Žízeň

Žízeň https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359456/mid_zizen-EzB-359456.jpg 5 2793 602

Harry Hole série

Harry Hole si chce užívat spokojený život s Ráchel a poklidně vyučovat na policejní akademii. Jenže v Oslu dojde k vraždám několika žen, které si daly schůzku přes Tinder. Vyšetřovacímu týmu v čele s Katrin Brattovou zůstává rozum stát nad tím, že obětem vždy zmizelo určité množství krve. A tak je Harry povolán zpět do služby. Dopátrat se pravdy není ani pro něj jednoduché. Navíc je postaven před zásadní dilema: dát přednost rodině, nebo vyšetřování. 2. vydání... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Tørst , 2017

klarikN
06.07.2017 5 z 5

Zas a znova jsem ohromená. Nesbo je král ve psaní detektivek, někteří tady psali, že tušili už od půlky jak příběh skončí, ale já na to čuměla zase jak puk. No prostě pecka, a nejvíc mě potěšila poslední stránka, kde je patrně, že další díl proste vyjít MUSÍ!

Petra_V
05.07.2017 4 z 5

Jedenáctá kniha v pořadí a zase mě Jo Nesbø dokázal překvapit. Na začátku knihy jsem si říkala, jestli nemám knihu odložit a nejprve si znovu přečíst Policii, protože jsem se ztrácela ve velkém množství postav a díky době co uplynula od poslední knihy, jsem si úplně přesně nepamatovala, jak poslední kniha končila. V polovině knihy jsem si říkala, že je přece jasné kdo je pachatel, jenže stačila jedna věta a už jsem si tím nebyla tak jistá, dokonce jsem si chvíli myslela, že tito dva spolupracují. Ale jak je u autora zvykem, konec opět překvapil a to nejen tím, že navnadil na další díl. :-)

zolicek
04.07.2017 5 z 5

Jako vždy super,už se těším na další.

aktak1203
04.07.2017 5 z 5

Nesbo opět nezklamal. Konec sice trochu překombinovaný, ale já jsem naprosto spokojená. Už se těším na další, protože konec napovídá, že náš komisař bude muset ještě nastoupit.

PetK
04.07.2017 4 z 5

Klasický Nesbo, klasický Harry. Umí krásně mást a navádět na falešné stopy, i když - co ještě vymyslet? Desítka mně přišla na konci už dost silně přitažená za vlasy, tak jsem se trochu bála, co bude dál. Ale pořád ještě dokázal překvapit. :-) Zdá se, že příběh bude pokračovat, což potěší jistě všechny nesbofily.

kahuda01
04.07.2017 4 z 5

No, co napsat... Je to Nesbo, je dobrý jako vždycky, ale nějak mě kniha do sebe nevtáhla, částečně to bylo asi způsobeno dlouhou přestávkou mezi posledním dílem s HH. - 85%

tinkal
03.07.2017 5 z 5

paráda, jsem nadšená. I když jsem jsem od půlky tak nějak začínala tušit, kdo by za tím mohl stát, tak i přesto jsem četla se zatajeným dechem

bigben
03.07.2017 4 z 5

Čte se to výborně, ale nějak už mě to nebere. To prvotní nadšení ze severských detektivek vyprchalo...

raty
02.07.2017 5 z 5

Přidávám se k nadšeným čtenářům. A jdu dospat těch několik hodin spánku, o které mě pan Nesbo připravil. Kniha se nedala odložit. Kdy že bude další díl?

Ťop
02.07.2017

No nevím, jako bys se Nesbo už vyčerpal. Až křečovitá snaha, aby pointa, nejen celé knihy, ale i dílčích zápletek, byla vždy co nejvíc překvapivá. A ani se nevyhnul různým klišé. Pomalu sklouzává do podprůměru.

Warty
02.07.2017 5 z 5

Skvěle napsané a rozuzlení případu prostě ohromující. Nemůžu se dočkat dalšího dílu :-)

Juzzy
02.07.2017 5 z 5

Harry je prostě legenda!.. A opět je nalajnováno na velkolepé pokračování. :-)

studentice
01.07.2017 4 z 5

Čtení jsem si užila. Bylo báječné vrátit se ke svým oblíbeným postavám. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

Kerberos
01.07.2017 5 z 5

Harry Hole se vrátil v plné síle,skvělé a jěště je otevřená cesta na pokračování.

zpevSusannah
30.06.2017 5 z 5

Můj oblíbený Harry Hole je zpět a to v plné polní! Opět se tetelím blahem.
Žízeň byla dle mého gusta prostě jedna velká jízda! A víte co? Mám žízeň! Prahnu po dalším dílu. Prosím, Nesbo, ještě jedeeeeen! Smutně koukám :)
PS: Tinder okamžitě mažu :D

Pjater
30.06.2017 5 z 5

Perfektní, skvělé a originální. HH je zpět a já mohu všem jen doporučit :)

5092
30.06.2017 5 z 5

Nesbo o5 nezklamal. V hlavě mi to šrotovalo po celou dobu. Tipů na vraha spousty a přesto do posledni chvíle jsem si nebyl jist. Nehty okousaný. Prostě báječný čas strávený u knihy.

jurass1976

Prostě klasika

TaLu
29.06.2017 5 z 5

595 stran Jo Nesba.
Kdo četl ví.
Paráda.
Oproti minulým dílům mi přijde, že je v knize víc lidskosti, vztahů a každodenní normálnosti, aniž by tím utrpělo napětí a příběh.
Naopak.
Příběh tím podle mne ještě získal. JE to Harry tak, jak ho známe, ale pro mne rozhodně ještě mnohem lepší, než býval. Snad je to tím, že si uvědomuje, že zažívat štěstí je sice jako chodit po tenkém ledě a přemýšlet, kdy se to zase "proboří", ale žije.
Překvapivě jsem odhadla pachatele, přemýšlela, že to nemůže být tak jasné a radovala se, že mi přesto tip vyšel.
Dalším překvapením bylo, že knihy nabyté napětím a hrůznými ztrátami mě dovedly k poznání, že i rozhodně NE kladného hrdinu vidím ráda - to se týká Trulse, jsem za jeho postavu a její vývoj ráda. I přes tu rozporuplnost dojmů.
S tradičním zakončením mívám problém. Jako by tím autor chtěl naznačit, že zlo na rozdíl od lidí nikdy nespí.
Případ je opět strhující.
Doporučuji.
Ovšem začněte sérii číst alespoň od Sněhuláka, knihy na sebe navazují a není třeba odhalit vrahy z předchozích knih, jak by se stalo, pokud by čtenář začal až tímto dílem. A k tomu konci - je to příslib do budoucna, plán smrti, ale i jednoho překvapení nového života. Těším se na pokračování.
A teprve teď si jdu vychutnat další komentáře, dopředu jsem je raději nečetla.

Ankavi
29.06.2017 5 z 5

Návrat Harryho na scénu se vydařil na 100%. Žízeň je kniha, u které dostanete opravdu žízeň - myslím tedy čtenářskou žízeň. Už jen ten nápad se seznamkou... Nedá vám to a budete muset přemýšlet nad možnostmi, které se v průběhu děje nabízejí. Ale stejně je nakonec vše trochu jinak. A jak je již níže psáno, tento díl je mimořádný svou dynamičností, čtenář nedostává prostor pro pozastavení, natož nudu. Opravdu skvělé - budu se těšit na další pokračování. Jde vůbec tato kniha překonat? Nechme se překvapit.