Život jedna báseň

Život jedna báseň https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202810/bmid_zivot-jedna-basen-P9V-202810.png 4 1807 430

Život jedna báseň série

1. díl

Půl roku po smrti otce, který zemřel na infarkt, se Layken Cohenová s matkou a devítiletým bratrem stěhují údajně z finančních důvodů z Texasu do města Ypsilanti ve státě Michigan. Později dívka zjišťuje, že skutečným důvodem odjezdu byl matčin utajovaný vážný zdravotní stav. Lékaři jí diagnostikovali rakovinu plic a v blízkém Detroitu se musí podrobit chemoterapii. Layken v novém domově prožívá také citovou krizi. Na první pohled se zamiluje do sympatického a vtipného Willa Coopera. Jednadvacetiletý učitel angličtiny a milovník poezie, který po smrti rodičů vychovává mladšího bratra, vykonává na střední škole vysokoškolskou praxi a má smlouvu až do příštího roku. Poměr se studentkou by mohl ohrozit jeho další profesní kariéru, a tak chce rozvíjející se vztah ukončit. Dokáže Layken potlačit své city a být v krizové situaci oporou nemocné matce a bratrovi?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Slammed , 2012

misbyxo
04.10.2015 5 z 5

Po dlouhé době krásná knížka s krásnými hlavními postavami a krásným dějem. Tohle byla moje první knížka od této autorky a určitě plánuji že si přečtu i ostatní které jsou přeloženy do češtiny. Začala jsem jí číst plná očekávání a ikdyž se děj občas nevyvinul podle mých představ, stále je to knížka která něco znamená. Lehce psaný a čtivý příběh se čte sám a já knížku dokončila za den. Nemám jinou možnost než dát 5* :)

Arianne
01.10.2015 5 z 5

Velmi silný příběh, který chytne za srdce. Přečteno jedním dechem, což je asi nutnost, nedokážu si představit moment, ve kterém by se kniha dala odližit se slovy "tak zase zítra". Poezii sice nerozumím, ale i tak jsem si to užila a určitě se k ní jednou vrátím.

Laf
29.09.2015 5 z 5

Nešlo jinak než přečíst jedním dechem. Úžasný děj, něčím zase nový. A ty použité básně? Nejlepší a hodně k zamyšlení. Každý si z nich musí vybrat tu svou. Vřele všem doporučuji :)

Vitnerová
29.09.2015

Super kniha na odpočinek. :-)

Lolaniky
28.09.2015 4 z 5

Užasna knížka napinava, smutna, a ty básničky božský

adel3235
23.09.2015 5 z 5

Vážně nevěřím že jsem přečetla dívčí román. Obvykle je nečtu, spíš vůbec, ale tenhle mě do sebe tak zatáhl že později už nešlo skončit. Poezie byla krasným spestřením knihy a celé se mi to moc líbilo...

Karloska
16.09.2015 4 z 5

Páááni! Šla jsem do knihovny s tím, že si půjčím Romea a Julii-knihu k maturitě. Romeo s Julií nebyli k dostání a tak jsem "zabloudila" i jinam.. Knížku jsem čapla a doma ji měla přečtenou hned, protože se od ní nedalo odtrhnout-to doslova. :) Do příběhu jsem se nechala vtáhnout a při posledních stránkách si říkala, že ještě nechci konec.
Lehké čtení oživené krásnou poezií. :')

Karloska
16.09.2015 4 z 5

Lehké čtení oživené krásnou poezií. :')

steph.tey
06.09.2015 5 z 5

Krásná kniha. V mém výtisku se bohužel objevily pravopisné chyby. Nemám tušení, jak je to možné. Bála jsem se že to knize ubere na jedinečnosti, ale víte co? Neubralo! Je to naprosto úžasný příběh!!! Sice bych uvítala delší epilog, i tak se mi kniha moc líbila. Něco mi říká 9,5/10* (asi kvůli těm chybám). I tak velmi doporučuji!!! A ty básně...

kokolka
05.09.2015 5 z 5

Příjemná kniha za pět hvězdiček. Ani jsem si neuvědomil a byla jsem u konce. Příběh byl skvělý a nenudila jsem se ani minutu - Collen Hooverová to se čtenáři prostě umí.
Jediné co knize vyčítán je název - Život jedna báseň. Proč?
Nakonec chci podotknout že ačkoliv kniha je to úžasná, série Hopeless (Bez naděje) si mě získala více.

jitka7
09.08.2015 5 z 5

Nádhera, vážně nádhera. Dojemný příběh dvou lidí, kteří ve svém věku řeší naprosto jiné věci než jejich vrstevníci. Nádherně napsané, hlavní postavy jsou skvělé a jejich bratříčky si každý hned zamiluje :)) Určitě se k této knize budu vracet. Chytla mě hned na začátku

kleria
02.08.2015 5 z 5

Došla mi slova.. DOKONALOST. :) Tohle bude rozhodně jedna z nejlepších knih co jsem letos přečetla!! :)
Možná je to tím, že jsem jí četla teď kdy bych se měla podobným knihám spíš vyhýbat, ale je to vážně skvělá kniha, která dokáže i překvapit. PŘEČTĚTE SI TO ! :)

Gabule19
24.07.2015 5 z 5

Tuto knihu jsem před chvílí dočetla a dala mi toho moc. Je v ní tolik emocí, že ještě teď jsem z ní trochu rozladěná. Nejvíc mě zaujal skvělý přístup hlavních hrdinů ke komplikovaným životním situacím, který je víc než inspirující.
Hezky napsané. Čtivé. Vřele doporučuji. :)

Mauri
19.07.2015 5 z 5

Ze začátku sem si říkala,že je přehnané jak rychle a jak moc se do sebe zamilovali.Jenže příběh plynul tak hladce a samozřejmě.Našli se chvíle kdy jednoho nebo druhého nesnášíte....Ale prostě nejde knihu odložit,protože si je zamilujete oba.:') A ačkoliv poezii nijak nevyhledávám téhle knížce to dodalo na kráse...

smejkalova.m
04.07.2015 5 z 5

Miluju všechny knihy od Colleen! To je pro mě Autorka s velkým A. Myslela jsem, že příběhu Sky a Holdera se nic nevyrovná.. Ale tohle bylo skvělé,, nevím co bylo lepší, ale rozhodně se těším na další :-)

Markét.t
23.06.2015 4 z 5

Colleen to zkrátka umí.
Skvělé postavy, styl psaní.
Z vložené poezie jsem měla, přiznám se, trochu strach, ale nakonec mě to mile překvapilo.
Doporučuju!

Sapphire
21.06.2015 4 z 5

Tato knížka mě velice hezky překvapila :) Donutila mě také vážit si více mé rodiny.

KikiZ
21.06.2015 5 z 5

Ačkoli nejsem zrovna čtenářem knih tohoto žánru, tak přesto se mi kniha líbila opravdu moc. Krásné čtení a verše rovněž.

ivvi
15.06.2015 5 z 5

Krásná kniha, přečtena skoro jedním dechem a i slzy jsem neudržela. I si člověk při čtení uvědomí, že si musí vážit toho, co má....

Sali88
12.06.2015 5 z 5

Po přečtení jsem chtěla hned začíst číst další knížku od autorky, kniha mě bavila hned od prvních stránek, píše o reálných životních situacích, je emotivní, čtivá. Těším se na další autorčinu knihu.