Zloba

Zloba https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474310/bmid_zloba-0Hf-474310.png 5 2405 611

Robert Hunter série

Na počátku příběhu dojde k podivné autonehodě a vzápětí je zatčen muž, podezřelý z dvojnásobné sadistické vraždy. Následující vyšetřování vede k odhalení vraha, který nejméně pětadvacet let unášel, mučil a vraždil oběti po celých Spojených státech, aniž měl někdo tušení o jeho existenci. Podezřelý tvrdí, že je jen pěšákem v obrovském labyrintu lží a klamu – dá se mu věřit? To má zjistit detektiv Robert Hunter, tentokrát „pohostinsky vystupující“ ve službách FBI. Ve svém šestém příběhu odhaluje Hunter děsivá tajemství, která se ho tentokrát týkají osobně a otevírají staré rány z jeho minulosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

An Evil Mind , 2014

Timkim
04.04.2022 4 z 5

Jako všechny Carterovky hodnotím kladně a vysoko. Pokud někdo namítne, že je kniha jiná, že to není jeho styl, že je to moc psychologické.....i ostatní spisovatele ve svých sériích mají horší, nebo odlišným stylem psané knihy. Viz Bryndza, Weaver, Nesbø...
Za mě opět super.

Fzuzik
30.03.2022 3 z 5

Opět velmi povedené dílo, pro změnu je pachatel známý i hned od začátku a pobíráme se jeho myslí.
Trochu mě zarazila podobnost děje, u první oběti, s jedním známým filmem, který je známý asi každému.

Hanina61
29.03.2022 5 z 5

Ač byla trochu jiná než všechny předchozí knihy, nebyla o nic méně napínavá... Psychologická hra na kočku a myš, která člověka udrží v napětí od začátku až do konce. A ačkoliv mi Garcia přece jen trošku chyběl, nemůžu hodnotit jinak než opět plným počtem hvězd. Teď nějakou malou oddychovku jako vždycky mezi "carterovkami"... a už mám doma přinesenou z knihovny Nenávist...

Aaloha
20.03.2022 4 z 5

Za mě tentokrát trochu slabší. Pachatele od začátku známe a ten konec mi přišel až moc neuvěřitelný. Napětí až ke konci.

katka134
19.03.2022 3 z 5

Tak tahle neobvyklá carterovka mi nesedla tou velkou dávkou psychického teroru.

Majulle
10.03.2022 5 z 5

Jedním slovem užasné, sice od začátku víte kdo je vrah, ale kniha Vás drží v napětí až do samého konce. Nedoporučuji sice slabým povahám ale tahle byla top.

Ejv
08.03.2022 5 z 5

Úžasné! Prostě úžasné!

85098211
24.02.2022 5 z 5

(drobné spoilery)
Tato autorova kniha je tak trochu neobvyklá, pokud jste již četli předchozí případy s Robertem Hunterem. Garcia totiž v této knize chybí úplně a vrah je známý už od začátku - ale i navzdory tomu je případ doslova peckoidní! ;-) Robert má tentokrát odletět na dovolenou, ale - jak se dá očekávat - nikam neodcestuje, právě naopak ;-). Je totiž přizván do cely nedávno zatčeného zločince, který se chce setkat pouze s ním a ze kterého se brzy vyklube Hunterův spolužák z mládí. Lucien Folter je totiž všechno, jen ne nevinný, i když na začátku tvrdí, že policisté pochybili a zatkli nesprávnou osobu. Robert mu však rychle přestane věřit (naštěstí) a záhy se ukáže, že Lucien je opravdová bestie, která v posledních dvaceti pěti letech zavraždila spoustu nevinných obětí, včetně - koho, už můžete hádat sami... Víc již totiž prozrazovat nebudu...
Kniha je skvělá, jako dosud všechny předchozí od autora, které se mi prozatím dostaly do rukou. U žádné z nich nebylo nutné hodnotit hůře než plným počtem - a stejné hodnocení si definitivně zaslouží také tento díl. Už proto, že je to zase jedna velká jízda od první do poslední stránky! ;-) A já se budu na další setkání s Hunterem (a snad i Garciou) někdy časem fakt moc a moc těšit! :-)
PS: U tohoto dílu oceňuji mimo jiné také náhled do Hunterovy minulosti. A pevně doufám, že se o něm dozvíme ještě víc...

aktijnov
21.02.2022 5 z 5

Napínavé, strhující, děsivé....

marekB78
20.02.2022 5 z 5

Jak čtu ostatní komentáře, budu asi jeden z mála, který půjde proti proudu. Kniha je rozhodně skvělá, jako všechny od autora, ale já mám radši knihy, kde je s Carlosem a kde netušíte, kdo je vrah a kde je na konci nějaký zvrat. V této knize se brzy dozvíte, kdo je vrah... Přicházejí pak spousty překvapení a napínavého čtení, které vás nenechá knihu odložit, ale určitě bych jí neoznačil jako nejlepší, co jsem od Cartera zatím četl. Ale jak se říká...100 lidí, 100 názorů... Tak toto je ten můj :)

workos
13.02.2022 5 z 5

Napínavé čtení, jednoznačně nejlepší co Carter napsal. Žádná jiné kniha mě tak nevtáhla do děje jako tato.

Smiley96
05.02.2022 5 z 5

No nemám slov. Této sérii se prostě nedá nic vytknout. Kniha od knihy pořád lepší a lepší.

Dédečko75
20.01.2022 5 z 5

Snad nikdy mě série detektivek nikdy takhle nebrala, je to dokonale napsané, od začátku dokonce v napětí a až na konci je řešení

Anna479
20.01.2022 3 z 5

Už asi od druhého dílu si říkám, že další číst nebudu. A hele, šestý díl. :)
Ale tady jsem trochu (dost) rozpolcená. Kniha se četla dobře, téměř sama. Přeskočila jsem akorát pasáž o tom, jak je Hunter zázračné dítě. A samozřejmě nechyběla ani zmínka o pití skotské whisky. Inu, to je asi daň za čtení celé série v kuse...
Co bylo super na tomhle díle, tak to byla chybějící kapitánka Blakeová. Protože ředitel Adrian Kennedy nebyl žádný tupec, tomu pálilo. A to se četlo lépe.
Co mi ale hodně vadilo, byla podoba s Mlčením jehňátek. To mi ke Carterovi nesedí a myslím, že se to moc nepovedlo.
Jasně, zvrat na konci jsem čekala, závěr taky, protože Robert no.
Úplně na konec chci jen napsat, že knihu opravdu šlo jen těžko odložit. Bylo tam hodně psychologie a tentokrát méně toho hnusu kolem a u některých pasáží jsem musela zatlačit slzu.

Jerry H
17.01.2022 5 z 5

Tak předně jsem si říkal, proč to vůbec mám číst, když vím co mě tam plus mínus čeká. Zase hafo brutality, sado maso, mučeníčko, sem tam nějaká rozmašírovaná hlava, atd. I když v tomto příběhu bylo i hodně psychologie a otevírání starých Hunterových ran. Každopádně atmosféra, která se dá krájet, závod s časem, všechno v jednom. Musím jen dodat, že jak se do toho člověk začte, tak to prostě musí dočíst. Asi to není žádné moudro, ale za mě to je tak :-).

Janynka
07.01.2022 5 z 5

No tak to bylo něco!! Od knížky nešlo odejít, hltala jsem ji písmenko od písmenka. Skvělá!

genie
31.12.2021 4 z 5

Tentokrát to bylo opravdu hodně osobní, možná trochu víc té psychologie než jindy. Hunter zase bez chyby.

astra3
25.12.2021 5 z 5

Napínavé od začátku do konce.

surikata246
18.12.2021 5 z 5

Při čtení jsem měla pocity zmaru ,odporu, smutku i lítosti k obětem. Autorův styl i propracovanost děje hodnotím plným počtem.

michterhel
30.11.2021 2 z 5

Koukám, že čtenář pode mnou mi vzal slova z klávesnice. Já bych teda hodnocení rozdělil na dvě části: Nápad a námět dobrý, o tom není pochyb. Že se autor minimálně inspiroval Mlčením jehňátek, o tom taky ne. Ale na co já osobně jsem alergický, to jsou všechny ty ,,super" a ,,ultra". Všichni agenti byli supervýkonní, měli nějaké skvělé schopnosti (superčtenáři mě dostali), nemuseli spát, jíst, vylučovat. Okamžitě byli připraveni k akci. Všechna použitá technika byla ultratenká, ultralehká..atd. A hlavní kladný hrdina? Tomu Clarice Starlingová nesahala ani k okraji ponožek, co on chlapec všechno zvládl levou zadní. A to je vlastně jenom obyčejný policajt z Los Angeles.