Zloba

Zloba https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474310/bmid_zloba-0Hf-474310.png 5 2405 611

Robert Hunter série

Na počátku příběhu dojde k podivné autonehodě a vzápětí je zatčen muž, podezřelý z dvojnásobné sadistické vraždy. Následující vyšetřování vede k odhalení vraha, který nejméně pětadvacet let unášel, mučil a vraždil oběti po celých Spojených státech, aniž měl někdo tušení o jeho existenci. Podezřelý tvrdí, že je jen pěšákem v obrovském labyrintu lží a klamu – dá se mu věřit? To má zjistit detektiv Robert Hunter, tentokrát „pohostinsky vystupující“ ve službách FBI. Ve svém šestém příběhu odhaluje Hunter děsivá tajemství, která se ho tentokrát týkají osobně a otevírají staré rány z jeho minulosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

An Evil Mind , 2014

Hotanka
28.11.2021 2 z 5

Tohle mi nesedlo. Jak sláma z bot tomu čouhá snaha přiblížit se Harrisovu Mlčení jehňátek. Bože, i ta Lecterova hláška "quid pro quo" je tu. Tak jako Hannibal ze Sterlingové i tady tahá vrah z hl. hrdiny psychoanalytická moudra (jen místo jehňátek na porážku jde o léky umírající matky), vyžívá se v podobných nechutnostech jako on, vláčí vyšetřovatele po nejrůznějších místech činů. Ach jo. Někdo by měl autorům severských detektivek prozradit, že mezi počtem vyříznutých očních bulv a napětím není přímá úměra.

Paja11.11
03.11.2021 5 z 5

Postupem vyprávění tenhle díl ze série opravdu vyniká. Poutavé, z hlediska psychologie zajímavé a více dopodrobna psychologicky popsané, jak funguje mozek vraha.
Rozhodně čtivá kniha, která se od Cartera očekává.
Řekla bych, že tohle je zatím jeden z nejlepších dílů.

Domulenka
27.10.2021 5 z 5

Noo ..tak toto byla bomba...svižně odsejpalo ..četlo se to samo..
jen mě mrzí že je to opravdu skutečnost....udělat z knih tohoto autora filmy...byla by to zaručeně bomba....

Peťulka3
20.10.2021 5 z 5

Zase paráda. A jestli je to inspirovaný skutečným příběhem, tak jsem opravdu ráda, že tady v ČR jsme relativně normální.

Dandy1
07.10.2021 3 z 5

Tohle se vymyká Carterovu stylu. Očekávala jsem víc napětí. Konec byl pro mě totálně neuvěřitelný.

tessie_m
05.10.2021 5 z 5

Pane bože, totální úlet. Nechápu, jak to mohl autor vymyslet tak dopodrobna. Skvělý, ale zároveň jsem byla v šoku a často i znechucená a smutná. Takhle dlouho mě žádná kniha nezasáhla. Klobouk dolů, pane Cartere!

NikolOt
01.10.2021 5 z 5

Tak doposud nejlepší Carterovka. WAW jsem naprosto unešená propracovaností příběhu a postav. Musím dát plný počet hvězdiček.

Monika1717
29.09.2021 5 z 5

Po knize Já jsem smrt jsem se zařekla, že Cartera už nikdy. Vydržela jsem to půl roku. Musím dát plný počet hvězdiček. Psychopatický masový vrah, který je odhalen náhodou při dopravní nehodě, si vyžádá rozhovor s Hunterem, který míří právě na dovolenou. A ukáže se, že je to jeho dávný kamarád. Dobrý kamarád. Dokonale vymyšleno. Čte se jedním dechem.

allart
25.09.2021 5 z 5

Začalo to super. Už som sa tešil na klasickú detektívku (predčasne), že nebude žiadny brutál, ale Carter ma vyviedol z omylu. Kniha sa však v niečom od predchádzajúcich dielov líšila. Napriek vysokému počtu obetí bolo menej surových detailov, zato tá zápletka bola geniálna. Posledné strany som doslova letel, rýchla akcia,vysoká hladina adrenalínu nedá čitateľovi driemať a číta sa to fantasticky. Jednoducho 5 hviezd.

Rose6990
24.09.2021 5 z 5

Skvělé čtení. Pan Carter psát umí. Děsí mě, že je příběh podle skutečné události.

zp87
23.09.2021 5 z 5

Šetřím si Cartera, jak jen to jde. Tak dvě knihy za rok, protože jsou psány podobným stylem. ZLOBA je ale trochu jiná, vlastně o dost jiná. Od začátku je to psycho, náhodně nalezené kousky těl, okamžitě odhalený vrah, který říká, že není vrahem a vyžádá si k vyšetřování svého dávného přítele Roberta a pak bum bum bum. Byla by škoda cokoli prozrazovat. Já při čtení jen kroutila hlavou. Nenudila jsem se do samotného konce.

Lucie311
19.09.2021 5 z 5

Tak to byla zatím nejlépe napsaná kniha od Chrise. Naprostá dokonalost v detailech a přímo šílená brutalita lidského myšlení. Ještě horší je,že je to podle skutečné události.

Emberas
19.09.2021 4 z 5

Nevšední úvod i hlavní idea, Carter píše moderně a v současné době je hodně "in". Čtenářům vůbec nevadí, že většina jeho knih je hodně za hranou uvěřitelnosti a v podstatě nereálná. O to tu ale asi nejde, knihy se čtou dobře a to je hlavní u tohoto žánru. Přesto se mi i tomto žánru někteří autoři líbí mnohem víc.

Monuli36
15.09.2021 5 z 5

Není co dodat ani vytknout.Absolutní pecka!!!Brzy sáhnu po dalším díle.Myslim,že od teď budu mít asi vyšší nároky na kriminálky :)

Princezna22
10.09.2021 5 z 5

Co dodat, jen to... Že po přečtení této knihy si už nikdy nedám paštiku.... Bylo to brutální,dokonale a cetlo se to skvělé. Doporučuju.

WaN635
07.09.2021 5 z 5

No tak tohle byla jízda!! Kniha byla děsivá, zvrácená, ale hrozně čtivá a napínavá.
Rozhodně nešla odložit!
Musím sáhnout po dalším díle.

mirunda
05.09.2021 5 z 5

Jo, tak tohle byla ještě lepší jízda než kniha předtím. Carter je lepší a lepší. Knížka byla neuvěřitelně napínavá.

darbujan8924
03.09.2021 5 z 5

Vážený pane, Cartere... smekám před Vámi. Touto knihou jste mě rozsekal na....
Děj vychází ze skutečných faktů a případů a musím říct, že napsané je to exkluzivně.
Konečně vrah nevraždí ze msty, ale.....
Musím říct, že vyslýchat takové prase, to musí být člověk psychicky hodně, ale hodně silný, kór když se pak dozví....
Každopádně, kdo má rád psychothrillery, tak u této knížky nudou neusne.

kalache
02.09.2021 5 z 5

... po přečtení této knihy budu otvírat zmrzlinové vaničky s určitým respektem ...

Bax9
01.09.2021 5 z 5

Jedu celou sérii s Robertem postupně a musím říct, že tahle kniha byla zatím asi nejlepší. O brutalitě a děsivosti se u Cartera není třeba zmiňovat, to je prostě dané tím, že je to Carter. :-) Ale tentokrát zvolil jiný formát - brzy odhalený pachatel, jeho rozhovory s Robertem, sonda do Robertovy minulosti, jeho myšlenek, vzpomínek, jeho motivace případ dotáhnout, spojení s dočasně novou parťačkou, plíživá hrůza a napětí, psychologický souboj dvou silných protivníků, vlastní Robertův boj, prostě byla jsem nadšená a četla jsem jedním dechem.
PS: Garciovi jsem přála dovolenou, ale kapitánka a její "Kur... Roberte, co je to za magora?!" mi trochu chyběla. :-)))