Život jedna báseň

Život jedna báseň https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202810/bmid_zivot-jedna-basen-P9V-202810.png 4 1807 430

Život jedna báseň série

1. díl

Půl roku po smrti otce, který zemřel na infarkt, se Layken Cohenová s matkou a devítiletým bratrem stěhují údajně z finančních důvodů z Texasu do města Ypsilanti ve státě Michigan. Později dívka zjišťuje, že skutečným důvodem odjezdu byl matčin utajovaný vážný zdravotní stav. Lékaři jí diagnostikovali rakovinu plic a v blízkém Detroitu se musí podrobit chemoterapii. Layken v novém domově prožívá také citovou krizi. Na první pohled se zamiluje do sympatického a vtipného Willa Coopera. Jednadvacetiletý učitel angličtiny a milovník poezie, který po smrti rodičů vychovává mladšího bratra, vykonává na střední škole vysokoškolskou praxi a má smlouvu až do příštího roku. Poměr se studentkou by mohl ohrozit jeho další profesní kariéru, a tak chce rozvíjející se vztah ukončit. Dokáže Layken potlačit své city a být v krizové situaci oporou nemocné matce a bratrovi?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Slammed , 2012

FreeDragon
26.12.2016 5 z 5

Možná jsem ještě ovlivněna emocemi...ale dávám 5*.
Nikdy jsem nebyla na "romanťárny", po téhle knize jsem sáhla v knihovně čistě ze zvědavosti. Nelituji toho. Vžila jsem se do příběhu Lake a Willa a všech ostatních...možná až moc.
Teď jsem opravdu naměkko :D
PS Básničky skvěle oživovali příběh, stejně tak jako texty The Avett Brothers :)
Jak už jsem psala, na " romanťarny" nejsem, ale tuhle knihu doporučuji. A rozhodně si chci přečíst další knihy od autorky.

Nikolette
14.12.2016 5 z 5

Emocionální smršť. Dvě slova, která popisují moje pocity jak při čtení tak po přečtení. I když mi to ze začátku připadalo hrozně kýčovité, podle mě to má něco do sebe a kniha se mi nakonec velmi líbila.

ajla5
03.12.2016 1 z 5

Bohužel jsem knize nepřišla na chuť. Připadalo mi to slepované. Vyloženě jsem nudila.

Anna 13
02.12.2016 5 z 5

Krásná kniha o zákázané lásce, plná nádherných básní ale také o temných stránkách života, které si jednou prožije každý z nás. Tato autorka píše nejlepší knížky pro náctileté dívky, po kterých sáhnou rádi i starší generace, A to proto, že jsou nabité láskou, ale nejsou přeslazené, nýbrž opravdové a lidské. Její díla by si zasloužila nějak ocenit.

Nicméně ten překlad knihy je otřesný. Takhle to vážně někdo vydal?

Jinak doporučuji i sérii Bez naděje. Také úžasné čtivo. :)

akšuram37
01.12.2016 5 z 5

Krásných 5 a půl hodiny mi zabralo přečíst tuto knížku, vypotřebovala jsem tak 30 kapesníků a asi tak 50x jsem se zasmála. Tolik emocí při čtení knížky jsem snad zažila jen u Než jsem tě poznala (i když to je zase kniha na jiné úrovni), ale i tak jí dávám 5* za lehké a rychlé čtení (po dlouhé době jsem četla do noci, než byl konec knížky).

Je to druhá knížka, kterou jsem od Colleen četla a nebude poslední, ještě mám zálusk na Bez naděje. Odvrácená tvář lásky byla hlavně o sexu, Život jedna báseň není vůbec o sexu (jsem ráda, že takové knížky jsou), ale o tom jak je život nevyzpytatelný (to co se tam stalo byla jedna velká náhoda, podle mě to moc reálný není, ale kdo ví).

Asi mám novou hudební skupinu, kterou budu poslouchat :) The Avett Brothers

Připravte se na strašně moc překlepů!

hanča34
18.11.2016 3 z 5

Po knize Bez naděje to byl takový sešup dolů. Přečetla jsem to až do konce,ale doufám, že další knihy, které mně od autorky ještě čekají, budou lepší.

misulka680
08.10.2016 5 z 5

Colleen prostě umí psát. Opět skvělá kniha plná emocí a vztahů. Kniha se četla sama, přečteno za odpoledne.

Edona
10.09.2016 4 z 5

Julie,
jednou ti namaluju svět,
kde se všichni usmívají,
kde smích na rtech mají
a někdy znamená tam hned.
Namaluju ho, když slunce zapadá
a ty jsi krásná jako rajská zahrada,
a úsměvem, jež ti z očí září,
přemaluju smutek ve tvé tváři.
Dokončím ten obraz do rozednění
a ty se probereš zas k bdění
a spatříš, co jsem v noci vytvořil
na tvé bradě a v nejkrásnější z chvil...

Myslím, že není co dodat. :-)

oolinkaa
09.09.2016 5 z 5

úžasně se čte, a navíc jsem se dokázala vcítit do hl. postav, jak musí být těžké mít někoho vedle sebe a vlastně nemít :(

Litocha
02.09.2016 4 z 5

I při druhém čtení se mi líbila, i když už ne tolik jako poprvé. Trochu mi vadilo, že se Layken zpočátku chovala tak sobecky, ale každý by se asi s takovou peckou vyrovnával po svém - zvlášť pokud by mu bylo ještě -náct. Taky mi moc neseděly její reakce ode zdi ke zdi: miluju-nenávidím-miluju-nenávidím. Will, oba mladší bráchové a Eddie ale leccos vynahradili. Pořád je to hezká knížka a poezie v ní byla bonbónkem navíc.

V..endulka
25.08.2016 5 z 5

Jako vše od teto autorky..krasne čtení :-)

AjinQa
20.08.2016 4 z 5

Moje druhá knížka od Colleen. Tahle se fajn četla, jen mě už nebavila tak moc jako Odvrácená tvář lásky.
Děj byl zajímavý, postavy sympatické, prakticky by nešlo co vytknout.
Doporučuji, jelikož tato autorka píše skvěle. :)

Lolaniky
27.07.2016 4 z 5

je to užasná knížka:)

Mishel218
14.07.2016 5 z 5

Skvěla kniha. Doporučuji.

cukrovka
09.07.2016 5 z 5

Naprosto úžasný příběh, který je plný emocí. Ukazuje nám, že život s náma může dost zamávat, ale i přesto musíme jít dál.

Martasek5
01.07.2016 4 z 5

pro 15ti leté slečny nejspíš zajímavé. pro starší oddychovka na jedno odpoledne, kdy za týden pomalu nevite o čem kniha byla

Elise24
21.06.2016 1 z 5

O téhle knížce mužů říct je to ze si prostě jela ve svých kolejích...od začátku po prostředek až vlastně úplně po konec se tam dělo pořád jen to samé. Začátek možná vypadal celkem zajímavě ale po též to pro mě bylo jen trápení s nadějí na nějaký překvapivý zvrat který stejně nepřijede.

A proto 1*:/

Kaculinnka
20.05.2016 5 z 5

Nejúžasnější knížka co jsem četla. Budu hned od autorky číst další knížky.

Prateri
18.05.2016 4 z 5

Zabloudila jsem do literatury pro mládež. Pro mládež, která je ještě mladší než moje milé děti. A nelituji, čtení je to skvělé! Plně chápu nadšené komentáře :-)).

martina5069
24.04.2016 5 z 5

Úžasný Úžasný Úžasný .... Přesně takovej příběh sem teď potřebovala. Zamilovala sem si všechny postavy. Nejvíc se mi líbila Edie a ta její povaha. Trošku mě mrzelo jak se chová Will k Lake ale na konci sem pochopila proč, Chyběl mi tam trošičku i první sex mezi něma ale ten pŕíběh mi to úplně vynahradil. Rozhodně doporučuji a nečtu tento příběh naposledy. Je to první kniha od autorky co sem četla ale zamilovala sem si ji mám od ní ještě knihu "bez naděje" tak doufám že bude aspoň z poloviny tak dobrá jako "život jedna báseň".