Zloba

Zloba https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474310/bmid_zloba-0Hf-474310.png 5 2391 610

Robert Hunter série

Na počátku příběhu dojde k podivné autonehodě a vzápětí je zatčen muž, podezřelý z dvojnásobné sadistické vraždy. Následující vyšetřování vede k odhalení vraha, který nejméně pětadvacet let unášel, mučil a vraždil oběti po celých Spojených státech, aniž měl někdo tušení o jeho existenci. Podezřelý tvrdí, že je jen pěšákem v obrovském labyrintu lží a klamu – dá se mu věřit? To má zjistit detektiv Robert Hunter, tentokrát „pohostinsky vystupující“ ve službách FBI. Ve svém šestém příběhu odhaluje Hunter děsivá tajemství, která se ho tentokrát týkají osobně a otevírají staré rány z jeho minulosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

An Evil Mind , 2014

whiolet
04.08.2022 5 z 5

Pro mě tohle byla zatím nejlepší Carterova knížka ze série, dokonce mi ani Carlos nechyběl.
Celkově mrazivá atmosfera, podtrhnuta šíleným vrahem, který je svým způsobem děsivý a geniální zároveň.
Naneštěstí ho Robert dřív považoval za kamaráda, a tak se rozkrýváji bolesti z let minulých.
Opravdu skvěle čtení.

Kniholapka
04.08.2022 5 z 5

Absolutně krvavá a drastická nádhera, kdy jen čtete s otevřenou pusou a říkáte si, jak musí mít autor geniální mozek, aby na něco takového přišel. Ani se mi nechce věřit, že je to podložené skutečnými událostmi!

Klaudinka27
03.07.2022 5 z 5

Opět skvělá kniha , pokračují dál v sérii.

Tereza137
25.06.2022 4 z 5

Čtu už po druhé celou sérii a za mě je tato kniha nejsilnější, co se týče psychiky a emocí. Některé scény, které vyprávěly do detailu život R. Hunter, byly opravdu hodně silné a do teď je rozdychávám. Dle mého zde nešlo ani tak o vraždy (které byly opět brutální), jak o minulost hlavního hrdiny.

Opět další úžasný díl pana autora.

m_martina
02.06.2022 5 z 5

Kniha je jiná než předchozí s Robertem Hunterem - a není to jenom tím, že tady chybí Garcia. Ale zase se výborně čte a stránky jenom letí. Doporučuji.

Margherita_N
28.05.2022 4 z 5

Poprvé za celou tuhle vychvalovanou sérii jsem se překvapeně přistihla, že si při čtení říkám, že ta knížka je dobrá. Nevím, jestli se vypsal autor, nebo zlepšil překladatel, každopádně se to četlo o sto procent líp než předchozí díly. Ale... ta série je čím dál ujetější, úchylnější, sadističtější, ač jsem si nedovedla představit, že je něco takového možné. Pokud v předchozích dílech Carter popisoval sérii sadistických vražd, kdy se někdo zbláznil, zabil tři lidi a Robert Hunter ho bryskně lapil, tady se autor úplně utrhl a Ameriku zaplavil nevídaným množstvím mrtvol od jediného vraha, z nichž si každou užíval novým způsobem - a svět vrahovými následovníky a potomky, kdyby náhodou fungoval vraždící gen. Kdybychom náhodou měli málo důvodů k neklidnému spaní, tak ať je na čím v noci přemejšlet. A když už byl spisovatel na vlně, hodil šílenému vrahovi s dlouhatánskou historií na vrub i Robertovu životní lásku. No hele, na jednu knížku je to moc. A vyhrotím to, ale komerční sadistické vraždění by se fakt nemělo vydávat.

milan3696
26.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Přestože pro fanoušky série v této knize zazní jen málo novinek z příběhu Roberta Huntera, jsou jeho v minulosti prožité životní situace zasazeny do nových kulis a použity jako jistý druh psychického trýznění. Koncepce šesté knihy série také do jisté míry opouští dosavadní šablony standardních "carterovek" a je to vskutku povedené a vítané oživení. Aby nebylo pochyb, že se jedná pořád o Cartera, tak pořád zůstává, že na konci musí jít někomu z LA policie o život, někdo musí umřít a poslední oběť se nakonec obětí nestane. A vrah neunikne. Beru. Všemi deseti.

heavy66
24.05.2022 5 z 5

Lucien Folter? Jednoduchým výběrem písmen vznikne Lucifer. Jak průhledné! Agentka FBI, prosklená cela na konci chodby, dírky ve skle, zásuvka na předměty, psychologická masáž? Ale to je přece dobře známý doktor Hannibal Lecter!
Nejlepší trik, který ďábel kdy předvedl, bylo přesvědčit svět, že neexistuje. A potom.....

heavy66
22.05.2022 5 z 5

Chris Carter? Velmistr krvavé řezničiny, správce smrti, anděl zkázy! To, co se mu líhne v hlavě, je pozoruhodně zvrácené. Jeho mozek, který zcela jistě vypadá jako Výkřik Edvarda Muncha, bude jednou naložen do lihové lázně v nějakém prestižním Výzkumném ústavu pro vrozené cerebrální malformace.
Pouštím si ke čtení hororový soundtrack Johna Carpentera. Je to lepší, už se nedivím ničemu. Ani vy se ničemu nedivte a užijte si jízdu temnou propastí Zloby.

Tupoun
14.05.2022 4 z 5

Tato kniha je předváděčkou psychologického vzdělání autora. Není proto o nic méně obírána o sadistické vraždy a jejich podrobný popis, ale především ve střední části je to mnohdy až předlouhé rozebírání psychologie vraha a dalších osob. Ovšem oproti předchozím knihám v sérii zde nastává obrovská změna: Robert Hunter se stane na moment obyčejným člověkem a obrovsky trpí. Vrah jej bez fyzického násilí dostal z modré kombinézy s velkým červeným S a postavil jej do řady s námi, čtenáři, lidmi většinově bez jeho jinak nadprůměrných schopností. Ne, že bych to postavě přál, ale příběhu prospěje pasáž od nadměrného zbožšťování a takřka dokonalé neomyslnosti postavy. Přece jen, pokud to není sci-fi nebo fantasy, měl by si příběh zachovat zdání skutečnosti, být uvěřitelný, a to se někdy v knihách Chrise Cartera vymkne kontrole. Ale čte se to jinak celkem dobře. Chtěl jsem napsat, že je to perfektní lék na útěk od dnešní stále podělanější reality, ale realita se mílovými kroky blíží k postavám Chrise Cartera.

blackoutzuzi
13.05.2022 5 z 5

Dámy a pánové, tohle byl zatím ten nejlepší díl z celé série! Naprostá pecka! Doporučuji všem, kterým nevadí drsnější krimi příběhy, protože Chris Carter se s tím rozhodně nemaže :) A na jeho knihách je znát, že pracoval jako soudní psycholog, protože díky tomu jeho tvorba získává na autentičnosti.

marketa1860
09.05.2022 5 z 5

Parádní kousek, typické pro Chrise Cartera.
Kniha se liší od jeho předchozích spojením pachatele a detektiva, nicméně zápletka, děj i rozuzlení je naprosto originální jako vždycky u Carterových detektivek.
Jeho série je neskutečná a já jdu na další knihu.-)

Karoley
09.05.2022 5 z 5

Vyšetřování jedné autonehody vede k odhalení vraha, který nejméně pětadvacet let unášel, mučil a vraždil oběti po celých Spojených státech.. Pro Roberta Huntera to bude tentokrát hodně osobní.

Můj šestý Carter a zatím nejlepší díl ze série! Neuvěřitelně čtivé, napínavé, mrazivé, šokující. Nahlédnutí do choré mysli zlosyna. Dávám 5 všemi 10. A těším se na další díl!

katallinka
08.05.2022 5 z 5

Ke konci jsem neustále nahlas říkala ,,hnus,,… Nechápu, jak autor něco takového dokáže napsat. Asi od poloviny jsem si musela dávat pauzy, protože mi při čtení bylo špatně. Samozřejmě se to kvůli tomu zároveň velmi dobře četlo. Tento díl byl v mnohem jiný a největší pozitivum vidím v odhalování Robertovy minulosti. Asi zasloužených 5*, ale rozhodně potřebuji od Cartera pauzu.

TeaPeter
07.05.2022 3 z 5

To jako vážně Carter není Švéd (nebo jiný Skandinávec)? Tahle kniha už byla v nápadech a popisech až seversky ujetá. Čím se ale od současných severských detektivek zásadně lišila a za co si zasloužila hvězdičky, byla propracovanost a promyšlenost (teď nemyslím ekonomickou stránku věci - jak tento svůj projekt po čtvrtstoletí financoval, zůstane navždy hádankou). Carter je prostě neskutečná studnice nápadů pro pohádky pro dospělé. Kdyby psal pohádky pro děti, tak by se určitě postavil po bok bratři Grimmů.

Avila
02.05.2022 5 z 5

Tak šestý díl série s Hunterem mám za sebou a upřímně už mi začínají docházet superlativy jak je to zase skvělá jízda a nechápu kam na ty další nové a ještě zvrácenější a šílenější nápady Carter chodí.... Skoro každý autor prostě jednou za čas napíše o něco slabší knihu a trochu jsem se obávala že to bude tento díl protože zde chybí Carlos a kniha začínala pomalejším tempem než je obvyklé..... ale u Cartera to v žádném případě neplatí takže mohu jen doporučit a těšit se na další pokračování.

Alinke
01.05.2022

nepřijde mi normální popisovat do detailu týrání a mučení obětí a už vůbec ne o tom číst, knihu jsem ani nedočetla. Je to fakt úchylné.

Bee240
29.04.2022 5 z 5

Šestý díl z této úžasné série mám za sebou. I když jsem knihu četla hodně dlouho vůbec to neznamená že se mi líbila méně než ty předchozí.
Nemusím říkat že pan Carter umí čtenáře vtáhnout do děje a napínat ho od první do poslední věty. I tato kniha je brilantní a i když má tato série spoustu dílů každý je originální a skvěle napsaný.
V tomto díle se Robert Hunter opět bude potýkat s velmi složitým a vážným případem...tentokrát to bude jiné nejen tím že mu bude po boku chybět jeho parťák Carlos Garcia, ale hlavně se ho tento případ osobně velmi dotkne a probudí v něm vzpomínky a emoce které měl hluboko pohřbené v sobě.
Také je "naverbován" k FBI i když jen na krátkou dobu.
Tento díl je hodně psychologicky zaměřený a hned od začátku je čtenář provázen zvrácenou myslí hodně narušeného člověka.
Také se nám zde více odhalí Robertova minulost a některé jeho hodně těžké životní etapy...a že toho zažil dost.
Velmi se mi zamlouvalo že vraha známe už od začátku a musím uznat, že tato postava byla skvěle napsaná a vymyšlena. Nejednou jsem měla chuť řvát jak mě neskutečně vytáčela jeho povaha a celkový přístup ke všemu. O jeho postupech ani nemluvě. Celá tato kniha je vlastně výslech a neprobíhá žádné pátrání po vrahovy, ale naopak se pátrá už po obětech i když to také není hlavní obsah knihy.
Ale jak jsem již říkala bylo to skvěle vymyšlené a napsané ještě lépe.

davidurban1973
28.04.2022 5 z 5

Moc pěkné pokračování série, tentokrat jen s Robertem Hunterem pomahajicim FBI při odhalování zločinů spáchaných náhodně chyceným sériovým vrahem.

Timkim
04.04.2022 4 z 5

Jako všechny Carterovky hodnotím kladně a vysoko. Pokud někdo namítne, že je kniha jiná, že to není jeho styl, že je to moc psychologické.....i ostatní spisovatele ve svých sériích mají horší, nebo odlišným stylem psané knihy. Viz Bryndza, Weaver, Nesbø...
Za mě opět super.