Žízeň

Žízeň https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359456/mid_zizen-EzB-359456.jpg 5 2792 602

Harry Hole série

Harry Hole si chce užívat spokojený život s Ráchel a poklidně vyučovat na policejní akademii. Jenže v Oslu dojde k vraždám několika žen, které si daly schůzku přes Tinder. Vyšetřovacímu týmu v čele s Katrin Brattovou zůstává rozum stát nad tím, že obětem vždy zmizelo určité množství krve. A tak je Harry povolán zpět do služby. Dopátrat se pravdy není ani pro něj jednoduché. Navíc je postaven před zásadní dilema: dát přednost rodině, nebo vyšetřování. 2. vydání... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Tørst , 2017

lia7
17.07.2017

Nemuzu si pomoct,ale nechapu proc to tak chvalite...po leopardovi a policii neuvěřitelně slabe...jaký prekvapeni? Jaka zapletka? Bylo to jasny skoro hned kdo to ridi a to drama v aute melo byt jako co? Doufam, ze další dil bude zase bomba,tohle beru jako ze se do toho nesbo musi zase dostat :-)

wiolca
16.07.2017 5 z 5

Harry ve vší parádě. Za mě teda jako jo. Výborný, napínavý, konec mě překvapil. Čekala jsem sice ještě něco, ale podezření padalo trochu jinam. A těším se na další díly. Ne že Harry zase zmizí. Spoiler: mám takový pocit, že to těhotenství Katrine k něčemu trochu nahrává a že z toho zase bude drama v další knize. Že jo, že jo?

tak.normal
15.07.2017 5 z 5

Po poslední nereálné Harryovce přišla opět skvělá smršť totálně uvěřitelného Harryho... jedním slovem SUPER.

Vevericka.eva
15.07.2017 5 z 5

Detektivní orgasmus! Posledních sto stran jsem prostě nemohla přestat číst, i já dostala žízeň. Dokonale promyšlené dílo i název, tak dokonale popsaný příběh, jedním slovem to se hned tak nevidí.
Žízeň prostě vystihuje tužby všech postav, i když u každého se jedná o jinou nutkavou potřebu.
(Pozor spoilery!)
Vývoj Harryho života se mi líbí, hospoda byl super nápad. Hlavní záporák 3v1 prostě bomba, a když už člověk začínal tušit, kdo za tím vším stojí, náhle noví podezřelí doktor a Wyller.
Scéna s Katerine, zajímavé zpestření, takže by měl nakonec Harry potomka?
Jen ta nevysvětlitelná nemoc Ráchel mi nějak nesedla, za to "jen" 99%. :-)

game
15.07.2017 2 z 5

viacmenej jedna z najslabších kníh zo série Harry Hole.
téma vampirizmu je prevarená už v nespočetných detektívkach, aj vracajúci sa zloduch.
bolo tam zopár napínavejších strán, mne vyhovovalo, že Holeho za každým rohom niekto netýral, a nesekal z neho, len psychicky - veď bez aspoň trochu utýraného detektíva dnešná detektívka ani nemôže prejsť vydavateľstvom.

Radek99
15.07.2017 4 z 5

Musím přiznat, že Žízeň mne opravdu překvapila, po Policii jsem si myslel, že Harryho série skončila a Nesbø už půjde jiným uměleckým směrem vstříc jiným knihám a projektům (televizní seriál Okkupert rulez!), ovšem Jo Nesbø je stejně zarputilý jako jeho hlavní hrdina Harry Hole, a tak to zkouší pořád znovu! Žízeň je dokonalá detektivka - předně Nesbø ubral na nerealističnosti, pryč jsou naštěstí těžko uvěřitelné extrémní fyzické výkony (plavání v podzemním tunelu s kyslíkovým přístrojem v podobě prázdné lahve jako exemplární příklad) i překombinovanost, zpátky je obyčejný policejní službou i životem unavený detektiv (pardon - pedagog z policejní akademie :-) ) s důrazem na rodinné vztahy. Jo Nesbø je ovšem mistrem v líčení falešných stop a matení čtenáře, takže se mu několikrát podařilo zamaskovat identitu vraha (což byla Achillova pata několika minulých knih) a svést podezření na někoho jiného...a i když to začíná být v jeho knihách schéma, stále ještě mne to dost baví... Žízeň je opravdu závan čerstvého vzduchu a vybuzení k žízni po dalších dílech peripetií Harryho Holea...

Beeper
14.07.2017 4 z 5

Začátek a střed knihy je hodně rozvolněný, uměl bych si představit větší tah na branku a klidně i o sto stránek méně. Samotný závěr mě nakonec překvapil sice jsem čekal nějakou zápletku, ale tohle ne. Jen to vysvětlení bylo možná trochu těžkopádné. Ale celkově mě kniha nezklamala.

Adelajda_4
14.07.2017 5 z 5

Wow, co na to říct... to byla zase jízda! Po Policii jsme se konečně dočkali kvalitní detektivky a to čekání stálo za to, protože Nesbo nám opět naservíroval skvělý příběh plný napětí a občas až velmi nechutných podrobností. Byla jsem nadšená, že jsem se zase po dlouhé době, byť jen na chvilku zase setkala s Harrym a už se nemůžu dočkat dalšího dílu, doufám, že čekání na něj nebude tak dlouhé.

Hynais
13.07.2017 4 z 5

Jsem milovníkem těch dvou Norů (autora i hrdiny:-), ale tomuhle prostě něco chybělo do kvality Sněhuláka nebo Policie. Nebo už jsem prostě rozmazlenej :-)

Shari
13.07.2017 2 z 5

Knihy od Nesba mám ráda, ale tahle mě moc nebavila - nepřišla mi moc napínavá a téma vampyrismu mi přišlo natolik ujeté, že kdyby mě nezajímalo, jak to dopadne, tak knihu odložím :)

jindrusa
11.07.2017 5 z 5

Jo Nesbo je prostě geniální. 2x jsem myslela, že jsem odhalila vraha a 2x mně vyvedl z omylu. Už se těším na další díl s H.Holem.

Niu
10.07.2017 5 z 5

Jestli bude Nesbo i nadále takto pokračovat, tak pro mne budou nepřekonatelné díly Sněhulák a Levhart dávno překonány. Vážně bych nevěřila, jaký další vražedný příběh se dá vymyslet. Postava Harryho se mi líbí čím dál tím více. Více si uvědomuji provázanost předchozích knih. Chvílema tak uvažuju, co musí být Nesbo za člověka, aby ho napadaly takové příběhy. Co my musíme být za čtenáře, když mu to tak baštíme? :-D Super čtení, těším se na další díl.

Smisinka
09.07.2017 4 z 5

napínavé čtení až do konce

weberda
09.07.2017 5 z 5

Opět bomba a těším se na další.

soukroma
09.07.2017 4 z 5

Skvělá jízda - sice děsivé, úchylné a o krvi (jako vždycky), ale ve srovnání s jinými podobnými moderními thrillery vlastně méně hrůzné a vcelku i méně krvavé, prostě oddech (autor sem netahá každodenní realitu, ale jen výjimečný horor, který hned tak každého nepotrefí). Početla jsem si, ačkoli podobně jako jiní čtenáři jsem byla ku konci přesvědčena o jiném vyústění, když už to autor začal natahovat a přidávat další indicie rušící předchozí jednoznačné závěry. Jen kdyby ty knihy nebyly tak nehorázně těžké do ruky...89%
(Pozn.: před Žízní jsem četla Lovce králíků, a i když se neřadím ani mezi skalní příznivce norského HH ani finsko-švédského Joony Linny, nýbrž dánského Carla a oddělení Q, tak u mě na celé čáře vítězí tentokrát Nesbø).

MGT
08.07.2017 5 z 5

Autor mě tahal v druhé polovině knihy za nos, když jsem díky náznakům už odsuzovala někoho jiného. Chtěla jsem dát hvězdy čtyři, ale za strhující závěr dávám plný počet.

jaroslav63
07.07.2017 4 z 5

Poslední díly řady byly horší a horší, tady bylo vidět, že si dal Nesbo přestávku a Žízeň zase patří mezi ty lepší. Pentagram to není, ale rozhodně lepší než třeba Policie.

Evča K.
07.07.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla na tři zátahy, nedalo se od ní odtrhnout. Už teď se těším na další díl, podle závěru doufám, že brzy bude :)

Podgor
07.07.2017 5 z 5

Další skvělý díl. Čím víco tenhle pán píše, tím líp se to čte. Chci další, honem....Nezdržuj se

omgjako
07.07.2017 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Dostala jsem se k tomu díky výzvě. Pro nás, kteří máme rádi "vejčitou hlavu" je to dost děsivé, zvláště, když to čteme o půlnoci před spaním :D Tohoto autora si budu schovávat asi spíše na ráno a dopoledne. Ale je to dobré, nemohla jsem přestat číst.