské kořeny), pohlížím žárlivě na celý tento podnik, že si každý druhý zasadí svůj příběh do naší historie, protože ví, že se to pak bude prodávat.

Fantastička
14.06.2015 5 z 5

Do knihy Zlodějka knih jsem se přímo zamilovala.. kniha se čte skvěle.. také se mi velice líbila forma, kterou je kniha napsaná:) Přece jenom knih, které by vyprávěla sama smrt asi moc není:) Je to velice silný příběh, hlavně o přátelství a také ke konci plný smutku.. neubránila jsem se slzám.. prostě to nešlo.. bylo mi z toho hrozně smutno:( Ale každému tuto knihu doporučuji!! Je to úžasné čtení až do úplného konce! Luxusní zážitek... Přečtena jedním dechem.. určitě si ji až nebudu mít zrovna co číst přečtu znovu a jsem šťastná, že ji mám ve své knihovně!:) Je to totiž úžasné dílo! Úplný poklad:)

Ivabel
14.06.2015 4 z 5

Knihu jsem přečetla velmi rychle. Moc se mi líbila. Dlouho jsem nezažila v knize názvy kapitol a celkově takové pěkné zpracování. Velmi zajímavé je podání příběhu, který vypráví sama Smrt. Líbilo se mi i používání němčiny. Celkově ojedinělý kousek.
Nicméně si myslím, že kniha je spíše pro náctileté čtenáře středních škol :-)

imluciana
13.06.2015 3 z 5

Odehrává se před vámi nádherný a dojemný příběh, který je rušen pouze kdesi v pozadí odehrávající se druhou světovou válkou. Postupně se však do příběhu Führer i s celou svou válkou tiše vkrádá, až ho úplně pohltí a vám nezbude než zoufat a smutnit. Smrt nás čeká všechny, ať už jsme dobří nebo zlí…

Kniha je to pěkná, jen poněkud nadhodnocená.

d.a.s.a
09.06.2015 4 z 5

Krasna kniha, i kdyz ze zacatku jsem se nemohla vubec zacist, vadila mi trochu vypravecka Smrt. Dlouho jsem si rikala, co na te knizce ostatni vidi..ale nakonec to bylo fajn. Pribeh jako takovy byl skvele napsany, mrazilo me, kdyz Smrt lehce naznacila, co prijde. Pozdeji se vzdy vratila k dovysvetleni. Clovek uplne citi, jak by mel zit zivot naplno, dokud to jde..a rict cloveku, ktereho ma rad, ze ho ma rad..a dat mu pusu!Co mi vadilo, byl autoruv az prilis kvetnaty styl. Jeho prirovnani me nekdy az iritovala. Spousta dobreho v tom zanikla..protoze ceho je moc, toho je prilis..skoda.

CathLothbrok
01.06.2015

Nejlepší!

natalii23
01.06.2015 2 z 5

Tahle knižka jak už se tady píše často ve mě zanechala i dlouho poté silné pocity.. Do knížky jsem se skvěle vžila a postavy si hned oblíbila. Určitě jedna zknížek ke jterým se budu vracet.

Mufko
31.05.2015 5 z 5

Úžasné

Konečne sa mi do rúk dostala kniha ktorá bez nátlaku vo mne vyvolala toľko emócií. Netlačí nimi na pílu (ako množtvo moderných kníh) Rozpráva príbeh jemne, citlivo a skutočne.

Keby som mohol, dám 6/5.

(+ Veľmi ma teší že tvorcovia obálky tam netresli tú otrasnu zlatú pečať "bestseller". )

Bibinky
25.05.2015 5 z 5

Jak už tady několikrát bylo napsáno, taktéž musím potvrdit silný příběh. Postavy lidí, které si zamilujete a nechcete o ně přijít, stáváte se součástí příběhu a ještě dlouho potom, co dočtete tento příběh, ve vás zanechá pocit myslet na knihu, na Liesel, Rudyho ..Maxe..a neskutečného Hanse ..

rajen
24.05.2015 5 z 5

Dočetla jsem ji, už je to několik dní a stále na ni myslím. Krásný příběh ačkoli smutný. Zvláštní autorův styl mi seděl, vychutnávala jsem si jeho slovní obraty. Je to kniha, která se musí číst pomalu a proto se k ní určitě vrátím.. až se smířím s jejím obsahem.