Život jedna báseň

Život jedna báseň https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202810/bmid_zivot-jedna-basen-P9V-202810.png 4 1807 430

Život jedna báseň série

1. díl

Půl roku po smrti otce, který zemřel na infarkt, se Layken Cohenová s matkou a devítiletým bratrem stěhují údajně z finančních důvodů z Texasu do města Ypsilanti ve státě Michigan. Později dívka zjišťuje, že skutečným důvodem odjezdu byl matčin utajovaný vážný zdravotní stav. Lékaři jí diagnostikovali rakovinu plic a v blízkém Detroitu se musí podrobit chemoterapii. Layken v novém domově prožívá také citovou krizi. Na první pohled se zamiluje do sympatického a vtipného Willa Coopera. Jednadvacetiletý učitel angličtiny a milovník poezie, který po smrti rodičů vychovává mladšího bratra, vykonává na střední škole vysokoškolskou praxi a má smlouvu až do příštího roku. Poměr se studentkou by mohl ohrozit jeho další profesní kariéru, a tak chce rozvíjející se vztah ukončit. Dokáže Layken potlačit své city a být v krizové situaci oporou nemocné matce a bratrovi?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Slammed , 2012

novakovaterka22
06.02.2016 5 z 5

Tahle knížka musí mít pět hvězdiček. Je to silný a poutavý příběh. Brečela jsem jak želva. Velmi doporučuju. Tohle se může stát každému z nás a o to více je to skutečnější.

zelvickaalenka
20.01.2016

dlouho jsem nebrečela u knížky.. fakt super! Příběh a všechno skvěle vymyšleno.. Stojí za to přečíst!

Natyyy4444
17.01.2016 5 z 5

Další skvělá knížka od Hoover! Spisovatelka umí dát do té knížky všechno,co by měla obsahovat.Knížky od Hoover jsou úžasné!

Kačus
10.01.2016 5 z 5

Přečteno během dvou dnů ❤ Nádherný příběh

KnižníSen
31.12.2015 5 z 5

Velmi krásná knížka :)
Nevím, jaká z knih:Zda Bez naděje nebo tato je lepší, ale tato má podle mého originálnější námět :D
Kniha se mi opravdu moc líbila a vyloženě jsem se těšila, až se do ni zase začtu :)
Některé z básniček jsem úplně nepochopila a vadilo mi, že se nerýmují, avšak-chápu to. Přeložit báseň z angličtiny do češtiny a ještě aby se rýmovala, ale neztratila svůj smysl není jednoduché, takže se to dá "překousnout" :)
Konec se mi líbil, jediné, co bych vytkla je to, že bych na konci uvítala o 20 stran navíc, kde by se spisovatelka ještě rozepsala o vztazích mezi různými osobami a až poté vložila prolog, který v knize je :)
I za malinké výtky dávám této knize 5*

Lenka.Vílka
19.12.2015 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, že by šichta v práci byla takový opruz! Chybou asi bylo začít číst knihu ráno s tím, že mohu pokračovat až potom, co se vrátím. Ale přežila jsem a myslím, že o to se mi kniha líbila ještě víc! Musím přiznat, že námět není nijak originální (kdyby knihu napsala jiná autorka, asi hodnotím 3*), ale jelikož je kniha od Colleen, naprosto jsem ji podlehla, protože její styl je jedinečný. Mám ráda její postavy a jen stěží je dokážu opustit. Sice není tak ideální jako její ostatní knihy, ale má své jedinečné kouzlo. Chystám se na Nepoučitelnou (mám za sebou cca 100 stran rychločtením), ale ta je kvalitou textu úplně jinde. Colleen je prostě úplně jiná liga...

lenka5535
19.12.2015 5 z 5

Škoda, že u nás vyšiel len 1. diel tejto série. Prečítala som ju jedných dychom. Je to jedna z tých kníh, ktoré keď začnete čítať, tak ju nedokážete odložiť a musíte čítať až dokonca.
Veľmi sa mi páčila a je tu veľa pekných myšlienok na zamyslenie.

meginka02
12.12.2015 5 z 5

Dokonalé

Tanja00
06.12.2015 5 z 5

Ne zrovna originální téma, avšak zpracováno neobvyklým způsobem.Proto 5 hvězdiček.
Od knihy jsemo se nedokázala odtrnout.

Karolína18
23.11.2015 4 z 5

Od začátku děj hezky plynul a já si pohrávala s myšlenkou, že by se jednou mohlo jednat o knihu bez zbytečných složitostí. Když tomu nakonec ale tak nebylo, vlastně mě to ani nezklamalo.
V první řadě mě totálně dostávaly básně, kterými je příběh protkán. Vážně se tam hodí.
Netuším, co říci ho hlavních hrdinech. Oba mě místy štvali. Lake jsem měla někdy chuť zakroutit krkem, protože se často chovala jako rozmazlená husa. Will mi lezl na nervy svým přesvědčením, že ví nejlépe, jak se v nastalé situaci chovat. Přesto všechno jsem si ale čtení užila a nemohla jsem se odtrhnout.
Nedokážu pojmenovat, co za sílu mě přinutilo knihu neodkládat a taky se nedokážu přinutit - ačkoli bych našla spoustu věcí, které mi zde neseděly - hodnotit méně hvězdičkami než jsou 4.

AkiB
21.11.2015 4 z 5

Další dobrá knížka, ale dle mého není tak skvělá jako kniha Bez naděje. Ta byla opravdu bezkonkurenční.
Na této knize mě oslovily básně, které byly velice vydařené. Je málo knih, kde je takový romantický podtext.

Andvejka
19.11.2015 5 z 5

Colleen opravdu umí. Po knihách Bez naděje a Ztracená naděje jsem přečetla další příběh, který mě i v mém věku dokázal oslovit.

malen
16.11.2015 5 z 5

Po dlouhé době kniha, která mě zcela pohltila

daniela15
11.11.2015

je to dobra kniha

Dennee_b
08.11.2015 4 z 5

Přečteno za jeden a půl dne. Nejde se odtrhnout. Příběh je zajímavý, moc mě baví, jak si autorka hraje se jmény:) Colleen je prostě bohyně na oddychovou četbu:)

Mikako
08.11.2015 5 z 5

Krasny pribeh, kniha se cetla sama. Na konci jsem brecela!

den_i
21.10.2015 5 z 5

Krásná kniha,úplně mě pohltila.Přečetla jsem jí za jedno odpoledne a jsem ráda,že jsem si k ní sedla.Určitě doporučuji si jí přečíst,člověk u ní vypustí spoustu emocí a pro čistí si hlavu.

ilovebooks722
18.10.2015 5 z 5

Úplně super kniha přečteno za 4 a půl hodilny

Vissena
15.10.2015 5 z 5

Když jsem knihu začala číst, nebyla jsem nadšená.. Byla to taková klasika, někdo se někam nově nastěhuje, v prvních pěti vteřinách potkává bájového chlapce, který se samozřejmě okamžitě zamiluje.. Naštěstí pro mě, jsem se k ní po pár dnech vrátila, a nemohla jsem udělat lepší věc. Kniha se četla sama, a autorka má ode mě poplácání navíc za Avett Brothers, do kterých jsem se po první notě zamilovala já :) Líbí se mi, když si v knize můžu najít něco, co v tu dobu zrovna potřebuju, třeba jako milou připomínku toho, že sebe si vždycky nesete s sebou. Nakonec ani nebudu čekat na překlad dalších dvou knih, a pustila jsem se už do druhé.

Alienn
05.10.2015 4 z 5

Ač nejsem asi úplně cílová skupina, pro koho jsou knihy psány, autorka mě baví a dobře se mi čte. Ani tato kniha nebyla vyjímkou. Hvězda navíc je za básně, které se mi líbily.