Zlodějka knih

Zlodějka knih https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8285 8285

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief , 2005

zuzana029
08.08.2015 4 z 5

Zlodějka knih je úchvatná. Autor dokáže krásně zacházet se slovy a popisovat atmosféru města v neopakovatelných okamžicích, kterých ve Zlodějce najdete opravdu spoustu. Originální je samozřejmě zvolená postava vypravěčky - Smrt a také způsob vyprávění, kdy jsou důležité věci často prozrazeny dopředu. Někomu to možná může překážet, mě to vyzrazení většinou ještě víc lákalo k dalšímu čtení, abych se dozvěděla, jak se to stane... Jako několik přede mnou hodnotících jsem i já na vstřebávání příběhu potřebovala více času než u jiných knih - Zlodějku jsem četla poměrně dlouho, ale dočetla jsem a příběh je velmi silný, zajímavý a i přesto, že na trhu je spousta knih s obdobnými tématy, tak i originální. 4* dávám proto, že nejvyšší hodnocení ode mě dostávají jen ty mé skutečné "nej" knihy. Tato je ovšem úchvatná a velmi doporučuji přečíst :)

SelenaDemi428
04.08.2015 5 z 5

Páni! Páni, páni, páni! Tahle knížka je jedna z nejlepších, co jsem kdy četla. A musím říct, že je to i první knížka, co mě kdy rozbrečela. Většinu lidí rozbrečeli Hvězdy nám nepřály, což mě vůbec - ano, je to dojemné, ale tohle mi přišlo ze všech knih, co jsem kdy četla, nejdojemnější. Znovu se k ní asi nedostanu, přiznejme si, je celkem tlustá a já mám ve wishlistu hodně knížek na čtení. Ale to, že jsem s knihou strávila více času, mi nevadilo, právě naopak. Dokázala jsem se lépe sžít s postavami, více se začít a za chvilku jsem si připadala jako součástí příběhu. Rozhodně doporučuju :)!
P.S. Už jen kvůli originální vypravěčce si to musíte přečíst :).

svetlanava
03.08.2015 5 z 5

Krasny pribeh na pozadi valky.originalni vypravecka,k slzam dojemny konec....

NikaMirka
01.08.2015 3 z 5

Čekala jsem jiný příběh...příběh o lásce, smutný a dojemný, se špatným koncem...ale to, co jsem četla se ničemu z toho nepodobalo. Je to příběh psaný z pohledu smrti, která vypráví o dívce, kterou potkala dříve než si ji odnesla sebou na onen svět. Kniha vykresluje období druhé světové války a poukazuje na to, že válka nebyla dobrá pro nikoho, ani pro Němce. Ti trpěli stejně jako ostatní. Nebyli chráněni před bombami a jinými nebezpečnými nástrahami. Kniha vypráví příběh o beznaději, strachu a panice, kterou zažívali občasné Německa i jiných zemí, ale stejně tak kniha ukazuje, že někdy jsou naše touhy, přání a sny silnější, než veškerý strach a dokážeme jednat v souladu se srdcem i když víme, že nás stihne krutý trest. Kniha mě zklamala tím, že tam nebyla zápletka, nýbrž pouhý popis sledu událostí, které už byly popsány v jiných knihách...za co dávám tři hvězdičky je jen a jen za "ZLODĚJKU KNIH", která mi ihned učarovala. Líbila se mi její lačnost po čtení a knihách, která je mi vlastní a ihned jsem se s ní ztotožnila.

Makropulos
31.07.2015 5 z 5

Síla slov, síla přátelství a lásky.
Při čtení jsem prožila úsměvy (i když takové smutné), slzy a takový nějak jiný pohled na válku.

Pro mě opravdu nezapomenutelná kniha.

Rawar
31.07.2015 5 z 5

Přátelství je nejcennější věc, kterou může člověk na své cestě životem poznat. Nezáleží na tom na jakém historickém pozadí se ta skutečnost děje. Zkrátka je to něco nehmotného, leč k nezaplacení. Šťastný je ten kdo jej najde a udrží si ho, třeba až do hořké smrti...a ještě jedna věc...když někomu chcete dát pusu...prostě to udělejte...

m7241
25.07.2015 2 z 5

Nejdřív jsem viděla film. Byl krásný, a i přes téma mě dost nadchl. Pak jsem se dozvěděla o knize - krom jiného jak úspěšná kniha to vlastně je -, a říkala jsem si, že se na to vrhnu.
Četla jsem, četla a četla... a opravdu jsem se snažila tuhle bichli dočíst. Ale u nějaké té 400 stránky jsem už na to prostě neměla sílu. I když to bylo zajímavé čtení, autor se rozepsal až příliš a já už pak pořádně nevěděla, co bylo na začátku. I když u takového Harryho Pottera jsem 500 stránek přečetla mrknutím oka, tohle nemělo konce. Bohužel (bohudík), moje trpělivost konce měla. ;)
Ale na druhou stranu musím uznat, že i když téma 2. světové války opravdu nemám ráda a nikdy předtím jsem se nedonutila něco takového číst, v téhle knížce jsem to překousávala až s podivem. Ale nikdy víc.

studentice
23.07.2015 5 z 5

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst, ale po pár stránkách naopak odtrhnout. I po dlouhé době si ji vybavuji. Určitě si ji v budoucnu znovu přečtu. Mimochodem filmové zpracování je velmi povedené.

Bookoholic
23.07.2015 5 z 5

Úžasná knížka. Úžasný je příběh, ale také způsob, jakým je napsaný. Bezprostředně po dočtení prostě nemám slov, velmi rychle se zařadila k mým nejoblíbenějším knihám.

eliska.l
17.07.2015 4 z 5

O knize jsem věděla jen to, jakým způsobem je psaná a moc jsem se na ni těšila. V mnoha ohledech má očekávání předčila, ale v mnoha ohledech mě také zklamala. Při několika posledních stránkách, když jsem Zlodějku knih dočítala, jsem se málem rozbrečela, což se mi snad nikdy u žádné knížky nepovedlo.
Příběh byl na můj vkus trošku slabší. Byl však vyvážený tím, jakým nezvyklým způsobem byla kniha vyprávěná. Co bylo ještě dál pro mě zajímavé bylo přirovnání barev.
Když to shrnu, tak dobrá kniha na odreagování (ale i trošku na přemýšlení) ale tak dokonalá, jak jsem si myslela taky nebyla.

Kulhavá
16.07.2015 4 z 5

Z počátku jsem měla problém se v příběhu orientovat, moc mne kniha na začátku ani nezaujala, příběh se ale rozvinul a já četla jedním dechem.

zabazaba
15.07.2015 2 z 5

Mě kniha nebavila, sice jsem ji přečetla a dalo se ale ty superlativa a 90% hodnocení...no nevím....určitě jsou poutavěji psané knihy

Stolda
14.07.2015 2 z 5

Začal jsem ji číst proto, že když ji četla doma žena, tak jsem neslyšel nic jiného, než "to je bombastická knížka", o tom, že jsme měli ten víkend k obědu zemlbábu, pak ohřádou žemlovku , to vůbec nekomentuji, protože vím, co to s člověkem udělá, když se začte a najednou ho někdo prudí. Fakt jsem se těšil, až to dočte a předá mi ji- proto jsem ani kupodivu neprudil s nedělní ohřívanou žemlouvkou. Ale nějak mě to nešlo, nakonec jsem ji nedočetl a vrátil do knihovny nedočtenou- což se u mě fakt nestává často. Ovšem Smrt jako vypravěč knihy je opravdu skvělý nápad- možná i proto jsem se prokousal do téměř poloviny knihy.

douchová
14.07.2015 4 z 5

Dobrá kniha. Jen trochu škoda, že je opředena takovými superlativy, četla jsem ji "se zpožděním", ale naštěstí neviděla film To by už u mě neměla vůbec šanci. Možná jsem měla počkat a přečíst si ji až za dalších 10 let, to bych neměla ta přednastavená očekávání.

archandelka
10.07.2015 5 z 5

Neskutečná kniha, zasahující člověka až v jeho nejhlubší lidské podstatě, kde se prostě jenom ptá, proč. Jednoznačně jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.

magdice
09.07.2015 5 z 5

Úžasná kniha, vypravěčka smrt? Dokonalé, promyšlené, sice její občas její popisování bylo až moc zdlouhavé, ale i přes to, je to něco nového. Příběh Vás prostě strhne.

Adliczka
08.07.2015 1 z 5

Dalsi ze knih, ktere jsem odlozila hned na zacatku, protoze me to proste nechytlo.

HDosoudilová
03.07.2015 5 z 5

Úchvatná kniha! Je sice pravda, že některé pasáže mě trochu nudily, ale příběh jako takový je vážně strhující. Rozhodně Zlodějku doporučuji, čte se vážně skvěle.Určitě si ji ještě mnohokrát přečtu znovu...

tynahof
01.07.2015 5 z 5

Úžasná kniha! První desítky stránek člověka moc nepohltí, ale najednou se to zlomí a nedokážete knihu odložit dokud nedočtete poslední větu. Občas mi sice vadilo, že neobvyklá vypravěčka (Smrt) dopředu odhalila výsledek dění, i přesto byla kniha strhující, plná pravdy, bolesti, nenávisti, ale i lásky, pomoci a přátelství. Jedna z nejlepších knih, co jsem četla :).

moira2912
30.06.2015 4 z 5

Krásný a smutný příběh.
Strašně mě štvalo, jak autor občas něco vyzradil předem, ale...
Ty příběhy, osudy postav...
Ta fantazie. Ta snivá představivost, ty pohádkové příběhy v příběhu (ty jsem opravdu milovala a smekám před tím nápadem, Maxovi příběhy jsem milovala nejvíce), ty kruté pravdy. Ty byly strašné. A tak nějak krásné.
Autor dokázal psát velmi citlivě, dokázal vás vtáhnout a vy jste děj viděli před očima, dokázal psát i ironicky a dokázal stvořit krásné dílko.
Zlodějka knih se skládá z mnoha malých střípků, tvoří dechberoucí celek.
Ta přirovnání, pojmenování, poznámky a komentáře!
Je to citlivě napsaná knížka, která nepíše o ošklivosti přímo a doslova, a přesto vás mrazí a děsí.
Poutavé dílko.